bugün

Uzun zamandır gece hayatının içindeyim, artık klasik mekanlardan sıkılmaya başladım, zaten çok az mekana rahat rahat gidebiliyorum, hiç düşünmeden evim gibi! Çalınan müziklerin hep aynı olmasından, ortamların giderek birbirine benzemesinden, özellikle son zamanlarda alakalı alakasız her yere bir dart tahtası konmasından sıkılmaya başladım. Ve birkaç gündür hayal ediyorum
aslında ben ne istiyorum diye, nasıl bir mekan hayalimdeki ya da ben bir yer açsam nasıl olur ne yaparım farklı olarak.

Öncelikle eski terk edilmiş bir yer olurdu ve asla şehir içinde değnekçilerle uğraştırmazdım kimseyi! Mekanın etrafında mutlaka ağaçlar olurdu ve banklar, içeride sıkılan daralan insanlar içkilerini alıp bardak şişe farketmez orda biraz takılabilirdi, atın biten şişeleri bardakları nasıl olsa sabah toplanacak hepsi ya içeride ya da dışarıda, oturun biraz ormanın ağaçların sesini dinleyin oksijen alın sonra müziğe eğlenceye geri dönersiniz.

Büyük eski bir depoda mekanımız, eskiden demir ve hurda deposuydu, yerlerde paslı hurda artıkları var. Koltuk mu masa mı öyle şeylere masraf yapmadık. Yerlerde samanlar var; oturmak isteyenler için orada burada her yerde. Zeki Alaysa, Metin Akpınar'ın meşhur ceket peşindeki filmini hatırlarsınız, o filmde hipilerin ortasında kalıyorlardı! Samanlık partisi de aynı o şekilde olacak, mekanda sadece samanlara oturabileceksiniz. Kalabalık olunca mekan garsonlara söyleyin yeni saman yığınları getirsinler sizin için. istediğiniz gibi siz yerleştirin oturun yatın. Sigaraların küllerini yere atabilirsiniz ama tablada söndürün, samanlar yanmasın sonra... Depomuzun tavan yükseliği ve pencerelerinden duman altı olma gibi bir sorunu yok, istediğiniz kadar sigara için. Bu arada kış aylarında havalandırmak için pencere olmayacağından yukardan büyük pervaneler sarkıtıp içeriyi o şekilde dumandan kurtarabiliriz. Şehirden uzak bir depo olmanın en büyük avantajı mekanımızda kış aylarında kar yağdığında bahçede karlar içinde mangalda sucuk ekmek partileri yapabilmemiz. Wham'dan Last Christmas şarkısı eşliğinde tabi ki... Herkese bir mangal düşecek, kendin pişir kendin ye, alın bardan sucukları, şişleri, ekmekleri, saldırın...

Biraz da içerinin dekorundan bahsetmek istiyorum sadece samanlar olmayacak tabi ki. Ortada dikdörtgen şeklinde bir bar ve her çeşit içki ve sıra oluşmayacak kadar barmen/aid bulunuyor. Bu barın tam ortasında ise dj kabini. Yakından göremiyorsunuz maalesef djimizi saklıyoruz. Duvarlarda ise bolca neon görebilirsiniz ve de sevdiğimiz en çok çaldığımız grupların, sanatçıların resimlerini, posterlerini görebilirsiniz. Ayrıca ayakta takılan müşterilerimiz için kolonlar ve onlara bağlı bardak, kol ve çanta koyulacak ahşaplar bulabilirsiniz. Aydınlatma konusunu ise barın ışıkları, neonlar ve yukarıdan aşağıya sarkan değişik renkteki loş ışıklar sağlıyor. Bu arada votkayı ve viskiyi şişede içmek isteyen müşterilerimiz için şişe olarak da içkilerinizi daha ucuza alabilirsiniz bardan.

Çalacağımız müziklere gelecek olursak haftanın her günü ayrı ortamlar yaratıyoruz mekanda. Ağırlıklı olarak 80'lerin ve 70'lerin disco hitlerini çalacağız. Modern Talking'den girip Bee Gees'den çıkmak şartıyla Madonna, Michael Jackson, Alphaville, Bad Boys Blues George Michael ve burada sayamadığım bir sürü şarkıcı ve grup çalacağız. Susanna biticek Cherry Cherry Lady başlayacak o biticek You are in the Army başlayacak, sabaha kadar beş kere de dans etmek isteyen çiftler için Careless Whisper çalacağız... ve haftada bir gün türkçe arabesk ve rakı gecesi yapacağız. Orhan Gencebay, ibrahim Tatlıses'ten seçme damar şarkılar, efkarlanan insanlar için ağlama şarkıları, tam bir efkar ve loser gecesi olacak.

Özel mezelerimizden istediginiz kadar yiyebileceksiniz, isteyenler için mezarlık ortamı da yaratabiliriz yaz günleri bahçemizde. Çok isteyip de mezarlıkta çilingir sofrası kurup rakı kavun keyfi yapamayanlar için... haftada bir gün de mekanımızda tango gecesi olacak ahşap zeminin ortasından samanları biraz süpürerek eşlerini kapıp gelenler sabaha kadar tango yapabilecekler müzik eşliğinde. Bu arada içerinin ısısını da simetrik olarak depoya yayılmış şöminelerle sağlıyoruz. Ayrıca alttan ve duvardan da ısıtma boruları geçiyor. Hafta da bir gün ise güncel şarkılara ayrılmış gecemiz oluyor, burada da djimiz radyolarda müzik marketlerde en çok istek alan şarkılardan seçmeler yapıyor. Ayrıca hiçbir gün giriş ücreti almıyoruz, damsız giriş serbest, hatta aylık ve yıllık ya da aylık kombine sistemleriyle her türlü yemeği ve içkiyi sınırsız alabilme imkanı da sunuyoruz müşterilerimize. yemek konusuna gelince özel bir yemekli partimiz yoksa ayak üstü ya da samanların üzerinde yayılarak kolayca yenebilecek fazla şişirmeyen mezeler ve aperatifler ağırlıklı mutfağımız. Doyurucu soğuk sıcak sandviçler ön planda. Bu arada çalan şarkıların kliplerini de sürekli duvardaki dev ekrandan izleyebilirsiniz mekanda. Müziğin sesi hiç bir zaman yanınızdakilerle konuşmaya engel olucak kadar yüksek olmayacaktır.

Kendi içkilerinizi kendiniz gidip bardan alabilirsiniz, illa garsonu beklemenize gerek yoktur. Futbol meraklılarını da düşündük: Özel turnuvalarda Avrupa Kupalarında ve süper lig maçlarında nerde maç olursa olsun bir diğer duvarda da dev ekranda maçları seyredebilir, kablosuz kulaklıklardan maçın anlatımını kendinize özel dinlerken içkinizi içebilirsiniz. Zamanla bu mekana gelen insanların
kaynaşacağı sıcak dostlukların kurulacağı bir yer açtık, burada aradığınız rahatlığı bulabilirsiniz. Genelde müşterilerin çoğu birbirini tanıyor bu mekanda. Bu arada kombine kartı alan müşterilerimize her akşam merkezi semtlerden serviste kaldırıyoruz, sarhoş sarhoş direksiyon başına geçmeyin diye. Herkes semtine bırakılacaktır dönüşlerde de. Gece 00:00, 02:00, 04:00'te dönüş servislerimiz mevcuttur. Ayrıca ayda bir de Single's Night düzenliyoruz, bu organizasyon duyurularımızı internet sitemizden takip edebilirsiniz. Sitemizden ilginç gece ve party isteklerinizi de bize gönderebilirsiniz değerlendirilip uygulanacaktır beğenilenler. Ayrıca bazı geceler girişte ufak bir oy sandığı koyup bu gece en çok ne tarz müzik istersiniz seçimi yapılacaktır, en çok oy alan tarzı sunucaz sizlere. Dükkan sizin istediğinizi yapın, kendinize sınır koymayın. Ayrıca masalarımız, olmadığı için önceden arayıp rezarvasyon derdiniz de yok. Son olarak da bu ayın sonunda iyice dağıtmak isteyenler için cuma günü oryantal göbek ve halay gecesi var, cumartesi günü de sponsorlarımız sayesinde kafayı yemek üzere olanlar için traş köpüğü savaşı partisi veriyoruz eski kıyafetlerinizle gelin bizim dağatacağımız yağmurluklar etkisiz kalabilir belli dakikalardan sonra yer gök traş köpüğü olacak.

Kısacası ben soğuk, hep aynı şeylerin döndüğü mekanlardan sıkıldım. Garsonların müşteriyi sallamadığı, biraz kalabalık olmaya başlayınca bozulan mekanlarda da sıkıldım. Dekor istemiyorum biz ortam istiyoruz, rahatlık istiyorum bir mekanda ruh durumuma göre her şeyi dinlemek istiyorum... fazla mı istiyorum bilmiyorum ama ben böyle bir mekan düşündüm bir kaç saat içinde aklıma bunlar geldi gelir misiniz siz de bu mekana... hangi günler en çok ilginizi çeker... merak ediyorum??
bol kitap bol cd rahat güneşli fonda mutlaka mozart veya duruma göre erkan oğur...insanlar gereksiz ezikliklerle başkalarının hayatını zehir etmiyor, saygı hakim hayatın her devresine...uzar ama neticesi bizim vardığımız insanlık seviyesinde ütopya ya belki uzatmasak daha iyi...