bugün

en iyi öğretmen.
hayatın yüzüne gülüp, sonradan kazığı sana vurmasıdır...
hatırlamak için bir hafızamız varken,
unutmak için elimizde hiçbir şeyin olmaması;
hayatın bize attığı en büyük kazıktır..
annenin ölmesi.
yaklaşık 15 gün önce ölen anneannemin ardından teyzemin ağlayarak:
-hayat duruyor duruyor insanın yüzüne öyle bir tokat atıyor ki elinden hiç bir şey gelmiyor.
demesi bana hayatın en büyük kazığını açıklamış oldu.
(bkz: yak bir sigara)
(bkz: boş ver lan yarınları keyfine bak)
(bkz: sev ulan şu kızı)
hangisi daha kalın bilmeyenlerdenim!
neden derseniz, sadece acısına odaklananlardandımda ondan.
gözünün önündeki mutluluğu görememektir.
Dünyaya çakamadığın kazık
dost kazığı.
hayatın kazık attığı falan yok, insanoğlu başına gelenlere kılıf uydurmayı iyi biliyor sadece.
gösterip, umutlandırıp vermemektir.
bu kazığı gördükten sonra bu kötümlemenin bir faydası yok..mesele bu kazığı geri nasıl felleğin çemberinden geçireceksiniz..mesele işte burada..
çocuk için babanın anneye attığı kazıktır.
Onunla aramızda mesafeler olması. Şu koca şehirde gereksiz bir ton insan varken gerekli olanı neden değil.
hayatın değil insanların attığı kazığı hayata atma eylemidir. çünkü bize kazığı hayat değil en sevdiklerimiz atar hep.
zamanız acımazızca akıp gitmesi, yaşlanmak.
babam gibi sevdiğim dayımın , göz göre göre ölmesiydi. 22 yaşında ki kuzenimi bir top için reddetmiştim, reddettiğim gün vefat etti.. aşk ta var tabi ama oho saysak sonu gelmez.
hayat kimseye voyvoda lık yapmaz. her kişi kendi kazar kuyusunu, sonra bok atar hayata..
lan yiyemeyeceğin kazığın altına yatarken hayata mı sordun? yatarken problem yok, acıyınca feryat figan!
daha çocukken öğretilir; (bkz: kendi düşen ağlamaz) tamam iğrenti verir bu söz can havliyle ama sözlerin içinde değeri olmasaydı bu sözün çalınır mıydı hiç kulağımıza?
neyse efendim kurtarılan penaltı yoktur, atılamayan penaltı vardır diyerekten sezen ablanın gözlerinden öperim..
tam aradığım kadını bulduğum ve mutlu olmaya başladığım zaman,hastalığımın çıkması.
hayatına hep sırtından vuracak insanların girmesi sanırım.
sözlük yetmez.
hiç şüphesiz yaşıyo olmamızdır. acı çektire çektire yaşamana izin verir bazen hayat. işte buda attığı en büyük kazıktır.
yerine yenisini koyamayacağınız kayıplar.
(bkz: aile bireylerinin ölmesi)
henüz yemediğimiz kazıktır.
hayat alaycıdır,
davet eder
sonra yallah.
sol kolun kassız, sağ kolun aşırı kaslı olması. yapma bana bunu felek!
giden zamanın geri gelmemesi.