bugün

bir feysbuk sayfasıdır ve paylaşımları şaka değildir. gayet ciddiler efenim.
https://www.facebook.com/HelalASK
bir çok dini temelli roman okudum, mesela islami roman yazarı emine şenlikoğlu favori yazarlarımdandır. mesela Maria, imamın Manken Kızı vs fakat böyle bir tabir böyle bir ilişki kavramı okumamış işin garibi de duymamıştım.
meraklardayım doğrusu, sevgi, aşk bunlar nasıl helal olur yada olamaz.
kadın başını kapayınca, oğlan da başına takke*yi geçirince, aşk'ın helal olduğunu anlamamızı sağlayan sayfa.
Grup cember sakal dinleyenlerin oluşturduğu bir sayfa olsa gerek. Gercekten helali yasayanlar degil facebook uyeligine girmek, sevgiliyle flörtü dahi haram sayar.
"Ey yar...!
Kalbimin tam ortasında RABBiM var...!
Köşeye sıkışabilecekmisin...?"

bu ne la? aşk mı arıyosunuz arkaya dördüncü mü? tey güzel allahım.
insanın kendine yakışanı sevmesidir.
https://www.facebook.com/...9.&type=3&theater
--helal aşk sayfasından--
Telefon konuşmanızın en romantik yerinde ,
'' ezan okunuyor ben namaza gidiyorum'' diyip telefonu kapatıp camiye koşan bir erkek bulursanız ;

Evlenin onunla
--helal aşk sayfasından--
gördüğüm en fantastik facebook gruplarından biri. demek ki neymiş; bu kadar baskı bir yerden mutlaka patlarmış.
--spoiler--

-Çok üşümüştü,
-Elimi tut,ısınırsın dedim.
-Günah dedi
-Bir daha sevdim...

--spoiler--

vay amına koyim, kafaya gel.
–spoiler–

SevgiLiye şöyle evlenme teklif edilir:

"Sonsuz " sözcüğüme "Eş AnLam" olur musun?

Tüm anLamLarı ortadan kaLdırıp SonsuzLuğun oLursam "Evet"

–spoilerbit–

herkes ezberlesin de teklif ederken/cevap verirken hatasız iğrençleşelim.
secdenin sevabına ortak olunabileceğini yönünde iddiada bulunan grup.
https://www.facebook.com/...8.&type=3&theater
--spoiler--
Teheccüdüme sebeb olmalı yar dediğin. Sesiyle bölmeli uykularımı orta yerinden.Secdemin sevabına ortak olmalı...
--spoiler--
--spoiler--
-çok üşümüştü,
-elimi tut,ısınırsın dedim.
-günah dedi
-"mal oğlu mal bu ya" dedim içimden
--spoiler--

tamam itiraf ediyorum son cümleyi ben ekledim. ama çok eklenesi duruyo yav!
bu öyle bir aşktır ki, arama motoru google bile ilgili anahtar kelimeye (helal aşk) karşılık pek fazla bir şey bulamaz.
--spoiler--

Daha Yeni Evlenmiştik Onunla Ve Ona bir Sürprizim Vardı..

Canım, Seninle Bir Yere Gideceğiz Dedim ..
Dedi : Hayrola, Beyim Nereye Gideceğiz ?
Dedim : Söyleyeceğim Ama Tepkini Bilmiyorum. Çığlık Falan Atmazsın Değil Mi ?

iyice Merak Etmeye Başlamıştı…

Sabırsızlıkla Ve Kaldırdığı Tek Kaşıyla Hafif Sinirli Bakarak ;
“Nereye Gideceğiz Diyorum” dedi.
Dedim : Sevgilimin Evine.
Ne, Ne, Neee !
Seninle Evlenmeden Önce De Giderdim Ben Dedim.

Gözleri Dolu Dolu Dedi : Ne Diyorsun Ya, Şakamı Bu ?
Dedim: Ne Yani Beyt/Ullaha Gelmiyor Musun ?
Yüzünde Beliren Tebessümüyle : Aşkım Dedi.

Bana Mı Rabbe Mi Dedi Belli Değildi

Şimdi Mi ?
Tavaf'ı Bitirdik Zemzem Yudumluyoruz..
--spoiler--

aşk'a bak ulan. şöyle karşılıklı zemzem yudumlayacak birini bulamadım.**
sayfanın admini itikadimce necip hoca olabilir;

https://www.youtube.com/watch?v=wsWkcaqdBrk
(bkz: aynı evde abdest sırası için kavga eden karı koca)
(bkz: ağızdan mı öpüşmüşler)
dejenere aşk yaşayanlara garip gelmiştir.
dinde helal aşk yoktur. şayet görüşerek tanışarak el ele tutuşarak bir insanla evlenmezsiniz haramdır. aşık olmak için gerekli aktiviteleri bırakın tanıma fırsatı bulmadığınız biriyle evlenirsiniz. aşık olmadan. fikriniz alınmadan. islam bu işte.
--spoiler--
BiR EŞ iSTiYORUM..
Bu dünyada ve ahirette gözaydınlığı olan...
Bir Eş istiyorum; Gamzeleri gül kokan, gözleri Ayet saçan...
Bir Eş istiyorum; Kalbinde ALLAH korkusu olan...
Bir Eş istiyorum; Mehir bedeli Umre'yi arzulayan...
Bir Eş istiyorum; Sabahı Secde ile karşılayan...
Bir Eş istiyorum; Gözü ve kalbiyle benden başkasına bakmayan...
Bir Eş istiyorum Rabbim, Beni Sana kendisiyle ulaştıracak olan...
--spoiler--
Yasak bile olsa ölümüne sevip, sevilen ve yaşanılan aşk'tır. Ya mutlu biter, ya da sonu çok acıdır.
böyle bir sitenin açılması ve talep görmesi elbette tercihsel. asıl değinmek istediğim konu bu değil. herşeyden site kurup takipçi bulabilirsiniz fakat üzüldüğüm durum şu ki; bu başlığın altına girilen yorumlar. siteyle dalga geçebilirsin. şaka yapabilirsin. fakat burda başka birşey yapılıyor. özellikle yapılıyor gibi. şunu görüyorumki; islamı ilgilendiren kıyısından köşesinden ne olursa olsun bir başlık çıksada alayımızı yapsak. sen namaza giden insanla, sevgiliyken sevişmeyen insanla, sen okunan ezanla vs. dalga geçemezsin, yargılayamazsın. fırsat kolluyorsun o ayrı. pusuda bekliyorsun. bilgilenmelisin ilk önce. din gibi önemli bir konuyu ele alıp eleştiriyorsan gerçekleştirdiğin yada savunduğun onurla arkasında durduğun birşey olmalı. hayatta nesin bu çok önemli. buraya yazdıkların seni yansıtmıyorsa o ayrı. buraya önem verip yazıyorsanda kaç beğeni alacağın önemli değildir. burda olmak seni bir yerlere taşımaz yokta etmez çünkü. konuya dönecek olursak şu soruyu getiriyor aklıma: aşka ulaşmanın yolu bu mudur? inanmayan yazarları dışta tutarak devam ediyorum. kader diye bir şey vardır. ama akılda vardır. yollarını sen belirlersin. hata yapacaksın şaşacaksın ama devam edeceksin. birşeyi sen olduramazsın. karar veremzsin bir yerden sonra. aşkta böyle birşeydir. doğru sandığın yanlış olabilir, yanlış sandığın doğru olabilir. yaşayacaksın, göreceksin, acı çekeceksin. hatayı sindirip olgulaşacaksın. terimler her tarafa çekilip kullanılabilir. bir inanışı yerle bir edip ayaklar altına alınabilir. bu site bunu mu yapıyor? çıkarı nedir? eminim siteye reklam yağıyordur.

sen teksin.herşeyde yalnızsın. kafandakiler ve kalbindekiler senin içindir ve seni ilgilendirir. allaha ulaşmanın yolu sanal ortamdan geçmez. bunu biriyle bir kuruluşla değil tek başına yapmalısın. senin gibi olan birine ispat yapmana gerek yok oda senin gibi bir candır. kılavuzun bellidir, tabi bilmek istersen.