bugün

1993 yılında çıkan efsane carcass albümü. çıkalı 16 yıl olmasına rağmen hala dinlenebilirliğini korumaktadır. bu yüzden başyapıttır. adı üstünde kalpten yapılan bir çalışma var ortada. hayatımı etkileyen, müziğe bakış açımı değiştiren 5 albüm arasına kafadan girer. bir daha da böyle bir albümün yeryüzüne geleceğine inanmıyorum. dinlediğim daha iyi albümler de olabilir, ama bu albüm başka hiçbir şeyle kıyaslanmayacak kadar üstün ve niteliklidir benim gözümde. şarkılar hakkında tek tek yorum yapmak bu albümü anlatmaya yetmeyeceğinden hiç girmeyeceğim oralara, lakin ben "metal" dinliyorum diyip de bu albümü dinlememiş olan varsa mutlaka dinlesin. bu albümü sevmeniz için "death metal" sevmenize gerek yok; çünkü benzersiz bir albümdür. sadece giriş şarkısı buried dreams ve kapanış şarkısı death certificate'i dinlemeniz bile yeterli olacaktır. hele bir embodiment vardır ki gerçekten kelimelerle ifade edemeyeceğim. her şeyiyle dört dörtlük bir albüm, kusursuz bir müzik ziyafeti.

bir müzik grubunun üyesi olacaksın, seç birini deseler; hiç düşünmeden carcass diyip bill steer olmak isterdim. dünyanın en havalı grubundan, dünyanın en havalı albümü. hiç eskimeyecek.
carcass'ın melodic death metal müziğinden öğeler bol olan albümdür. kesinlikle dinlemek gerekir. bu albümü dinlemeden metal dinliyorum diyen varsa en yakın zamanda pencereden atlaması gerek.
an itibariyle sözlüğe katılmış çaylak üyedir. hoşgelmiştir.
hoşbulduk demeyi borç bilen yeni yazar olmuş kişidir.
süper nick i takdir edilesi yeni yazar.
bir uludağ sözlük klasiği olarak:
(bkz: hoşgelmiş)
(bkz: koştursun efenim sözlükte)
bugün doğum günü olan çiçeği burnunda yazardır. luluferin bitanesidir iyi ki doğmuştur.
(bkz: gelecek vaad eden yazar)
carcass'ın grindcore'dan saptığı ve çok iyi yaptığı efsane albüm. metal müziğin en önemli albümlerinden biridir. özellikle ağır blues etkileşimli soloları çok tatlıdır.
üst sınıf carcass çalışması. carcass halihazırda üst sınıf olup, üst-kare sınıf diyebiliriz bu albüm için. hani, neredeyse dalınınkings of metal'ı.
1993 tarihli carcass albümü.