bugün

mehmet yıldız tarafından "Ölünce Ruh Nerenizden Çıkar?" gibi absürd bir başlıkla hazırlanan bir videonun yayınlandığı youtube kanalı.

açıkçası videoda sunulan argümanları mantıklı bulduğumu söyleyemem. kimi zaman keyifli esprilere de yer veren bu videonun en büyük sorunu espri yapılmadığı zamanlarda da insanı güldürmesi.

bu video için hazırladığım yanıt videosunu şuradan izleyebilirsiniz:

https://www.youtube.com/watch?v=50B9HUmFPMg
bu devrin insanının anlayacağı şekilde iman hakikatlerini gençlere anlatan ve insaflı, vicdanlı bünyelere tereddütsüz kabul ettiren risale-i nurlar ile ahiretin sokaklarında gezdiren kardeşlerin youtube oluşumu,
Allah ebeden razı olsun onlardan ve bizlerden.
an itibariyle canlı yayın sohbeti başlamıştır.

http://www.hayalhanem.com.tr/canli-yayin.html
Mehmet yıldız ve fatih yağcı'nın ilginc başlıklı dini sohbetlerinin yayınlandığı internet sitesi.
Hanımla canlı yayın için bilgisayar başında bekliyoruz.
Ekranda yazı " Mehmet Yıldız az sonra canlı yayında Hayalhanem'de"
Hanımın tepkisi "Ya ben bu Mehmet Yıldızı ben keşfettim sanıyordum ama baya birçok kişi biliyormuş * "
Yüzümde tebessüm ve yüreğimde tatlı bir sevinç.

Salı akşamlarını bize iple çektiren oluşumdur Hayalhanem.

Allah razı olsun sizlerden...
çay hauuss gibi türevleriyle birlikte dini yanlış anlatan, asla kuran demeyen ve islamı risale-i nur'la bir tutan kadın düşmanı topluluk.

bu gibilerin ciddi bir yanılgısı var. şimdi mesela asla aralarına kadın almaz hatta kadınları erkeklerin arasını bozan bir ''şey'' olarak görürler ancak kadınların videoları izlemesinde sakınca yoktur. yani aman etkilenir mümin kardeşim diyerek kadına düşman olan bu tipler videolarda kadınların izlemesinden sakınca görmez.

peki ya izleyen başörtülü bacı etkilenirse ne olacak?
yaa.

kadınlara islamı neden kadınlar anlatmaz mesela?
lafa gelince islam kadına önem verir hede hödö ama hep erkekler önde.

anlayacağınız kendi hezeyanlarını din diye anlatan gereksiz bir topluluktur. hele kendi arkadaşını ateist diye tanıtıp dümen çevirmeleri yok mu?
Sohbet kavramını değiştirme, modernleştirme mottosuyla yola çıktıkları çok açık olan oluşum. Ama farklı olacağız, her şeyin cevabı bizde, çok mantıklı nasıl inanmazsın düşüncesiyle farklı olduklarını zannetmeleri komik.

Espriler, bilimsel argümanlar (!) gırla meaşallah!

Videoların çekiliş ve yayınlanış şekillerine bakarsak kanaldan bir gelir elde etmek de amaçlanmış, bu çok açık. Sanırım üç beş şehir görmüş, üç beş ateist videosu izlemiş bu arkadaşlar "bu alanda böyle bir eksik var. Hem ilgi çekeriz hem para kazanırız hem de islamî kesimde Adımız duyulur." düşüncesiyle bu işe epey bir abanmışlar. Nur cemaati zaten diğer cemaatlerden farklı olarak bu işlere, az çok, ilim başlığı altında bakmayı yeğliyor. Bu gençler de milenyum nurcuları olarak sosyal medyada patlayıp gitmeyi amaçlamış anlaşılan. Patlamışlar da görüldüğü kadarıyla.

Ama gel gör ki,
Videolara iddialı başlıklar atıp hit almaya çalışıyorsunuz ve alıyorsunuz da. Ama ne bir tez ne bir cevap... pergel gibi kendi ekseninizde bir daire çizip, kendiniz çalıp kendiniz oynuyorsunuz. Yapmayın.

Bu videolar çok fazla sosyalleşmemiş, okumamış, yurtlarınız aracılığıyla eğitimini tamamlamaya çalışan fakir fukaranın çocuğunu etkiliyor kabul. Çünkü çocuklar bakıyor: Hem üstadı övüyor hem ateist lafını cümlede sık sık kullanıp dalga geçiyor; arada bir evren, yıldız, evrim laflarını diline doluyor... oooo alkış bu adamlar bir harika dostum (!). Ama genelde çok rezilsiniz kardeşlerim.

Bir argümana cevap vermek için video çekiyorsunuz. Sonra dönüp dolaşıp argümana cevap vermeden bu soru saçma deyip gülüp bitiriyorsunuz. Bu mu sizin argüman çürütme şekliniz?

Ayrıca, Sigara içenin imanında delik vardır(!) falan deyip sigarayla ilgili bir video çekmişler. izlemedim. Ama şunu söyleyeyim. Mersinde kendilerini birkaç kez latte-sigara keyfi yaparken görmüşlüğüm var. iyi niyetli olabilirsiniz ama fırıldaksınız mümin kardeşlerim...

Zorla bilimi dine yamamaya çalışıyorsunuz, kuran yerine risale ile sohbet yapıyorsunuz (risale kuran'ı baz alır pardon), bilimi yalamış yutmuş numarası yapıyorsunuz... yapmayın bu videolar geleceğe kalacak, fıkra olacaksınız.
mehmet yıldız'ın anlatımı tek kelime ile muhteşem . elinize yüreğinize sağlık gençler .
(bkz: çay house)

(bkz: çınaraltı)

(bkz: sözler köşkü)
11-25 yas arası turbanli kitleyi etkilemeye çalışan bir adamın sahip olduğu kanal.
Allahın yüzünden nurunu çekip aldığı şeytan kılıklı nursuz Allah dostu ya da Kürtçülerin fikir babası Said-i Kürdi denen adamın izinden giden ahmakların youtube kanalı.

Hüseyinn Nihal Atsız'ın da dediği gibi ''Said-i nursi'' adında cahil bir Kürdün peşine takılmış cahil bir sürü, Nur risalesi talebeleri de Said-i nursinin o çetrefil ve cahil Kürt Türkçesiyle yazdığı risaleleri atom fiziği ve Einstein nazariyesi okur gibi toplanıp okuyan bir yığın zavallıdır.
Said Nursi Hazretleri Burada Ki Irkçı Beyinsiz Parazitlerin hepsinden Daha Zeki bir alimdir.
gayet güzel ve açıklayıcı videoları olan oluşum.

yukarıdaki videonun tamamını izlemedim daha önce ama sohbetin başını ve sonunu dinlemeden sadece ortasından bir kesit alarak insanları "düşünme özürlüsü" olarak tanımlamak daha komik bence.

ciddiyse de değilse de gülünç.
Senin beyin o kadar, cok zorlama.
takip ettigin kanalda bir kere dahi kuran ayeti soylendigine rastlamadım genel olarak ağır dille risale okuyolar ayıp olmasın diyede hadis.
Genç ve dinibütün kızlarımızı kendilerine aşık eden yakışıklı oğlanlardan oluşan topluluk.
Mehmet Yıldız gibi bir efsaneye sahip, kafasında soru işaretleri olan herkesin cevap bulabileceği gruptur.

https://www.youtube.com/watch?v=CuVoCp_n0W0
Kızlar artık one directionlara, justin bieber'a, güney koreli tüysüz oğlanlara değil de bu genç yağız delikanlılara hayran. Güzel bir şey bence evet.

Ama zayn da müslümaağn.
Bir Alperen Ocakları değil olamazda.
Risaleleri kullanarak bir topluluğu kendine bağlamış birkaç genç adamdan oluşan grup. Risalelere bu kadar ehemmiyet veren insanların kitap çıkarması oldukça gereksiz. Paralel kokusu seziyorum bunlarda,çıkar yakında. Başlarda desteklesem de son zamanlarda doğru bulmuyorum bu ve türevlerini. inş ben yanılıyorumdur. Amin.
Bir Alperen Ocakları değil olamazda.
Mehmet yıldız öncülügünde ilim ogretilen yuva.
Youtube videolarını izleyince imaninizin belirgin şekilde kuvvetlendigini hissedebilirsiniz.
dini kullananlarin olusturdugu topluluk. fetocu olmalari yuksek ihtimal. ayrica sosyal medyadan cok kiz dusuruyorlarmis.
Zehir gibi başarılı adamlar.