bugün

Sevgiliden ayrılmak, onsuz kalmak, yeni bir yere gelip, eski günlerini mumla aramak.
benim gibiler için olmayan sebeptir. hayal kurabildiğim sürece ben benle mutluyum lakin gene de cehalet hayattan soğumak için geçerli bir sebeptir.
eskişehirde gündüz 30 derece gece 5 derece olan sıcaklık. nerede yaşıyoruz lan biz. yanıyorum şimdi.
paran vardır huzurun yoktur, huzurun vardır sevgilin yoktur, sevgilin vardır imkanın yoktur, işin vardır çalışasın yoktur dönem dönem değişen olumsuzluklardan ötürü bakmışsın ki hayattan soğumuşsundur.
fedakarlığınıza bir teşekkürün bile çok görülmesi.
mutlu olmayı beceremeyen insanlarla bir arada olmaktır.
insan neden her zaman boş tarafı görür anlamam.
lan eşşek sıpası yarısı dolu bunun.
ttnet'in varlığı
uludağ sözlük trolleri.
bacaklardaki o kılla nasıl ten rengi çorap ve mini etek giyersin ki vallahi gay olanlar belki de haklı aga.
Kahvehanede yapılan sohbetin en has yerinde, araya siyaset karısma durumudur.
emperyalist devletlerin dünya üzerinde istedikleri şekilde kan dökmeyi, savaş çıkarmayı ve zorbalık yapmayı başarabilmesi.

üzülerek söylüyorum (bkz: libya)
pazartesi. evlat olsa sevilmez o derece.
emekliliğine 30 sene kalması.
insanların ölüme sevinebiliyor olması.
aptal insanlarla aynı ortamda bulunmadır hayattan soğuma nedeni...
terkedilmek.
dünyada her gün açlıktan sefaletten birilerinin ölmesi.
hayal kırıklığına uğratılmak.
hayallerinizin yıkılması.
sınav dönemleri.
kızlar için regl dönemleri.
erkekler için takımının yenilmesi.
insanların nankörlükleri, bencillikleri.....

kısacası hayattan soğumak için okadar neden var ki saymakla bitmez. önemli olan ufak tefek şeylerle mutlu olmaya çalışarak öleceğin güne kadar kendini kandırman.
istemediğiniz otun sürekli dibinizde bitmesi.
vize ve final gerçeği. 31 olsa çekilmez o derece.
kaluluferin bozulması.
beyindeki dopamin seviyesinin düşmesi.
evlenip size davetiye yollayanlar, duğun fotoğraflarını face'ye ekleyip düğüne icabet edemeyen(!) sizi de ekleme inceliğinde bulunanlar, "mutluluk" yorumlarınızı bol gülücüklerle gerine gerine beğenenler, sonra da hayalinizi "bilmem ne trip" deyu gerçekleştirip daha büyük bir incelikle bu gerçekleşen hayalin eklenen albümüne de ekleyenler...
senin bütün hayatın derslerinden ibaret olsun. yaşam döngün neredeyse uyku ve ders çalışmaktan oluşsun. hatta son zamanlarda uyku bile hakgetirsin. sınavda çıkan soruların tıpatıp benzerini, sınav öncesinde tamamen çöz, sonra sınavda kalem oynatama. boş kağıt ver çık sonra da hayattan soğuma nedenleri ara. beynimin benimle derdi ne acaba? kafamı çöp kutusuna sokasım var!
(bkz: kemalizm)
şişmiş 2 adet bağdemcik. kaç kere yutkunuyorsam hepsini hissediyorum. aldırsam da kurtulsam artık.
yemek yerken dil ısırmak.