bugün

yapınca sanki herkes sana bakıyomuş hissini hepimizi yaşamızdır.

benim en çok bu hissi yaşadığım eylem:

otobüste ters otururken. sanki herkes bana bakıyor mnakoyim.
amfideki derse geç girmek.
dar yere araba park etmek.
Otobüste yellenip herkes bana bakınca şoföre bakıp "önden arkaya geldi galiba" diye söyleniyorum hem onaylıyorlar hemde durumdan yırtmış oluyorum.
Bu arada osuramaz isem feci ağrı çekiyorum mecburen yani.
ortam iğne atsan duyulur derecesinde sessizken, karnın guruldaması.
düğün salonuna giriş anım. hayır benimle birlikte 1000 kişi giriyo o salona ama sanki ben girdiğimde gözler benim üstümdeymiş de ''geldi yine tipini...'' diyolarmış gibi hissediyorum.
Bankamatikten yüklü para çekince...
Birde çok müşteri gelip gittiğinde akşamki hasılatı bankaya yatırana kadar......
Bilmezlerki ordan alıp buraya buradan aldığın oraya gidiyor.hep belli yeri yanii....
Komik buldugun bir seye kahkaha atarken sen haric herkezin sessizligini fark ettigin an.
Banka soymak. Bütün gözler üzerinize toplanır.
derste parmak kaldırmak.
marketten ellerim boş çıkarken.
Demek sosyal fobiklik türkiye'nin bir gerçeğimiş.
berberden çıkıldığında.
Otobüste kart basarken yetersiz bakiye hatası.
Dışarda bebek emzirirken.
otobüste ayakta giden tek yolcu olmak.
ergenliğe girdiği zamanlar herkes ona bakıyormuş gibi hisseder insan.
Otobüsün camındaki - sinsice arkadaşımın saçlarına yürüyen -devasa arıyı yakaladığımda hissetmiştim.

Arkadan ' ohaaa ' diye bir ses yükseldi. Daha evvel de otobüste arı yakalayarak, kaçışan bir grup kızın hayatını kurtarmıştım. Arının da hayatını kurtardım tabii, öldüreyim diye bekliyorlardı, ineceğim yere dek taşıdım. Popomu arı soktuğundan beri arılarla ilginç bir bağım var. *

(bkz: bee woman)
Tıklım tıklım olan anfide kimse duymaz diye yaptığın espriyi hocanın bile duyması.
asosyal ve sosyal fobi belirtisi.fiziksel veya maddi yönden sıkıntı çekenlerde kronik halde görülür. mesela bende.
takım elbise giydiğin gün toplu taşımaya binmek...
Hapşırmak. Bakıyor-muş gibi değil, düpedüz bakıyorlar. *
karşıdan karşıya geçerken, fazlasıyla geriliyorum bana bakıyorlar mk işte
Yolda düz giderken, geri dönmem gerektiği an!
Sinemada sevgili ile öpüşürken.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar