bugün

+ hayatta her şeyi kendiniz yapmalısınızdır. suya düştüğünüzde hayatta kalmak için sadece siz yüzebilirsiniz.
+ mutluluk 3-5 dakika süren bir histir ve hayatınızı onu yaşamaya adarsınız.kimi zaman bir gülüş kimi zaman bir bakış da olabilir.
+ mutluluk kişiye rahatsızlık verebilir. işte o andan itibaren kendinizi mutlu edecek bir başka şeye yönelirsiniz.
+ herkes bir gün ölecek. arkasında iyi ya da kötü anılar bırakarak.
+ her zaman için keşke kelimesi sizinle beraber olacaktır.
+ konuşmak ya da fikir belirtmek yaşamanın yanında hiçbir değeri olmayan bir aktivitedir.
+ otobüste yer verdiğiniz kişiye gösterdiğiniz saygı aslında sizin 30 sene sonraki halinizin karşılaşmak istediği durumdur. aslında kendinize yer verirsiniz.
+ sadece sizin kalbiniz kırılmaz, herkesin kalbi kırılır. herkesin annesi ölür ve bununla birlikte babasız kalabilir. herkesin ikinci bir şansı yoktur.
+ geçmişte yaşadığınız şeyler on bilemedin yirmi yıl içinde size döner. kimi zaman tıbbi bir adla kimi zaman tanımlayamadığınız bir hisle.
+ hayatta aslında sadece kendinizi seversiniz. herkese her gün yalan söylersiniz. güldüğünüzde bir şeyler saklar ağladığınızda bazen biraz fazladan uzatırsınız. bunu kendinizi karşınızdakinin iradesini zayıflatmak için kullanırsınız.
+ her insan iki yüzlülük nedir bilir ve uygular. siz de uygularsınız.
+ her insanın sırları vardır ve satır aralarında bunları yakalarsınız.
+ insanların büyük kısmı hayatının değerini bilemeyecek kadar eksik.
+ gök yüzünün mavisini akşama kadar bir kere bile görmeden gün geçiren insan bunun eksikliğini hissetmediği an ölmüş demektir.
+ yağmurun altında ıslanmak için durduğunuzda yarım saat içinde hasta olmaya balşamışsanız artık yaşlanmışsınız demektir.
+ her zaman sizi bir köşede anan insanlar vardır.
+ aslında kimse kimseye acımaz, biraz daha katlanır. sevgi aşk? basit bir hormon aktivitesi, kalanı sizin onu nasıl yaşamak istediğinizdir.
+ şu anda yaşayan insanların milyarlarcasının hiçbir önemi yok gibidir. tandığınız tüm insanlar aslında sizlere sadece tanıtılanlardır.
+ allah aslında sizi her an izliyor. gülerken, ağlarken, yalnızken...

yıllar sonra gelen edit: efendim her bir madde tarafımdan yazılmıştır. *. *.
görsel
Acı gerçek.....
Şikayet ettiğimiz yemeklere aç olan insanların olması.
Küçükken öğretmen büyüyünce ne olacaksınız diye sorardi ben hep polis olacam derdim büyüdük şimdi ne sikim olacaz diye kara kara düşünüyoruz.
hayatında ne abla ne abi ne anne, baba... hiç kimse yok lan. bir gün bi şey oluyor illaki gidiyorlar. böyle 19 yasında afedersin sik gibi kalıyorsun koskoca şehirde. sonra telefonlar seyrekleşiyor... ayrılıyor hayatlar. oysa ben sanmıştım ki... hiç kopamayız biz!
teksin...
Savaş alanına doğan çocuklar var. Açlıkla her gün mücadele eden çocuklar. Onların suçu yok tabi, sorun paylaşmayı öğrenememiş büyüklerde.
durmaksızın devam ediyor oluşu.
kimi için acı, kimi için mutluluk.

az önce belediye duyurusu oldu iki tane peşpeşe.
falancanın oğlu, filancanın kızının bu akşam falanca yerde düğünü vardır ve herkes davetlidir diye.
hemen öncesinde filanca kişi hakkın rahmetine kavuşmuştur. cenazesi ikindi amazına mütakiben kalkacaktır.

hayat gerçekten garip.
evet bugün ben de garibim biraz.
amann neyse. ne diyorduk?

(bkz: burak isimli erkeklerin genelde yavşak olması)
(bkz: gerdek gecesi ben uludağ sözlük yazarıyım demek)
* Kafedeki kız aslında seni kesmiyordu.
* Garson, telaffuzundan istediğin şeyi ilk defa yiyeceğini / içeceğini anladı.
* Kafandaki cisim saatlerdir orada ve herkes sana güldü.
* Konuşurken ağzından çıkan ve masaya konan tükürüğü gördüler ve şu an ne anlattığından çok tükürüğe odaklanmış durumdalar.
* Yalan söylediğini anladı ama ses etmedi. Artık her söylediğine şüphe ile bakacak.
* Uyuya kalıp başının öne düştüğünü gördüler, acaba gördüler mi diye boşuna bakınma.
* Asistan seni gördü ama bişe demedi, daha dikkatli ol.
* Öndeki adam arkasına dönmese bile sen onun ayağına bastın ve senden bir özür bekliyor.
* O çocuk sana hayatta bakmaz.
* Bana kız mı yok diye kendini kandırma. *
* Her ne kadar üstünü başını düzeltip kapıyı açsan da, gelenler evde tek başına ne yaptığını anladılar.
* Ders çalıştım diye kendini kandırıyorsun.
* Ellerini yıkadın ama pantolonundaki ıslaklığı çiş sanacaklar.
* Yine taksinin kapısını çok sert kapattın. Şöför içinden ana avrat kaydı.
* Yanına fazla para almadın demek? Yalanını sikiym senin.
* Kimse görmemiştir diye kandır sen kendini. Ne zaman tarayıcı geçmişini işin biter bitmez sileceksin?
* Haklısın. Son esprinden sonra seni gerçekten eşcinsel sanıyorlar. Bundan korkuyorsun di mi? Demek ki homofobiksin de. Buyur.
* Pazartesi okul var
* Hemen yapıp çıktın mı? Belki erkeklere yedirdin ama kızlar bu makyaj için saatlerdir uğraştığını anladılar.
*Gece yatağına işeyip de annen sabah seni kaldırmaya geldiğinde yataktan çıkmıyordun ya, annen anlamadı sanıyorsun di mi? *
ne kadar el bebek gül bebek yetiştirilmiş olursan ol, cinsiyetin ne olursa olsun, bir yaştan sonra dışarıda, "gerçek" hayatta, ailenin sana gösterdiği acıma ve şefkat duygularının milyonda birini göstermeyecek insanlarla başbaşa kalacaksın.

bu periyoda dayanma gücü ve müddeti, kişinin sağlamlığı kadar çekirdek ailenin hayatta ve "arkanda" kalma süresine bağlı...

o müddeti uzatmak da senin kendi aileni yaratabilmene..
Yalnız olmanınız 7/24 hemde .
Her şey tükeniyor, hiç bir şey baki kalmıyor ve ne yazık ki biz de o sona geldik.
deneyim etmeden tam anlamıyla öğrenemediğimiz gerçeklerdir.
tam birini sevebileceğinizi düşünmüşken konuşacak şeyleri çabuk tükettiğinizi farkettiğiniz anki ruhsal tatminsizlik ve hayalkırıklığının verdiği umutsuzlukdur. sanki cam parçalarının üzerinde yürümüşsünüz de elinizdeki dondurma yüzünden yaralarınızla ilgilenemiyorsunuz. * *
her zaman bir dönüş vardır. yeter ki kararını ver. kararın, dönüş yolunu sana gösterir. sadece, daha fazla geç kalma. o, hala seni bekliyorken git.
acıdır.