bugün

Örgü örerken düz ördüğüm ilmekler arka taraftan bakıldığında ters görünüyor.

Tanrı’yı karşınıza mı aldınız naptınız acaba..
eski lakabı gudubetlerin efendisi olan biri olarak söyleyebilirim ki her şeyi ters gitmesi de ter gidecek. üst üste geliyor olabilir ama düzelecek. sonra tekrar ters gidecek, sonra yine düzelecek sonra yine ters gidecek...

sadece düzgün gittiği zaman normal olan buymuş gibi düşünmeyi bırakın...
Çok enteresan bir hadisedir. Adeta bilinçli bir güç seninle alay edercesine olabilecek en ufak şeyleri dahi olumsuz hale getirir. Ne yapsan bu gidişat değişmez. Teslim olmaktan başka yol yoktur. Sadece değişme zamanı gelince değişir. onu da sen belirleyemez ve bilemezsin.

Misal 2 sene süren karanlık döngülere sahibim. 2 sene her şey bok gibi gidiyor sonra 1 sene mola veriliyor. olaylar toparlanıyor falan ama bir halta yarayacak sonuç da vermiyor tabi bu mola senesi. Tanrı yahut şeytan belki de evren artık her ne ise bu işi organize ediyor ve bunun hesabını ödemeli. Artık bu kadar bariz, göstere göstere alay edilmez.

Buradan dalga geçen yetkiliye sesleniyorum:

Senin oyununu çözdüm. Bariz şekilde insanlarla dalga geçmekten hoşnut olacak kadar düşük kalibreli bir oluşumsun. yüreğin varsa karşıma çık derdim ama ne arar sende o yürek? Eminim oturduğun o köşenden beni izleyip adeta bir avel gibi gülüyorsundur. Ben gülmüyorum. Dokunma artık olasılıklarıma, dokunma artık bana ve yaşantıma. Eğer bir işimi daha ters götürürsen, ufacık bir şey bile bir kere daha ters giderse ben, ömründe bir karıncayı bile incitmemiş olan ben wise old man çeker vururum seni anlıyor musun? Vururum ve arkama bakmam bile.
üstüne üstük bunun yıllarca devam etmesi. benimkinin sebebi belli gerçi. düzeltmeye çalıştıkça yıkılıyor üstüme her şey. tam kalkacağım bir duvar daha çöküyor. yeter artık bıktık ya. biz de insanız.
Bazen olur öyle. Kötü şeyler arka arkaya gelir. Tek iyi bir şey dahi olmaz. Ama hep geçer. Sadece biraz sabır gerektirir.
geçen haziran üniversiteden mezun olduğum dönem her şey öyle üst üste geldi ki sıkıntı ve sitresten geceleri gözüme uyku girmiyordu. çok kötü bir durum.
Domino etkisi yaratiyor. Hayatinda ilk ters giden seyi bulup duzeltmek ise yarayabilir belki.
Her şey ters gidiyorsa hayat normaldir.
Ya negatif olma got oglani. Bi siktir git ya.
Sistemle savaşmayın dünyayı siz kurtarmayacaksınız, yönünüzü değiştirin.
son zamanlarda yaşadığım bir durumdu. bir anda hem evsiz, hem işsiz kaldım. orada burada mülteci gibi gezerken bir fırsat çıktı. kısacası en dibi görünce daha da dibin olmadığını anlıyor ve ona göre şekilleniyorsunuz. ben kendimi bulmaya gidiyorum. bu durumu yaşayan herkese nasip olur, dilerim ki.
Hiçbir şey ters yada düz gitmez. Sadece gider. Sanada ters giden şey, başkasına göre düz gidiyor olabilir. O yüzden çokta şey yapmamak lazim.
Doğal olandır.
Anything that can possibly go wrong-will
Murphy
her şeyin dümdüz gittiği zamanlar olduğu gibi her şeyin ters gittiği zamanlar da oluyor ama nedense bu ters gitmelere alışılmıyor veya çok zor alışılıyor sanırım dünya çok hızlı gelişiyor ve bazılarımız bu hıza yetişemiyoruz bazıları stresi tolere ederken bazılarımız stresten fazlaca etkileniyoruz her şeyin ters gitmesi de stresle başa çıkamama hali olsa gerek inşallah stres sıkıntı denilen olaylarla daha iyi geçinebiliriz.
bazen öyle olur. her şey ters gider.
her şey ters gitmez, sen düzleri görmüyorsun, yolunu yönünü, terslikleri değiştir. ve görmeyi öğren.
Her şey ters gidiyorsa siz de ters gidin böylece her şey düzelmiş olur.
Genelde öyle olur ama geçer elbet. Geçene kadar çok şeyapmayın.
her şeyin ters gittiğini anladığınız an; her şeyi bırakın, hiç ama hiç bir şey için harekete geçmeyin. kim bilir belki hayatta öyledir, arabanın motoru soğuması misali beklemenizi ister.
Murpy yasası gibidir bir şey ters gidecekse gider.
Yaşadığım durum.

Neye umutlandıysam umudum kırıldı.

Artık tek beklentim ölüm.
Sabahın köründen itibaren başlıyorsa gece gözlerinizi kapatanan dek devam edecek uğursuzluktur.

2 saatlik sabah trafiği, proteinimi evde unutmam, saçlarımın bozulması, bastığım kaldırım taşından çıkan suyun pantolonumu mahvetmesi, ceket alıp çıkmama rağmen havanın günlük güneşlik olması şu ana kadar yaşadığım şanssızlıklar. Ekleme yapacağım gibi görünüyor.
(bkz: Herşeyin dikine gitmesi)
arkanı dön hepsi düzelir.
mutfaktan çıktığım halde olan şeydir.