bugün

ke mal k. sözü. yuh artık. başbakan hazinede biriken paraya sulanıyor derken haklıymış!

--yozgat mitingi--
cumhuriyet halk partisi (chp) genel başkanı kemal kılıçdaroğlu, türkiye'de aile sigortası getireceğini belirterek, "başbakan aile sigortası için kaynağı nereden bulacağımı soruyor.
ben de diyorum ki devlet hazinesinde biriken para halkın parasıdır tabi ki halka dağıtacağım." dedi.
--yozgat mitingi--
yanlışlıkla hazineyi cebine boşaltıp ' yanlış oldu halka verecektik doğru ya' demesin de.
kk'nın söylediği yeni saçmalıklardan bir tanesi.
halka bir verirken kendime bin alacağım.
başbakanın hortumculara dağıttığını, o kişinin halka dağıtacağı paradır.
devlete ait paranın halka dağıtılmasını öngeren eylemdir. dünya üzerinde söylenmiş en büyük yalanlardan biridir ve buna çocuk bile inanmaz. türk insanı aptal yerine konulmaktadır.
'hadi be' çektirecek beyanattır. tamam da kardeşim hazine boş kalırsa eğer; borçları nasıl ödeyeceksin, maaşları nasıl ödeyeceksin?
buna kadir bile inanmaz.

- bana böyle sacma espriler yaptırıyor bu adam.
kimilerine tuhaf gelmiş vaattir. öncelikle;
1. kemal k. hazinenin kapısını açıp gelin yağmalayın demeyecektir. yatırım, maaş ve hükümet alımlarına o parayı yansıtıp milli geliri arttıracaktır muhtemelen.
2. niye bu kadar acıttı sizi? yoksa siz de recebin hortumcularından birisisiniz ve yıllık milyar dolarınızı alamayacağınız için mi korkuyorsunuz?
"oğluna gemicik al, senin başın kel mi? ayrıca akp'yi iktidara getiren bu mallara da müstahak, ben razıyım aç kalmaya" diye cevap vermek istediğim cümledir.
tayyip erdoğan'ın söylediği doğruymuş ..Hazinedeki paraya göz koymuş..
ne güzel bir durum. milletin cebi biraz para görsün.
chp li mhpli ya da akpli fark yapmaz elinizi vicdanınıza koyunda söyleyin , tahta çıkan padişah misali cülüs bahşişimi dağıtacak, bu yüzyılda liberal dünya düzeninde bu lafı söyler mi bir insan? kendinizi kemal k söyledi diye savunmak mecburiyetinde hissediyorsunuz anlıyorum duygularınızı ama el insaf ? suyu çıkmış seçim sürecinin bir başka gafı hatta sallaması diyip gülüp geçilir buna.
(bkz: Kemal kılıçdaroğlu) atasözüdür.

Hazineyi dağıttıktan sonra dış borçları ödeyebilmek için yeni vergiler koyacaktır. Cümlenin sonuna bunu getirmeyi unutmuştur.
Eh yaşına binaen müsamaha gösterilebilir.
'ben de halktan insanım benim niye param yok' (bk: devlet bahçeli)diyerek tüm parayı kendi hesaplarına aktarmasıdır.
yavaş dağıt saçın başın dağılmasın.

yahu insanlara para dağıtmak bu kadar mı cezbedici. niye dağıtıyorsun? yan gelip yatsın, nasılsa devlet veriyor diye çalışmasın, çoluk çocuk yapsın durmadan öyle mi? k.k her aileye 600 lira diyerek en büyük kötülüğü yapıyor. lan bana devlet 600 lira verecekse gider sigortasız bi işte daha çalışırım. kim kaybeder?
canı pisküvit çeken siyasetçinin seçimden önceki vaadleridnen yalnızca biri!
şahsım adına bir milyon dolarına talip olduğum durum. yoksa iki mi diyelim...
bu açıklamanın üzerine şu bakınız cuk oturur,

(bkz: aferin çok iyi düşünmüşsün)*
(bkz: hazine nedir ne işe yarar)
insanlığın buluş ruhu, son yüzyılda bize öyle şeyler armağan etti ki; yönetimdeki gelişmeler de teknik gelişmelere ayak uydurabilseydi üzüntüsüz ve mutlu bir yaşama kavuşurduk.
recep yandaşlarına dağıtıyor! kılıçdaroğlu halka dağıtmış çokmu? demekten kendimi alamadığım bir vaad.
ssk' da çalıştığı dönemdeki gibi pkklılar'a dağıtmasa bari. zira onun gözünde halk hep belli bir kesimden ibaret oluyor.
yalanın daniskasıdır.
Tamam tayyip'i pek sevmiyoruz fakat tayyip sevilmiyor diye onun dışında bir siyasetçi ne derse ona inanacak değiliz...
Bu ülkeyi yönetecek adam yok harbiden. Var, osman pamukoğlu... Ama halk da yalancıları sevdiğinden gelmez o adam başa...
bu sözü rte söyleseydi bu ülke ayaklanırdı, bu söz o derece vahim.

bu sözü duyduktan sonra şöyle bir şey oldu bende.

liseli mode on

zaaaaaaaaaa xd

liseli mode off