bugün

yılan, yarasa ve domuz gibi hayvanlarsa sorun yoktur.
yaradılanı sev yaradandan ötürü.

ateyiz olabilir. Hadi ateyizler bunu da açıklayın.
sevmenin öğretilmediği, sevgi görmemiş insandır.
Çocukluk döneminde, gerekli şefkat ve sevgi terbiyesi vermeyen, veremeyen ve sistem kurbanı yapan herkes suçludur.
Benimdir. Etrafimda kedileri köpekleri besleyen Humanist takılan kişileri gördükçe imreniyorum. Ama yok olmuyor işte kedi köpek görünce nefretle bakıyorum. Elimde olan birsey değil ki bu.
insan derken!
Uzak durulası tipitiptir.
tam olarak insan olamamış insandır.
sözlükteki hayvanları sevenlerin durumunun düşünülmediğini gösteren bir gözlem.
vurduruyordur.
Özellikle ben kedi sevmem nefret ederim diyenlerden cinsiyet gözetmeksizin gıcık kapıyorum. Her fırsatta laf sokuyorum onlara. Tamam kedilere bayılmak zorunda değil kimse ama açık nefret bildirenlere, ben de kedi sevmeyenleri sevmiyorum diyorum bozuluyorlar.
insan değildir gözümde. ha her hayvanı da abartı seven panter emeller de biraz itici geliyor. misal hamster olmayan bir fareyi de sevemem yani kimse kusura bakmayacak.
Hayvan sevmeye gerek bulmuyorum. Hayvanları sevmeden yaşayabilirim. Hayvan sevmek hobilerim arasında değil. Sevenlere saygı duyarım. O ayrı bir şey.
kimse hayvan sevmek zorunda degil. Tribe girmeyin gereksiz yere.

not: hayvansever
benimdir. bakın; hayvanları korurum, zarar vermem ve verilmesine izin vermem, yardım edebilmek için bazen sokak hayvanlarını beslerim, yazları dışarı su bırakırım, merhamet ederim, yaralı bir hayvan görürsem ilgilenirim...

ama, ben hiçbir hayvanı can ciğer seviyesinde sevmem. can ciğer seviyesini geçin, direkt sevmem. sadece onların da canlı olduğu bilincindeyim ve merhamet ediyorum.

ilerde bir ihtimal balık beslerim evde. sevdiğimden değil, bakımları diğer hayvanlara göre kolay ve daha hoş görünüyorlar.

ben bitki severim.

şimdi beni yargılayanlara bakıyorum, çoğuda hayvanlara benim kadar özen göstermeyen tipler. size daha bir şey demiyorum
çomardır çomar... Kesin çomardır yüzde bin çomardır emin olun.
güncel Önemli Başlıklar