bugün

sözlüğe yazmak için, bilgi alışverişi yapmak için gelmemiştir. kendi götünü parmaklamak yerine birilerinin canını sıkıp eğlenmeye çalışan sığır oğlu sığırdır. yazar falan değildir. sikertirim bana gelirse böyle biri söyleyim.
(bkz: uludag sozluk ayar verme kursu)*
(bkz: her uyarıyı ayar olarak algılayan yazar)
''var böyle yazarlar hakikaten, ayağı denk almak lazım'' şeklinde düşündürten yazar tipidir. * * *
"bir birlerine değil birbirlerine, şidmi değil şimdi, ayrıca neredeyse bütün bağlaç olan da, -de'leri bitişik yazmışsın hocam" şeklinde de uyarır bu yazarlar.
dikkatli yazardır. hata bulmak niyetiyle de olsa, yazılanları dikkatli okuyanlara herkesin bir teşekkür borcu vardır. özellikle lutfedip bir de hatalarımıza dikkat çekiyorlarsa ne mutlu bize. ben ayara ayar demem sözlüğe kalite getirmiyorsa.
(bkz: hatasız kul olmaz) sanki kendileri hiç hata yapmamış gibi. dön bak aynaya dön bakim dön dön. * * çaplarındaki eğlencelerine ortak olmaktır.
(bkz: ya ben korkmaya başladım yaaa) ayar verme gider ver
buyük bir sıkıntı içerisine girmiş yazardır.. hem kendisine hem de karşısındakine rahatsızlık verir.. kendisin verdiği rahatsızlık "ulan şunun bi hatasını bulayım da iki laf sokayım" stresidir ki stres kalbe zararlıdır.. karşısındakine verdiği rahatsızlık ise gereksiz sinir harbidir..

özel mesaj ile uyarılabilecek bir konuyu nick altı olarak yazar.. nick altı olarak yazdığı entry ise uyarıdan ziyade götü açıkta kalmış maymunu parmakla gösteren çocuk heyecanındadır ve oldukça komiktir..

uyarının bile sınırları vardır.. mesela bir hatayı "bu yanlış şöyle olması gerekir" gibisinden yapılması ile "bu yanlış bir de üçüncü nesil yazar olacaksın millete çemkireceğine ilk önce kendine bak" şeklinde yapılması arasında fark vardır..

neyse sıkıntılı bir mevzudur.. ha bir de bu uyarıyı dilbilgisi, tdk, türkçe sevdalısı olduğu için değil sırf ibnelik virüsünün damarlarına bulaşması sonucu yapanlar var ki onlar daha bir gariptir..

okuduğu yazının hatasız olmasını istemediği için değil hata bulmak için okuyan insanların sorunudur.. hastalık nedenidir.. kalp ve akıl sağlığı her daim gerekli bir şeydir..
işin enteresanı verdiği ayarlar uzun vadede dahi kuyruk acısına dönüşebilen bir yazar tipidir bu. hem üzerler, hem öperler. hem severler, hem döverler. aynı dayın gibi. * * *