bugün

uykudan bir türlü uyanamamaktır. bir nevi cehalet, ya da çıkar ilişkisi. belki de inanç. ama kesinlikle gönülden olamaz bu destek. akıl var mantık var.

edit: uyu sen uyu, otobanlarda satıldı. 2 ay daha idare ederiz bununla. kısa bir süre içerisinde, o akp'ye oy verdiğin parmaklarını keseceksin, kendi ellerinle. görüş üretmekten bile acizsin sen, anca eksilersin, beynindeki koşullanmışlıkla, beynine çivilenmiş ideolojiyle.
(bkz: desteklemek) * * (bkz: kontrolsüz güç güç değildir)
(bkz: at gözlüğü)
(bkz: yoğurttan dilim yandı ama devam)
(bkz: durmak yok satılmaya devam!)
(bkz: oha)
at gözlüğü takıp herşeyden habersiz yaşamanın göstergesidir.

bütün bunlardan önce 'herşeye rağmen' kısmını açıklamamız gerekir.neden herşeye rağmen?herşeyin içinde neler var göz atalım.

-ülkenin özelleşmeyen bir yeri kalmadı.buna son örnek tekeldir.

-iktidara gelindikten sonra ekonomik uygulamalar kemal derviş zamanından kalma planlarla yürütüldü.dış borçla enflasyon indirildi.o plan bitince 2007 yılında enflasyon hedeflenen düzeyin çok üzerindeydi.değil geçerli bir açıklama her hangi bir açıklama dahi duyamadık bu konu hakkında.

-türkiye akp döneminde bir başbakandan mahalle ağzını öğrendi.örnekleri sıralamama gerek olduğunu düşünmüyorum.

-türkiye tarım ülkesi iken tüketir ya-tarım ülkeisne döndü.pamuğu bile dışardan getiriyoruz.şenlikli bir durum tabii.

-ülkesinin nüfusunu bilmeyen bir başbakan var karşımızda zira her aileye 3 çocuk yapın dedi akp başkanı sevgili başbakanımız.halbuki öss gençelri üniversite gençleri üniversiteden mezun olmuş iş bekleyen gençler ülkemizin çoğunluğunu oluşturmakta.bihaber başbakanımız ise genç nüfus azalıyor demekte.

-türkiyenin bor madenleri dünyanın %60 ını kapsamakta.lakin bu yerler neredeyse yok pahasına amerikan iş adamlarına satılmakta.borun geleceğin yakıtı olduğunu bilmiyorlar heralde.

-türkiye imf denen canavardan akp döneminde en fazla borcu aldı.sadece tüketim anlayışına sahip bir iktidar partisini sadece tüketme amaçlı yaşayan insanlar destekler heralde.

-türban meselesi yapay gündem olarak en ön sıraya geçti.milleti kandırmak adına sadece üniversitelerde denildi.e bu kızlar mezun olup devlet dairelerinde çalışmak isteyince ne olacak sorusu ise hep cevapsız kaldı.tabi işin sadece bir boyutuydu buda.

-akp döneminde amerikanın her dediği eksiksiz yerine getirildi.sanırım güneş operasyonunun nasıl bittiği bu konu hakkında yeterli örneği sağladı hepimize.

burada daha bi sürü neden sıralayabilirim lakin en uzun entry rekoru kırma isteğim yok.işte bütün bu sebepler yüzünden bütün bu herşey yüzünden hala akp yi desteklemek cahilliktir bilgisizliktir.koyun gibi güdülmeye muhtaç insanlardır.
emeklilere verilen maaşları çok görüp yüzde yirmi beş indirmeyi düşünüp 450 ytl yapmayı düşünen,
emeklilere verilecek toplu emeklilik parasını yarı yarıya azaltıp onu da taksit taksit vermeyi düşünen,
milletvekili maaşlarını 6 milyara çıkarmayı düşünen,
her yeri özelleştiren, satan,

akp yi desteklemektir.

(bkz: uyuyun yavrularım uyuyun)
inadına yobazlık, inadına akp ulan, ampul ulan ampul diyen, bir çuval kömür sayesinde halkımın yaptığı $ey. kimse hiç bir zaman uyanmayacak, ne elitist kesim halka uzanabilecek, ne de halk çıkabilecek din bataklığından. yeni jenerasyon yapacak her $eyi, hadi bakalım diyen zihniyet de anlayacak yakında gerçeği. yeni jenerasyon da eskilerinin yenilenmi$ versiyonu olduğunu anlayacak elitistler, ve umutlarını yeni baharlara bırakacaklar.

atatürk'ün zamanından beri, tamamen demokratik bir seçimle bir sol parti iktidara gelemedi bu ülkede, geldiğinde bile uzun soluklu olamadı. liberalizm kisvesi altında kömür dağıtan emperyalist köpekler ba$ındaydı bu ülkenin, ve onlar ba$ımızda olmaya devam edecek. bu ülkede sol diye tanınan, yani yarı idealist yarı elitist kesim, halka inemediği sürece emperyalist kuçular gibi, böyle devam edecek halkımın dindar sömürülmü$ hali.

(bkz: kahrolsun akp)
akp den önce türkiye cumhuriyetinde bir tek özelleştirme yapılmadığı için, hiç ekonomik kriz, elektrik, doğal gaz ve suya zam gelmediği için, enflasyon nedir bilmediğimiz için yani her şey harika olduğu için doğru olan önermedir. *
(bkz: akıllanmak nedir bilmemek)
kösteklemekten kolay olduğu için seçilen, pişmanlığı gelecek nesillerden çıkacak eylemsi.
millet vekilleri gaziler gibi hakları olsun, emekli maaşları düşürün. Lan emekilinin cebindeki iki kuruş parayamı göz diktiniz şimdi. Onuda alın gözünüz doysun yeter ki. dedirten durumdur. *
bazılarına göre her şeye rağmen , bazılarına göre her şey için desteklemektir. %47 oy oranı almış bir partinin bile desteklemeyenleri olduğu gibi her şeye rağmen destekleyenleri de olacak. akp bu zamana kadar gelmiş iktidarların en sağlamı. politikasıyla , siyasetiyle , piyasasıyla , teroruyle. laikliği bilinç altına yerleştirmiş genç nesil harici ülkeyi iyi yönetmek kıstası vatandaşa yetiyor ve artıyor. ülke iyi yönetiliyor. milliyetçilikten dem vuranlar olası bir mhp iktadarının teröre bu denli savaş açacağını kestiremezlerdi. akp bu savaşı açtı ve devam ediyor. herkesin dilinde küçük esnafı gezsinler , sorsunlar bakalım memnunlar mı. türkiye avrupalaşıyor arkadaşlar bunu görememek için kör olmak lazım veya laiklik savunuculuğunun gözlere perde indirmesi. fransa demiyorum , almanya demiyorum , yunanistan bile demiyorum bulgaristan'da bile küçük esnafa sorsunlar diye bir tabir yoktur. insanlar bilinçleniyor artık doğruyu , yanlışı ayırtedebiliyor. Akp Mhp'yi Dtp'yi hatta Chp'yi amacı doğrultusunda kullanabiliyor. düşünsenize asker chp ve mhp'yi karşısına aldı. bunun ne denli büyük bir olay olduğunu görmek , görmeyenlere göstermek lazım. ne iktidarlar geldi geçti bu devletin en kötü zamanlarında bile nasıl olsa asker var diyerek tatmin ettik kendimizi. o asker şimdi her şeye rağmen akp'yi destekliyor. neden mi cevap çok açık ülke iyi yönetiliyor. buna karşıt tezler havada uçuşabilir , sığ örneklerle derinmişçesine yok edilebilir. birey olarak bunun bilincine varmak bir insana yeterde artar. Terörü amerika besliyor olgusunu da yok etti akp. insanların gözlerine soka soka gösterdi gönderilen yardımları. şu zamana kadar gelmiş hiç bir hükümet gördüğü halde buna cesaret edemiyordu. yeri gelip amerika'dan emir alınsa da onların bizim suyumuza gittiği apaçık ortada. kim sayesinde? akp. saygılar.
akp başa geldiğinden bieri ekonomik kriz olmamış enflasyon katlanılabilir düzeylere çekilmiştir. ayrıca akp başa geldiğinde 1.6 düzeyinde olan dolar şimdi 1.25 1.35 düzeyine çekilmiştir.

ayrıca düşünecek olursak akp haricinde oy verilecek hiç bir alternatif parti yoktur. türbanı destekleyen muhafazakar insanların türbana her fırsatta saldıran, türban takanları cahil bilgisiz gerici şeriatçı gibi kavramlarla aşağılayan insanlara oy vermesini kimse beklemesin.
(bkz: trajikomik)
kömür yardımı alan yazarların severek yaptığı iştir. vurgunları görmezden gelirler. hatta "her hükümet çalıyor arkadaş" gibi pişkin cümleler bile kurarlar.
her şeye rağmen değil de sadece akp yi desteklemek, hatta biraz daha gerçekci olmak gerekirse, akp ye oy vermek başlığının yanlış açılmış halidir.

diğer partiler ile kıyaslandığında akp ye oy atan kesimin militanlaşmadığı ve körü körüne bağlanmış olmadığı açıkca görülebilmektedir.*

buradan hareketle gerçek anlamda refahı, özgürlüğü, eşitliği, zenginliği, daha rahat yaşam koşullarını, istikrarı vaad eden ve icraatları ile bunları pekiştiren bir partiye oy vermek kadar doğal bir davranış olmadığını anlayamayan tuzu kuru bünyelere ideolojinin karın doyurmadığı gerçeğini bir kez daha hatırlatmak gerek.

(bkz: demokrasi)
(bkz: vardı da bizmi secmedik)
(bkz: sizin seçtirdiklerinizi de gördük)
ekonomik kriz olmamışmış yok bilmemneler katlanmamışmış... lan olm o zaman niye bu hükümet emekli maaşlarını tırtıklamak için ıvır zıvır vergiler çıkartıyor ya da ben bu ay bursumu neden 10 YTL eksik aldım -çok afedersin ama- lan !!!

ee, evek aslında bi yerde haklı da sayılırsın, bu ülke kriz görmedi, yabancı sermaye geldi * * * ama başka şeyler oldu di mi yavrum; dışardan gelen sıcak paranın etkisiyle ülke çapında parası olana pek bi şe olmadı ama şu da bi gerçek ki işsizlik arttı, fakir daha da fakirleşti, öğrencilerin burslarıymış, ağır işlerde çalışanların yıpranma haklarıymış,
emeklilikmiş, hepsi yalan oldu... hadi onu da geçtim, vekiller niye gazi oldu ve bu maaş tasarılarını niye ordu şehit verirken yaptı ben onu anlamadım, eşitlik refah zenginlik falan bir tek vekillerimizin hakkı gibi görünüyor.

bunun yanında, bugünün gazetesini açıyorum, bakalım durumum nedir; eeeöö, emekli olmak için ölmem gerekecek, ssk'lı olunca yolda kaza yaptığımda hastaneye gitmemek için direteceğim, yoksa hastaneye verecek param yok! nitekim devletin verdiği para yetmiyor,ssklılar pek hizmet göremiyorlar o özel hastanelerde?! toki töreninde erkek arkadaşımla oturamıyorum çünkü haremlik selamlık bi törenmiş bu, anne annem bile benden daha mı şanslıydı neydi? * bu arada arabam olmadığı için seviniyorum, onun da vergisi hayvan gibi oldu, evim de var ona vergi vereceğim bol bol, bi de emekliysem ve tek evim varsa, yandım sanırım. bu arada gelilm işsiz kalırsam neler olacağına, yine bugünün gazetesi, yine akp tasarısı, * işsizlik ödeneği de alamazsam sağlık giderlerim işsiz kaldıktan sonraki 10 gün için devlet tarafından karşılanacak, bu arada vekilim kebap! ki sakat kalırsam, işim daha da zorlaşıyor... bi de zaaten hiç ödenmeyen görev tazminatım da kaldırılmış, neymiş bakalım o hüküm; en az beş hizmet yılını dolduranlara 10.000 (on bin) gösterge rakamını geçmemek üzere Bakanlar Kurulunca tespit edilecek gösterge rakamlarının, memur aylıklarına uygulanan katsayı ile çarpımı sonucunda bulunacak miktarda görev tazminatı ödenmesiymiş evek, ne gereksiz bi hükümmüş. iyi olmuş. * bu arada engellilerden de konut kredisi almaya çalışacaklarını da unutmuş değilim. işsiz kalmaktan niye bahsediyorum; çünkü TOBB verilerine göre Şubat ayında kapanan şirket sayısı geçen yılın aynı ayına göre yüzde 35.9 artışla 3 bin 8978217;ye ulaştı. * eeöö, her an sıra bana gelebilir mi? Ama hiiç sorun olmaz, işsiz olabilirim, sağlık giderlerimi de cebimden veririm, nasıl olsa Türkiye istatistik Kurumu (TÜiK) Başkanı Ömer Demir demiş ki yeniden hesapladık, zenginmişiz meğer, süper!!! Başbakanım da 3 çocuk yapın demiş ama bu arada 150'den fazla bayan eleman çalışan yerlerdeki emzirme odaları ve kreşlerin istihdam yasasından kaldırılıp zorunlu olmaktan çıkacağına dair düzenleme yapmaktaymışlar.*Eh, zaten kadın istihdamı da azalmış, hatunlar da evde oturup emzirsinler ya da kreşe para versinler netekim zenginler,tuzu kurubünyeler kendileri, zaten imamlardan biri de fetvasını vermişti, çalışan hatun şöyledir böyledir diye!

ya sözlük, daha karıştırayım mı bugünün haberlerini ha, ister misin yoksa yetti mi? yetmemiştir muhtemelen. altı üstü dört gazete açtım, * içim karardı, ööeh.

ki evek, bundan önceki hükümetler de batırmıştır, tamam, ama akp'nin de savunulacak tarafları sayılı gibidir. bi ab'si bi de ekonomiyi sağlam gibi göstermesi vardı, onlar da ufaktan yalan olmak üzere gibi, hadi bakalım.

güncelleme:
güncellediğim gün itibari ile meydanlar da dahil olmak üzere bir hayli yoğun bir şekilde protesto edilen sosyal güvenlik yasası rafa kaldırıldı. görev tazminatı ile ilgili de değişiklikler olmuş olabilir.
bizi alternatifsiz bırakanların utanması gereken durum.
basiretin baglanmasidir. Bu da gececektir. Temennimiz, gec olup yaralarin tedavisinin uzun sürmemesi icin uyanisin en kisa sürede gerceklesmesidir Fakat her ne olursa olsun ay ve himayesindeki yildizin kanimiz üzerindeki dalgalanisi sonsuza dek devam edecektir.
yer yer aklını kullanamama durumudur.desteklediğiniz, çalışanın hakkından kısıp, evinde küfeyi devirip yatan hatta yatarken de boş durmayıp 354674576954465 tane çocuk yapana veren partidir.boş durmayanlardansanız ne diyeyim? hayırlı işler.
abdüllatif şener akp genel başkanı ve başbakan olsa idi mazur görülebilecek bir durum olurdu.