bugün

türkiyede yaşayan birisiyse gayet normal bir durumdur. oturduğu şehrin dışında 1 haftalığına da olsa tatile gidiyorsa ne mutlu ona.
1600 tl ile bir ay yaşayamazken yurt dışında elek gibi delerler.
aslinda ulkeden kacmak icin ici gidiyordur.

ama iste hep imkansizlik.
Vizyonu dardır. imkanları el verdiği sürece gitmelidir. 2 yaz muğlaya gitme de bir defa avrupaya git. Hiç değilse değişik bir dünya görüşüne sahip olursun, yıllarca anlatabileceğin anılara ve inanılmaz bir havaya. Gerçekten çok farklı, giden anlar.
belkide baba parasi nedir bilmemiştir.
bazıları kadar şanslı olamayan insandır.
japonya kraliyet ailesinden gelen yazarımızın ilginç tespitidir.

edit: başlık tepeme yıkıldı.
bir amip veya terliksi hayvan önermesidir. yok yok tek hücreli bile olamaz o. senin yurt dışına çıktığın uçaklar varya sana girsin.
en azından çıkmış beyinsizlerden akıllıca olan zavallılardır.
bir avrupa görmüş zavallı söylemdir. nihat doğanı karşısına almıştır bu söylemi ile...

"NIHAT DOGAN: Benim Ülkemin Koyunu Bile Avrupali'nin koyunundan farkli bakar...

edit: başlık değişti...
gerek duymayan insandır. yurt dışına çıkmak bir meret değildir. gezmek için deniyorsa da bu ülkeyi hakkari'den edirne'ye, muğla'dan artvin'e kadar karış karış gezip öyle yabancı bir ülkeye gidilmelidir. ben ne insanlar tanıyorum... izmir'de, balıkesir'de oturupta çanakkale şehitler anıtını dahi ziyaret etmeden yurt dışına tatile giden.
istanbul' da, izmir' de yaşayıp, hiç deniz görmemiş insanların bulunduğu ülkemde, gayet normal bir durumdur.
Hayatinda yurticine girmemis birinden zavalli degildir. Belki de hic degildir, mutluysa sorun yoktur. 50 ulke gezipte mutsuz olan biri daha zavallidir..sonuc olarak zavallilikla yurtdisi arasinda korelasyon yoktur..
(bkz: FurkanR) olum kıbrısa gittim ama sayılır mı Lan ?
sosyal gelişimi zayıf kalmış insandır. farklı hayatlar, farklı kültürler...
aynı zamanda cesaretsiz insandır. yersiz korkularla ömrünü geçirir.
ülkenin büyük çoğunluğunu oluşturur.
biz beyaz türkler gibi üç öğününü farklı şehirlerde yiyemez.