bugün

evet efendim kendi gibi olmayanların herkese farklı davranan omurgasız insanlara söylenebilecek güzel bir sözdür.
çok doğru bir sözdür,çevremde böyle insanlar vardır.Kendilerine acıyorum sadece..
şart değil denilen önerme.
ya çok güzel, ya çok zengin , ya çok cömert gibi özelliklerle de insanların hepsi sizi sevmez ama, çoğu seviyormuş gibi yapar.
(bkz: oportünist)
eğer birini herkes seviyorsa nabza göre şerbet verdiğini gösterir ki buda onun samimiyetini sorgulatır.
belki de herkes seni seviyormuş gibi görünüyordur.
kendisiyle çelişik bir önermedir. yavşak diye sevmediğimiz insanlara deriz. demek ki yazar söz konusu kişiyi sevmiyor. ama tanım da herkesin sevmesi gerekiyor. paradoks içerdiğinden önerme yanlıştır.
katıldığım önermedir. herkes seni seviyorsa herkese hitap ediyor olman gerekir. bunun aptalı var bilmem nesi var..anca kişiliksiz, basit bir insan hepsinin kendisini sevmesini sağlayalabilir ve bunu ister bana kalırsa.
her gece yatağında yalnız kalan adamın zırvası.

Herkes seni seviyorsa; adam gibi adamsındır. Kiminle ne konuşacağını biliyorsundur, ne fazla samimi ne mesafeli olursun. Herkes seni sever çünkü sevmememesi için neden kalmaz.
katılmadığım önermedir. herkes bizden nefret ediyorsa mükemmel bir insan mıyız vesselam ?
zıttı merak edilen cümle.

kimse seni sevmiyorsa mükemmel bir ibnesindir.
haklı önermedir. bi insan herkesi sevemez. mevlana değilsiniz ya arkadaşım. illa sevmeyeceğiniz ya da sizi sevmeyen birisi çıkar. önemli olan kim dost kim düşman iyi belirlenmelidir.
tartışılacak cümledir. haklılık payı da yüksektir aslında. bu kadar farklı görüşte insanların bulunduğu bir yerde herkesle geçinmen için ya çok saygılı olman lazım ya da evet bildiğin yavşak olman lazım.

ilk seçeneğe ben türkiye'de pek ihtimal vermiyorum yani ben o kadar saygılı olamıyorum her zaman mesela. doğru lan bu söz.
"bit yavrusu ne ya? yarrak marrak deseydin bari" dedirtir.

haklılık payı var, mert olanlar pek sevilmezler.
yavşak değil komik ve yakışıklı birisisindir kızlar bana hasta.
bunlarda nasıl desem ailenizin sanatçısı, kızınızın kocası, mahallenizin damadı gibi bir yavşak bir surat olur.
bu önermeye göre adriana lima tam bir yavşaktır.
vay orospu hepimizi yemiş.
aslında o kadar da güzel değil.
Kimse beni sevmiyor öyleyse harikayım sonucuna ulaştıran tespittir..

--spoiler--

Çok yalnızım

--spoiler--
Katıldığım önermedir. ' herkesle iyi anlaşıyorum ben, herkes beni seviyor' cümlesini kuran insanlara zerre kadar inanmayın. Bir insanın herkesi sevmesi ya da iyi anlaşması diye bir şey mümkün değildir.
Katılmadıgım önerme. Bi insan iyiyse seviliyordur aklın yolu birdir. 100 kişiden bir kişi sevmiyorsa zatenn değerlendirme dışıdır.
Mesafeli olarak da insanların sevgisi toplanabilir. Ortası yok sanırsam bu işin.