bugün

chp (18) : levent gök, bülent kuşoğlu, emine ülker tarhan, uğur bayraktutan, osman aydın, bülent tezcan, ilhan demiröz, mustafa serdar soydan, adnan keskin, kazım kurt, mevlüt arslanoğlu, mahmut tanal, mehmet siyam kesimoğlu, özgür özel, haluk koç, emre köprülü, orhan düzgün, dilek akagün yılmaz.

mhp (10) : muharrem varlı, kemalettin yılmaz , ali öz, mehmet şandır, yusuf halaçoğlu, alim işık, erkan akçay, mesut dedeoğlu, mehmet erdoğan, bülent belen.

bdp (1) : sırrı süreyya önder

bunlar 23 aralık 2011 emekli milletvekili maaş zammı'na hayır diyen milletvekilleri.

umarım o hakları almayı da reddederler. bu yaptıkları show olarak kalmaz.

not: sırrı süreyya önder'i günahım kadar sevmem ancak bu duruşundan dolayı kendisine teşekkür ederim.

edit: tartışma siyasileşmesin diye yazmadım ama 216 akp ve 1 chp milletvekili'nin oyuyla tasarı yasalaşmıştır. ancak önemi yok bu zam yürürlüğe girdiği andan itibaren alan herkes bu suça ortaktır.

edit2: buna eksi verenler neden verdiler? bana özelden bir bildirseler ya çok merak ettim.
eğer, "nasılsa geçecek, paramızı alacağız" diye düşünmeden hayır dedilerse gerçekten de haysiyet sahibi olmaya aday tek milletvekili bunlardır.
içlerinde hiç akp milletvekili bulunmayan listedir. bize bir şey mi anlatılmaya çalışılıyor yoksa?
içlerinde hiç akp milletvekili bulunmayan şerefli insanların listesidir.
istemem yan cebime koy zihniyetindeki vekillerdir. ödediğim vergileri, ki kendi çapımda hatırı sayılır vergiler ödüyorum devletime, tüm vekillere haram ediyorum!
senaryo gereği kötü adamların karşısında yer alırlar.
(bkz: tribünlere oynamak)
(bkz: ensar öğüt)
(bkz: burhan kuzu) kuzu işte ne kadar kötü olabilir ki?*