bugün

bende bu uçak korkusu varkende asla çıkamayacağımdır. belki kendi arabamla yunanistan.
kendisine yurt dışına çıkma yasağı konmuş olma ihtimali vardır.
1600 tl ile bir ay yaşayamazken yurt dışında elek gibi delerler.
muhtemelen kürtlerden biridir.
aslinda ulkeden kacmak icin ici gidiyordur.

ama iste hep imkansizlik.
evcimen insandır.
dedemin mahalleden dışarı çıktığı yok amk. 85 yaşında.
sosyal gelişimi zayıf kalmış insandır. farklı hayatlar, farklı kültürler...
aynı zamanda cesaretsiz insandır. yersiz korkularla ömrünü geçirir.
ülkenin büyük çoğunluğunu oluşturur.
biz beyaz türkler gibi üç öğününü farklı şehirlerde yiyemez.
Vizyonu dardır. imkanları el verdiği sürece gitmelidir. 2 yaz muğlaya gitme de bir defa avrupaya git. Hiç değilse değişik bir dünya görüşüne sahip olursun, yıllarca anlatabileceğin anılara ve inanılmaz bir havaya. Gerçekten çok farklı, giden anlar.
Çok büyük eksklik.
Hayatinda yurticine girmemis birinden zavalli degildir. Belki de hic degildir, mutluysa sorun yoktur. 50 ulke gezipte mutsuz olan biri daha zavallidir..sonuc olarak zavallilikla yurtdisi arasinda korelasyon yoktur..
evlenince çıkmayı planlıyorum sağlınıza duacıyız.
yurt dışına millete hava atmaya çıkan bir piç olacağına, yurt dışına çıkmamış bir zavallı* olmayı tercih eden insanlardır. kim bilir.. belki de, elin yabancısının memleketinden önce, kendi ana vatanını dolaşmak istiyordur.
beni tanımlayan başlık. yakında almanya seyahati yapmayı düşünüyorum.
imkansızlıkların adamıdır.
http://www.uludagsozluk.c...B1kmam%C4%B1%C5%9F-insan/
belkide baba parasi nedir bilmemiştir.
(bkz: #16298718)
zavallı değildir. ayrıca;entry mi eksileyen başlığı açandan başka biri varsa. o entry i onlar içinde geçerlidir. afiyet olsundur.
Yurdumun vatandaşıdır, kendilerine biçilen hayatı kabullenmiş ve aldığı üç kuruş ile aç kalmamaya, haram yememeye çalışıyordur. Bunca olumsuzluğa rağmen yüzü güler ta ki kendisine zavallı insanlar yakıştırmasını yapan bir o.ç çıkana kadar.
ben de çıkmadım, çıkmamayı bir eksiklik olarak görürüm , ilerde napalım o zamanlar gidilmiyordu deme durumumuz da yok, ama bu zavallı olduğumuz anlamına gelmez, nasip deyip geçelim.
japonya kraliyet ailesinden gelen yazarımızın ilginç tespitidir.

edit: başlık tepeme yıkıldı.
olmaktan korktuğum insandır.
bir amip veya terliksi hayvan önermesidir. yok yok tek hücreli bile olamaz o. senin yurt dışına çıktığın uçaklar varya sana girsin.
kime dion lan! *
pasaportları yoktur. ayrıca bok mu var yurtdışında? koşa koşa gidersiniz, sonra vay efendim memleket hasreti, aman da gurbet zor diye ağlarsınız. "yurtdışında azınlık olduğun için eziyorlar seni" diye de ekleyenler mevcuttur. ne diye gittin peki yarram? iş yok, o yüzden. vay amk. "orada kızlar teklif ediyormuş" diye olmasın sakın? 300 kilometre ötende iş var, üşenirsin gitmeye. ama binlerce kilometreye gitmekten çekinmezsin. değil mi? toplu olarak hassiktir diyoruz.

önemli not: gerçekten önemli sebeplerle ve zorunlu olarak yurtdışına çıkanları şiddetle tenzih ediyorum.