bugün

işemek. itiraf edin daha iyisi yok.
Muhallebi kıvamındaki tatlıyı çay kaşığıyla yiyince çabuk bitmiyor diye mutlu oluyorum.
Sonu denize çıkan yollar, istemsizce gelen huzur ile yüzümde bir tebessüm oluşturur *
görsel
Eve geldiğimde içimde oluşan tarifsiz duygu.
Belki de huzur denilen şey budur.
(bkz: Evdeki huzur)
görsel
Bugün yeni yavru yapmis küçük bir köpege yemek vermek ve beslenirken seyretmek.
görsel

çok küçük sayılmaz.
anlatacak hikâyesi olan büyüklere sahip olmak. Bir de bu hikâyeleri hatırlıyorlarsa çok daha mutlu eder.

Tek pişmanlığım bayram ziyareti için gittiğim teyzeyi dinlerken yanımda ne ses kayıt cihazım ne de telefonun vardı.
Böyle değerler kaybolmamalı arkadaşlar, belki bir daha hiç anlatamaz çok Üzgünüm.
mutluluk falan yok bitse de gitsek.
görsel
basit bir şekilde mutluluk veren küçük şeylerdir. mesela bugün yolda yürürken başıma gelen, zannedersem cuma günü çıkışının da mutluluğu ile okul servisinde sevimli bir ilkokul çocuğunun gülümsemesi. kendi kendime güldüm bende el salladım. bu çocuk neye gülüyor diye düşündüm. bence kesinlikle cuma mutluluğu. okuldayken ben de öyle olurdum. swh. mutluluk verdi kereta. bahtı açık olsun artık kim ise.
Bira.

Açık ve net.

Yavaş yavaş, nefes borunuzu yakmadan, mutlu eder.
Düşük beklediğin sınavdan yüksek almak.
Hiç beklemediğin anda gelen mesaj, hiç beklemediğin anda gelen bir tebessüm.
Bir fincan papatya.

görsel
görsel
görsel
Kesinlikle çikolatalı milkshake. Konuşmaz , trip atmaz, üzmez , kırmaz .
bir gülüş. mahrum bırakmayın insanları gülücüklerden.
eşin/sevgilinin işten eve geldiğinde beş karış surat yerine kocamaaan gülümsemesi. cebinden kinder sürpriz de çıkarsa tadından yenmez. *
çift kişilik yatakta tek başına yatmak.
aşırı rahat, aşırı huzurlu.
minnoş bi mutluluk hissettiren eylem.
simitçi fırınından simit alıp çay eşliğinde yemek.
küçüklükten beri o kadar çok kapitalist zenginlik hayalleri empoze edildi ki özellikle medya tarafından, bu küçük sandığımız ama aslında küçük olmayan mutlulukları kaçırdık.
- ” biz televizyon izleyerek, milyonerler, sinema tanrıları, rock yıldızları olacağımıza inanarak büyüdük, ama olmayacağız. Şimdi bunu anlamaya başlıyoruz. ” (tyler durden) (bkz: fight club)
Bi an ellerin olmadan bir şeyler yapmaya çalış yada ayakların olmadan bir yere gitmeye çalış.
Sonra sağlıklıyım diye mutlu olursun zaten.
Mesele farkedemediğimiz ama sahip olduklarımızda.