1. 1.
  eski tkp'nin son genel sekreteri olan nabi yağcı'nın parti ismi. kendisi 1987 yılında tipgenel başkanı nihat sargın ile birlikte, komünist isminde parti kurmak yasak olduğu ve partileri de illegal olduğu halde, demokratik açılıma kapı aralamak için türkiye'ye gelmişti. nitekim kapıyı araladı da... tutuklamalar, işkenceler ve 2,5 yıllık hapislikten sonra serbest kaldı. şimdi taraf gazetesinde köşe yazarı.

  nabi yağcı olarak yazdığı bugünkü yazısında demokratik açılım için türkiye'ye dönmeye karar veren pkklılar ile ilgili yazmış. kendi deneyimi ve yeni gelişmeler üzerine.

  http://taraf.com.tr/makale/7978.htm
  ... nuhungemisi
 2. 2.
  Eskiden doğu almanya üzerinden yayın yapan, bir radyo vardı. Bu radyo istasyonunun adı "bizim radyo" idi günümüz beyni yıkanmış demode kafalı solcuları "kesinlikle" hatırlamaz, hatırlamak istemez. Kısa dalga üzerinden yayın yapan bu radyonun sahibide tkp idi yani türkiye komünist partisi bu partinin genel sekreteride adı, haydar kutlu olan şahıstı. derken gel zaman git zaman anlaşmalı olarak bu şahıs türkiye'ye geldi hikayeden dümenden, hapis falan yattı ayağına keyfini yaptı sonra, bu şahıs hapisten çıktı ve ilk işi etiler'de süper bir restaurant açmak oldu. Çok iyi anımsarım radyoda bazen bu şahısın mavalları okunurdu böyle saf saf dinlerdik vay be neler olmuş gibilerinden, neyse uzun tutmayayım bu şahıs birden oldu liberalist işe bak ne talih sonra oldu sosyete zengini, hani nerede o okudukları mavallar ezilmişlerin hakkı, yok sendikalaşma hakkı. Hepsi masal, maval, hikaye en iyi zengin en iyi komünist olanıdır. Kimse kalkıpta bana maval okumasın derlerya "ben bunun ciğerini bilirim" diye işte ben bu sözde gıçı kırık sermaye sevdalısı ve köleleri olan bu gibi şahısların içini dışını avucumum içi gibi bilirim.
  ... goliaht