bugün

hem örgün öğrenci olup hem memuriyete devam etmektir.
böyle bir şey varmış ama detaylı bilmiyorum arkadaşlar bir el atın ne olur ne olur...
şartları ne,
napcaz netcez,
kolay mı değil mi?
forumlardan falan sağlıksız bilgiler mevcut ama...
Ikinci ogretim okuyarak bu isi cozebilirsin dedigim durum.
Sinava girip kazanmis olmalisin.
Lise kpssden memur olarak atanarak okula devam etmektir.

Yanlış mı biliyorum ?
Hem özel sektör çalışanı hem öğrenci oldum alanımda ama hem memur hem öğrenci duymadımdır.
bir kaza bela olmazsa 5 sene sonra ben.
önce bir kendimizi garantiye alalım sevdiğimiz bir bölümden, işe başlayarak. ondan sonra içimizde ukte kalan son bölümü de okuruz, inşallah.
bir arkadaşım hem polis hem de örgün öğretimde okuyordu . yani mümkün. o çalışma saatlerini ayarlatıyordu okadar. bir de bunun için dilekçe yazıyorsun öğrenimine engel olmayacak şekilde ayarlamak zorundalar gibi bir şey duymuştum. öğrenim dolayısıyla tayin bile isteyebiliyorsun.
Zor olan durumdur. Hocaya durumu anlatıyorsun dersten geçiyorsun fakat devamsızlıktan bırakıyorlar.sonra gelde küfretme.
Bi mesai arkadaşım vardı, hemşirelik okuyodu. haftanın 3 günü staja diye Sabah 9 da gider 4 te gelirdi işe. Okunur yani, amirin inisiyatifine kalmış.

Hakkımı helal ediyo muyum. Bence hayır.
Benim abim bi yandan bankacılık yaparak hukuk fakültesini bitirdi. Devam zorunluluğu yoktu tabi. Olabiliyor yani.
Ne kadar bu sıfatla insan gördüysem sonradan okulu bitiremeyio çoluk çocuğa karıştığını görmüşümdür.
atanılan şehir ile okulun şehri farklıysa durumlar nasıl oluyor acaba?
tayin alınabiliyor mu gerçekten?

bir fırsattır.
inşallah ben olacağım ekpssden çok iyi bir puan aldım ve atanmayı bekliyorum.
Oldukca zor olan eylem.

Adliyede memurum. Ayni zamanda orgun isletme(i.o) okuyorum. Dersler 4 ve 5 te basliyor. 4 te baslayinca 3 te daireden cikman lazim. Ki amir buna hos bakmiyor.

Sinav zamani is yogunlugundan ders calisamiyosun. Ders oluyo, mesaiye kaliyosun. Yani ikisi birden cok zor.

Okulum uzadı mesela benim. Kazanınca "göndeririz, yeter ki oku" diyen amir, şimdilerde "ya okulunu oku ya işini yap" diyor.

Bu arada "adalet bakanlığı" için diyorum. Okulu mazeret sunarak tayin talebinde bulunmayın. Olmuyor. Bakanlık sizi bir başka ile göndermiyor.