bugün

(bkz: ironiden anlamayan nesle aşina değilim)
matematik kurallarına aykırıdır.
işte o beşinci benim arkadaşım.bakınız bir şiirini paylaşayım sizinle nasıl bir şair olduğunu siz anlayın;

dözer geliyor dözer
açılın yoldan ezer
en iyi arkadaşım
fantasyturca olur derim ben.

hayır hayır sandığınız gibi mani değil bu. bu ona göre hem didaktik, hem satirik, hem lirik şiir. bozmadım tabii ve o hala yazıyor ama ben okumaya korkuyorum.
türklerin duygusal insanlar olmasından kaynaklanan durumdur.
matematiksel bir yanlıştır..
her kafiye tutturanın(!) şair olduğunu varsayarsak doğru bir önermedir.
siz de şiirlerini yollayabilirsiniz türü sitelerin desteklediği insanların coşması durumudur. gercekten yetenekli olanlar devam ederler ama yeteneksiz olanlar kafiyeleri tükenince boşver ya ben iyi bir okurum diyerek vatana millete hayırlı bir iş yapmış olurlar. zaten sınırlı kafiyeleri de mısra sonlarında tekrarlanan ''gülüm, çiçeğim vb...'' kelimelerden oluşmaktadır.
her 4 türkten 1 şairse geriye kalan 1 ben oluyorum dedirten cümledir.abartılıdır sanırım.
abartılı bir durum olmakla birlikte bunun en güzel örneği bir ara posta'da yayınlanan yurdumun şairleri adlı köşedir.
oldugunu var sayması denilesi baslık..
(bkz: her turkun en az 1 nokta 25 lik insan olması)
gerçekleşmesi mümkün olmayan bi olaydır. bi kere 4 sayısının 5 sayısından matematiksel olarak küçük olduğu aşikardır. inanmayan arkadaşlar için biçok yöntemle ispatlayabilirim. mesela 4 tane "o"'yu yanyana yazalım;

"oooo"

bi de 5 taneyi yazalım

"ooooo"

görüldüğü üzere 4<5 tir. çünkü 4 tane "o"nun kapladığı alan 5 tane "o"nun kapladığı alandan daha küçüktür (bu biraz geometriksel oldu ama idare edin). hadi başlığı açan yazar arkadaşımızın eli kaydı diyelim. asıl anlatmak istediği şeyin;

"her 5 turk ten 4 inin sair olmasi " varsayalım. mantıksal açıdan mümkün olabilir fakat iş pratiğe döküldüğünde yine saçma geliyor bana. mesela bizim aileyi baz alalım. babam şiir yazmaz, annem şiir yazmaz, kardeşim şiir yazmaz, abim şiir yazmaz, bi tek ben yazarım. o da bok gibi oluyor *. görüldüğü üzere en fazla 1 kişi çıkıyor. demek ki başlı başına yanlış bi başlık.
alla allaa nasıl olduda ben bu her 4 kişiden 5 inin arasına girememişim dedirten olay.
genellikle gece yatmadan önce 2 satır yazan insanların yazdıkları anlamsız cümleleri anlamlı kılarak kendilerine yakıştırdıkları söylem...
2+2 nin 5 ettiği durumdur
(bkz: siir gibi konusan insan)
yağdı yağmur,çaktı şimşek.sende mi şair oldun...*
(bkz: her turkun doktor olmasi)
(bkz: matematigim pek iyi degildir)