bugün

2006-2011 arası. Yalnız yaşıyorum, Sorumluluk yok, ailem kadar sevdiğim arkadaşlarım yanımda, yeni öğretmen olmuşum kendi paramı kazanıyorum tamamen gezip tozmaya alış verişe harcıyorum... vay be lükslere bak. Bir daha şunların ikisini bile Yanyana getiremedim.
Bu yıldır.
Galiba henüz doğmamış olduğum senelerden birisidir, bu dünyanın en şanssız nesillerindeniz galiba, insanlığın bittiği, arkadaşlığın olmadığı çok saçma bir zamana denk geldik, henüz iyi bir yılımız olmadı. Belki bir gün...
Kötü şeyler olsa da bence 2003 2008 arasıdadir lise ve universiteden sonraki 1 sene arasında ki dönem.
96-98 yılları arası, güzel ve samimi günlerdi. Şimdi hayatı sorguluyorum, günde beş vakit.
1997-2002 arası bütün yıllardır muhtemelen
teyzemin müdiresi olduğu anaokulunda, bir reis gibi hürmet görüyordum
gerçekten 'en iyi arkadaşım' dediğim bir insan bile vardı. tek kavgamız, fenerbahçe'nin renkleri sarı-lacivert mi, sarı-mavi mi şeklinde olurdu
sevgilim bile vardı lan, ilk aşkım. pamuk prenses ve yedi cüceler oyununda, pamuk prenses rolünü alacak kadar güzel bir kızdı kendisi. bu konuda tek sıkıntım, benim cüce rolünde olmam ve doğukan denen tipin prens olmasıydı.
haftasonları erken kalkıp, kanal d'de looney tunes izlerdim, sonra akşamları yılan hikayesi izlerdim
pazar günleri annemle babamı erkenden uyandırırdım, yine akşamları şahane pazar izlerdim
galatasaray'ın da efsane olduğu zamanlardı.
kısacası, çocukluk işte
2006 ve 2014 yılları.
Çocukluk yıllarıdir.
1964 tür ama yaşamadım.
90'lar
barış manço
pazar banyosu
kokulu silgiler
yumurta kokan beslenmeler.
1995.

Yoktum.
(bkz: 2004) yılıdır.
1990. Çünkü o zaman daha babamdaydım, henüz bu evrenin göt laleleriyle tanışmamıştım.
Doğduğum yıl.
1993 o zaman yoktum.
Bu yıl değil.
Geçen yıl da değil.
Çok oldu ya. Hatırlamıyorum.
2005 ,2007

zaten 2010 dan sonra boka sardı.
2029 tabi o yila kadar yasarsam.
2016 olmadığı kesindir.
başımızda o kadar musibet vardı ki hiç birinin olmadığı ve ailenin tam kadro olduğu son yıl 2000. sonra yavaş yavaş her şey boka sardı.
akp iktidarından önce kıyaktı,
sonra step step boka sarmaya başladı.
Henüz gerçekleşmemiş yıldır. Sabırla beklenmektedir.
(bkz: 404 not found)
tüm sene iyi veya tüm sene kötü diye bir şey olabilir mi?

12 saat evde yalnız kalsam; parmağımı yaktım diye kendime küsüp, kendimle kavga edip terk edip, bunalıma girip barışabilen insanım. hayatım iddaa olsa her anıma ayrı oran verilir, kimse benden monoton bir sene beklemesin.
Bin dokuz yüz doksan sekiz de iyi çalışarak lise sınavında anadolu lisesini kazanmıştım. Ondan sonraki yılların hepsi boktan anasını satıyım.
Kesinlikle '96. Şu aoç sütlerinin depozitolu cam şişede satıldığı, direk şişenin soğuk soğuk kafaya dikildiği yıl.