bugün

hiçbir şeyden zevk alamama teorisiyle doğru orantılı olan yaşam biçimidi. hiçbir şeyden zevk alamayan, her şeyden vazgeçmiş bir homo sapiensin yaşam tarzıdır.
Türkiye'de yaşıyorsanız başınıza gelendir.
rüzgarsız gemiye benzer hayat seni savurur sende gelişine yaşarsın.
Nefes almak yaşamak sayılırsa.
Benimki hedefsiz degil ama plansiz yasamak. Plan yapmaktan nefret ettigim kadar hicbir seyden nefret etmiyorum.. hayatimda iki belkide uc kez plan yapmisimdir onlarda ters gitti, o zamandan beri akisina birakip ani yasiyorum sadece. Tabi bosvermislik ya da umursamazlik degil yaptigim elbette, sadece ileriye dönük planlar yapmiyorum. Bence yarinin belli olmadigi bir dunyada insanin 1yil hatta 1 ay sonrasi icin bile plan yapmasa sacma...
zamanında kendine koyduğu tüm hedeflerin birer birer yıkılmasından sonra kendine olan güveni kalmayan insandır.
zamanında tek bir hayalim vardı. aslında o kadar basitti ki. bu hayal için hedef koymuştum kendime. bu hedefi gerçekleştirmek için çok fazla insan kırdım. ailemle kavga ettim. babamla fiziki kavgaya varmaya ramak kalacak şekilde münakaşalara girdim. hepsi o tek hayalimi gerçekleştirmek içindi. hedefime ulaşmayı kafama koyduğum için yaptım tüm her şeyi ama hem ailemi üzdüm hemde elimde hiçbir şey kalmadı. tabi şimdi de hedeflerim var fakat olması için eskisi gibi çabalamıyorum. çabalamak için belki günü gelince bir sebebim olacaktır biliyorum. ama şu an hedefim olsa da olmasa da üzülmüyorum. bir nevi hedefsiz kaldım denilebilirim. çünkü kendimi biliyorum. hırslıyımdır ve o kafama koyduğum şey gerçekleşecek diye elimden gelenin en iyisini yaparım. ama bazen elinden hiçbir şeyin gelmediğini gördüm. bu sebepten artık mücadele etmiyorum. karşıma inşallah yeniden mücadele edecek kadar güvenebileceğim biriyle tanışacağım.
en güzel bişey.