bugün

sabancıya bağlıdır.
(bkz: hayrunnisa)
emine erdoğan'a göre çok çok daha mütevazi olan ironik kişiliktir. 550 ytl yerine 250-300 ytl arası türbanlar takmaktadır.*
kiraz dudaklı, elma yanaklı first lady güzeli.
cumhurbaşkanı'nın karısı.
kendisi sıkmabaş olup,daha önce domuz eti pişmiş bir tavadan yemek yemez,o kadar dehşet müslümandır yani.harikadır,efendidir,zekidir.
turk kadinini tum dunyada sikmabas olarak "temsil" eden kisi. turkiye cumhuriyeti' nin onder cumhuriyet kadini gibi davranmaktansa gosteris ve azamet meraklisi bir padisah karisiymis gibi izlenim birakmaktadir. ayrica ulke icinde hadi neyse de uluslar arasi alanda turbaniyla boy gostermesi sinir bozmaktadir zira kendisi "turbanli gosteris" pesinde oldugundan fena halde tipsiz giyinmektedir. simdi yine "ninemizin basortusu" muhabbeti yapilacaktir pesinen soyliyeyim keske ninemin basortusunu versemde onunla dolassa dunyayi, hem daha modern hem de daha zarif.
saygısızlık yapmıyacağım gibi saygı da göstermeyeceğim kadın. çünkü saygı makama değil düşüncelere gösterilir. kensinin dünya görüşüne hiç bir saygım yok. ve kendisi benim gözümde sıkmabaş tır. ha bu hakarat değil mi derseniz kesinlikle hakaret değil. hele sıkmabaş ı hakaret olarak algılayan kesimin, laik kelimesini hakaret olarak kullandığı düşünülürse...

kusura bakayın kendisine saygı gösteremem eğer ona saygı gösterirsem kendime hakaret etmiş olurum. ancak üzülürüm hayrunnisa hanım adına 14 yaşındayken 30 yaşındaki bir adamla evlendirildiği için.
http://www.sabah.com.tr/h...477BBA72088A47F929D7.html

nasıl first lady olunur hayrunnisa hanımdan öğrenicekmişiz. baayanda doğuştan first lady özellikleri belirginmiş zaten canım.

ona değilde yanarım yanarım first lady trenini kaçırdığıma yanarım. bu bakımdan beni 15 yaşında evlendirmeyen ailemi kınıyorum.
köşkün sitesine yeni eklenen hayrunnisa gül kısmında şunlar yazılı;

TÜRK YEMEĞiNi YABANCU KONUKLARA iKRAM EDER

* Özel hayatını sade, sosyal hayatını aktif olarak sürdürür.

* En değerli varlığı ailesidir. Ailedeki sevgi ve dayanışmaya önem verir.

* Özenli ve çalışkan kişiliğiyle eşinin en büyük destekçisidir.

* Çocuklarının eğitimine özen gösterir. Kendi ayakları üzerinde durabilmeleri için yol gösterici olur.

* Kadının birey olarak var olabilmesinin güçlü olması ile mümkün olduğuna inanır.

* Aynı zamanda annelik vasfıyla kadının toplumu şekillendirmede önemli rolü düşünür.

* Şehit aileleriyle yakından ilgilenir ve sorunlarına kalıcı çözümler bulmaya çalışır.

* Geleneksel sanatlarımızın aslına uygun bir şekilde korunması çalışmalarının içinde yer alır.

* Zengin Türk mutfağının unutulmaya yüz tutmuş lezzetlerini ve yöresel yemekleri yabancı konuklarına sunmaktan büyük keyif alır.

yalnız bir maddeyi unutmuşlar onu da ben ekliyeyim;

- boş zamanlarında türkiye yi aihm e şikayet eder.
Devamlı giydiği metalik türbanlar ile bana bilim kurgu filmlerini anımsatan kadın.

http://image.haber7.com/h...r/haber7/photos/77158.jpg
gül gibi adamın gül gibi karısı...
bir yarışmada istiklal marşı okunurken ayağa kalkıp saygı duyulması gerektiğini bilen bir isviçreli kadar istiklal marşına saygı duymayı bilmeyen, istiklal marşı okunurken normal adımlar atarak yürüyen firstlady.
michelle obama ile carla bruni'yi güzelliği ve zarafetiyle kıskandırmış olan birincil hatun.* yanyana fotoğraflarını gazete gördüğüm anda göğsüm kek gibi kabardı. "bir şu elin paçoz kadınlarında bak, bir de bizim zarafet abidesine bak" dedim, evet iyi dedim.
çankaya tabusunu yıkan tarihin unutmayacağı kadın!
gün itibariyle türkan saylan için başsağlığı dilerken gülen insandır. öyle böyle değil kadın resmen gülüyor. nedir bu şimdi anlamadım ben. götümüze girmeyeceğinden emin olsam neler yazıcam ama... yani timsah gözyaşı döküyorsunuz da ben bi ara kahkaha atacak sandım o kadar yani!
insanlarin icine sindiremedigi turkiyeyi aihmye şikayet edip anti-demokratik bulduğunu söyleyen birinci sultandir. first lady neymiş *
dağda geberen teröristlerin anneleriyle, şehit mehmetçiklerin annelerini bir araya getirmek gibi mükemmel bir projeye imza atan zeka küpü hanımefendi.

kocası "çok güzel şeyler olacak" derken, "ben de boş durmayayım bari" diyerek mi kalkıştı bu işe bilmiyorum.

şehit annelerinin duygu ve düşünceleri, yaşadıkları acıları hakkında hiç bir bok bilmediğini de bu şekilde anlamış olduk.

edit: lan ne kadar çok hayranı varmış. hepsi de kendisi gibi süper zekadır kesin.
Abdullah Gül ile henüz 14 yaşında iken evlenmiştir.
attan düşmesi için milyonlarca insanın dua ettiği canlı.
yaptığı o tutarsız, abuk subuk hareketle, birçok insanı hayattan soğutmuştur.

yahu kardeşim, tamam türbanına saygı duyuyorum da, o türban üstüne şapka ne ayak ya...

eğer siz ne yaptığınızı biliyorsanız ben de insan değilim aq.

(bkz: ne oldum delisi olmak)
en son türbanının üstüne kasket takıp ata binmesiyle, ülkemde yeni bir ilk' e, yeniden imza atmış vatandaştır.
cocuk yasta evlenmis, ülkesini mahkemeye vermis, bulundugu konumun hakkini hic bir zaman veremeyecek cumhurbaskani karisi.
Liseden mezun olduktan ve aradan geçen 17 yıl sonra aniden okuma isteği gelmiş, ancak türbanlı olduğu için fakülteye kaydı yapılmamış Cumhurbaşkanımızın eşleridir.
cok hanimefendi bir kadindir. her yaptigi basortusunu ve islami cekemeyen yayin organlari tarafindan olay haline getirilmektedir. sicak yaz gunlerinde denize giremezdir, hasema almasi suctur, hurma almasi suctur, en buyuk sucu da basindaki ortusudur. onu cikardigi anda bastaci edilecektir...
allah sabirlar versindir.
emine erdoğan kişisinden daha sempatik olduğunu düşündüğüm kadın.
sayın cumhurbaşkanımızın muhterem zevcesidir.