bugün

genelde maddi anlamda zengin olan kişilerin manevi huzursuzluklarını belirtmek için kullandıkları söz öbeğidir.

- neyin var kuzum.
+ bir şeyim yok dadı.
- sen mutsuzsun, söyle bana noldu?
+ yalnız kalmak istiyorum dadı, beni rahat bırakır mısın!
- n' oldu bu kıza anlayamıyorum.
+ her şeyim var ama çok mutsuzum.
- karpuz keseyimmi?
+ defoool!
(bkz: yiğit özgür)
--spoiler--
görsel
--spoiler--
- her seyim var ama cok mutsuzum
+ inancın kaybolmuştur!
- ben inanıyorum ama
+ dini inanç değil, hayatın kendisine inanmak, günlerin daha güzel olabileceğine inanmak, insanlara inanmak/güvenmek, her şey, her zaman ilaç değildir... bazen hiçbir şeyin olmasa da hayallerin ve umutların mutlu olmana yeter de artar bile...
- anladım!
+ ne anladın anlatsana?
- !?!?!.
- her seyim var ama cok mutsuzum
+ osman hep böle yapıyosun, senin hiç bişeyin yok ki lan
- dimi vur yüzüme vur
+ al işte hemen emrah moduna geçiyosun.
- her seyim var ama cok mutsuzum.
+ ver bakim canim sen onlari. heh, simdi hic bir seyin yok, bak ne mutlusun.
- yok gene mutsuzum ben.
+ o zaman bunlar bende kalsin, nasil olsa senin bir isine yaramiyor.
bisikleti olan çocuk, bisikletsizliğin nasıl bir duygu olduğunu bilmez, bilemez.
yokluk bazı şeyleri daha güzel gösterir.
varlık, varolanları sıradanlaştırır.
mutsuzluksa çağın vebasıdır.

edit:bence de biraz mustafa topaloğlu yorumuna benzedi.
insan tüm yaşamı boyunca, sürekli olarak değişmek arzusu duyar. kendisini yeniden, başka bir şekilde değerlendirecek şeyleri arar.
her şeyden ve herkesten çabuk bıkar. kendisinin olan şeyleri beğenmez. sahip olduklarını öz varlığına göre değerlendirir. sonuçta elde ettiği şeylerden soğur. başka şeylere, kişilere sahip olmak ister. bu arzusu gerçekleşmeyince içinde bir boşluk duyar: mutsuz olur.
(bkz: britney spears)
maddi olarak herşeyi manevi olarak hiçbir şeyi olamayan kişinin vaveylası.
-her seyim var ama cok mutsuzum.
-ne guzel, bir de soyle dusun, ya hicbir seyin olmasaydi oyle mutsuz olsaydin.
-ne diyon lan?
-yani demek istedigim her seye olumlu tarafindan bak, lutfen ben oyle yapiyorum. neyse, ben kactim. karim evde beni bekler. isyerinden arkadaslari gelecekti bugun...
-ulan polyanna sedat senden bi sikim olmaz. seni gorunce halime sukrediyorum. oh be cok mutluyum cok.
söyleniş sebebi kendi içinde saklı cümle.. insan "yok" olanı ister, var olanı değil.

mutsuzsun tabii. çünkü her şeyin var..
*
(bkz: yaran msn iletileri)
-her şeyim var ama çok mutsuzum
+odunu görüyon mu odunu...
mutluluğu maddi değerlerde arayıp aradığına ulaşamayan insan söylemi.
yağmur yağınca off yağmur yağıyor, güneş görünce offf hava çok sıcak diyen insan tipidir.
hiçbir şey mutlu edemez. *
hayatın acı gerçeğinin öğrendiğin andır.her şeyin vardır ,hatta dışarda güzel güneşli bir hava bile vardır ama için öylesine soğuktur ki hiç ama hiçbir şey bunu ısıtamaz,örtemz o içindeki acıyı,yalnızlığı.Sonra dersin kendi kendine :'keşke hiçbir şeyimin olmadığı,hiç bir şey olmadığım o masum saf günleri tekrar verseler bana .'ama artık her şey için çok ama çok geçtir,giden gitmiş kalan sağlarla yetilmektir hayat.
bana biraz parandan ver arabani ver biraz hafiflersin yariyacak sana bu eminim diye bir öneri yapma istegi uyandiran tespit.
maddi anlamda hayatın hemen hemen tüm zevklerini tatmış fakat manevi olarak bir boşlukta olan veya yeterli dolulukta olmayan kişinin serzenişi olabilir.
(bkz: senin yoksa mutsuz olman normal telaş etme)
duyulduğunda "ruhun yok senin aslanım ruhun " diyeceğin tiki sözcük grubu.
aşırı zengin ailelerin çocuklarının sarfedebileceği söz. Şimdiye kadar ne istediyse alınmıştır, herşeyi olmuştur ve çocukta da doğal olarak tatminsizlik başlamıştır. GEnelde uyuşturucuya yönelir böyle tipler.
halk arasında "rahat batması" şeklinde nitelendirilen durum.
hiç birşeyi olmayıp çok mutsuz olmaktan daha iyi bir utsuzluk çeşididir.
memnuniyetsiz insanın söylemidir.
mutluluğun, huzurun maddesel öğelerle sağlanamayacağını henüz öğrenememiş insan söylemidir.

(bkz: nevizade)
(bkz: kumkapı)
(bkz: ankara kalesi)
(bkz: alsancak)
(bkz: kordon)
(bkz: arap şükrü)
(bkz: giritli)

kafa dağıtması bakımından.*