bugün

beni hayretler içerisinde bırakan hadise. ya dostum yok ki 1 tanede şahine binen. ne bilim fiat albea ya binen. hep son model bmwler mercedesler. nerden buluyorsunuz sevgili bayanlar? suyun yolu nerde ? söyleyin bizde alalım birkaç tane cip.

garip bir edit: anlaşıldı uludag sözlükte yazar olan bayanlarmış. çok hoşuma gidiyor eksi vermeniz. eksi verin bana. eksi eksi eksi. yeahh.
islamiyet insanı fakirleştir sözüne cevap olsa gerek. Ayrıca orantının ters yonde oluşuna şahitim fakat hiç gocunmadım hepimiz aynı memleketin lacivertleriyiz, sen hangi memleketin lacivertisinde gocundun acaba ?
her türbansız bayanın altında son model cip olması kadar normaldir, o kadar doğruluğu vardır.
türbanlı kişiye tepeden bakanların, ona her şeyi çok görenlerin aforizmalarından bir örnek.
yolda yürüyen yada otobüse binen türbanlı görmemiş kişinin hedesidir. yazıktır.
allah'ın 'yürü ya kulum' demediği bayanlardır. hepsi olmasada sayılarının arttığı doğrudur.
müslümanım diye geçinen insanların altında olmasından ziyadesiyle daha makbul bir durumdur. ayrıca türbanlıların cip gibi bir vasıtaya binmeleri neden bu kadar bir insana batar anlayamadım. hadi bunu geçtim neden böyle bir başlık açılır. zenginin malı züğürdün çenesini mi yorar? yoksa "ulan bunlar müslümanım diye geçiniyor alttan alttan bizi sömürüyorlar bu akp de işini biliyor ha kahrolsun tayyip" moduna geçmek için mi? illa çamur atılacak ya, saldırın anasını satayım. nereden vuracağınızı şaşırdınız.
son model bir cip olarak rahatlikla soyleyebilirim ki uzerimde turbanli bir bayan yok. ha baslik zaten her cipin uzerinde turbanli bayan oldugunu degil, her turbanlinin altinda laik bir son model cip oldugunu soyluyor. bu da gosteriyor ki benim uzerime binecek turbanli bayan kalmamis. eger kalsaydi, mutlaka uzerimde olurdu, demek ki hepsi daha onceden ciplenmis.

aslinda bir ihtimal daha var, belki de her turbanli degil de bir kisminin altinda cip vardir, benim gibi son model olan.

olayin bir de farkli bir yani var, fatih taraflarinda olanlariniz muhakkak denk gelmistir, ben son model beyaz, caf cafli cantlari olan bir mercedes'ten inip yanindan gecen servis aracina, arabasini cizmemesi icin kaldirima cikmasi gerektigini soyleyen, boyunun 1/3u uzunlugunda sakali ve kendisini gorunce neredeyse imana getiren bur cuppeye sahip, asasini arabanin sag on koltugunda birakmis bir haci gormustum mesela. araba da spordu bu arada, sadece on kapilari var. biz tabi servis araciyla aksam isimizden evimize gidiyoruz. sucumuz da asa tasimamak ve cuppe, sarik, sakal gibi aksesuarlarla kendimizi donatacak kadar imanli(?) olmamak. eger olsaydik, bizde de ayni arabadan olurdu, aynisi degil tabi ben 4 kisilik bir araba isterim, kalabalik bir aileyiz de. amin.
akp hükümetinden sonra gücün el değiştirmesindendir.
allah hem para hem de iman vermiştir. allah'ın sevdiği kulu olandır.
müslümanların her alanda yükselişini içine sindiremeyen, onları anca yeşil sermaye lafıyla karalayabilen öküz söylemi. cipin ön tamponu bir yerlerini acıtmış olmalı.
hayır yıllardır başı açık bayanlar binerken problem olmuyordu da başı kapalı bayanlar binince mi problem oluyor? diye cevaplanası sorunsal.
peygamberlerinin "kul hakkı yeme. allah her şeyi affeder ama kul hakkı yemeyi asla." sözünü götlerinden anladıklarından, cemaatten gelen, gerizekalı halkın sömürülmüş paralarıyla alınan cipleri kullanan türbanlı karılardır. "belki kazanıyordur sanane" görüşüyle gelebilirsiniz bana ama incelendiğinde bu kişilerin mutlaka gelirleriyle uyuşmayan mal varlıklarına sahip oldukları görülür. bunun nedeni, cemaatçi ya da hükümetçi olmalarından kaynaklanır. "devletin malı deniz, yemeyen keriz" aşağılık sözüyle de bu durumlarını desteklerler.

asıl kul hakkı yiyen, asıl namussuzluk, şerefsizlik yapan bu namazında niyazındaki sözde müslümanlar bir de çıkıp da ateistlere laf etmezler mi? "cipine bir, sana iki!" diyesi gelir insanların. allah'a inanmayan ama haram para yemeyen, altında ciple değil, emekli maaşıyla aldığı orta derecede bir arabayla gezen, kul hakkı yememiş, onuruyla, şerefiyle gezen insan mı, yoksa orucunu tutup, namazını kılan, bir yandan da cepçilikle edindiği parayla, aşağıladığı avrupalının cipine binen insan mı daha değerli allah'ın gözünde merak ediyorum. eğer namaz kılıp, haram parayla lüks arabalarla fink atanlar daha değerliyse ben allah'ın adalet sisteminden şüphe duyar ve böyle bir allah'ı reddederim arkadaş.
ulan madem tespit sıçılacak, ortada büyük bir azim var tamam eyvallah.ama adabına göre sıç.her türbanlı bayanın altında diye başlamıssın biraz daha ılımlı ol tübanlı diye başla.ulan sanki yurdumu karış karış gezip çetele tutmuş cip marka model tespitini yapmışsın edası vermişsin başlığa.
neyse gel gelelim sıçmığına.neden türbanlıların suv araç kullanması zora gider bilinmez, nişan taşında oturmaları,lüks mekanlarda,mağazalarda görülmeleri kimin neresine batar hiç ama hiç anlamış değilim.Ulan sadece mezarlıkta ve cenazelerde mi rastlamalıyız bu kahrolası suv sürücüsü bayanlara!
Allah aşkına o yobaz, küçücük ,minicik, kalın ama boş kafanızı biraz yorun biraz insan sevgisiyle doldurun en azından dünyanın bekası için.
cip değil, cipçiktir o iyi bakın.
tesadüf değildir.
"kul hakkı yeme" uyarısını asıl kimin götünden anladığını gösteren durum. zat-ı şahaneleri yeryüzündeki her başına türban takan insanın mali raporunu bizzat kendi hesap makinesiyle tutuyor galiba baksana çatır çatır biliyo kim yemiş kim yememiş. insanları yaftalamak kul hakkı yemeye girmez zaten.
son model arabalara binmek için illa başı açık olmak mı gerekiyor. öyle bir yasak var da biz mi bilmiyoruz. tek tük görünenler kıskanılıyor herhalde.
ihlas marmara evlerinde çok vardır bunlardan. inanmayan gelsin görsün.

(bkz: koca parası)
'nazar etme ne olur, dua et senin de olur' denilesi durum.
döndürülen teranenin, anlatılan masalın kaymağını yiyen türbanlı bayandır. her türbanlı bayan değildir o...
"rabbime sordum cip dedi"
baba parasıdır efenim. her türbanlının altında yoktur esasında. gerçekten iyi bir şirketi olan ya da iyi bir desteği olan* türbanlı hanfendilerin altında vardır.
ne diyelim ki şimdi buna...
orana vurulsa %1 civarında görülen bir olayı genellemiş bir tespittir.
(bkz: hani nerde)
(bkz: algıda seçicilik)
(bkz: atma recep din kardeşiyiz)
her türbanlının altında son model cip olmamakla beraber bu vatandaşlarımızın sayısı gerçekten de eskiye göre artmıştır. ayrıca başka bir bakış açısıyla son model cipe binen kadınların türbana girmesi de olasıdır. ne de olsa vardır bi hikmeti. peki beni ırgalar mı? hayır. neden? ben cipe cip demem cip benim olmayınca da ondan.