güzel bir oluşumdur youtube'da videoları var. tavsiye ederim. baş muallimi mehmet yıldız'dır.
Güzel bir kanaldır. Arada izliyorum.
istiklâl marşı şairimizin; "Hayâl ile yoktur alış verişim, ne söylemiş isem görüpte söylemişim!" dediği bir vasatta, ismi sakil duran kuruluş?
Bu alem, "alem-i şuhud(müşahade alemi)"dir.
"Şehadet hanem" olmalı değilmiydi?
video olarak verdikleri her dersleri ayrı kitaplar yapılabilir mesela mehmet yıldız abi'nin.
goygoyda usta tipler...bazı hususlarda suratlarına tükürülse yeridir....su katmadıkları mesele de yok...denk gelirsem 2 ağır cümlem hazır!
tam kadıköy de bar ismi.
sümeyyelerin yutubır olan mustafa ceceli'si...

selam ve çay ile...
risale-i nur cemaati internet temsilcilerinin en iyisi.
mehmet yıldız abi'nin faydalı sohbetler verdiği oluşum.
çakma ateistlerle tartışan çakma kuruluş.
karşılarındaki sözde ateist, hristyan vs olan kişiler de yine kendi ekiplerinden olduğu için kendi çalar kendi oynar halde takılan gruptur. bir çeşit role play halindeler.

hadis diye diye kuranın özünden uzaklaşmışlardır. benzer kanallardaki kadın düşmanlığı bariz göze çarpar.
Kanala bir spinozacı çıksın göreyim ben onları. Birde felsefe öğrencilerini alt etmekle övünüyorlar. Duyanda ülkedeki felsefe öğrencileri gerçekten felsefe biliyor sanacak.
saka gibi amk adamlar resmen ateist diye karsilarina birini almis cocugu dine dondurmek icin kulakligin yapani var eee senin yapanin kim falan diyor yarim saat hahaha. cocukta hmmm haklisin allah var moduna giriyor. su kanala ateistim diye cikanlar aq ergenlerinin sirf havali goruncem diye ateistim diye gezdiginin kaniti.
çalmanın caiz olduğunu düşünen müslüman gençlerin kanalı..

https://twitter.com/sonat...tatus/1166290904283586561
izmirli sözler köşkü'nün mersin versiyonuna benzeyen oluşum.
said nursi'nin (haşa) Allah'tan aldığı vahiyle kendisine yazdırıldığını iddia ettiği sapkın kitapları, bugün tüm toplumun nefretini kazanmış olan fetullahçı terör örgütünün oluşmasına neden olup, ilahiyat dünyasında ve youtube'ta hala sözler köşkü, çay house, hayalhanem, falan filan gibi minik terör örgütü kanallarında yaşatılmaya çalışılmaktadır. elbette ki saf halkımız duruma "ama onların ne zararları var ki, çok ponçikler" şeklinde yaklaşacaktır; aynı bundan on yıl önce feto'ya yaklaştıkları gibi!..

fakat her ne olursa olsun, said nursi'nin gerçek yüzü, güçlü delillerle ortaya konmalıdır. isteyen bu delilleri incelesin, isteyen de görmezlikten gelerek kendini kandırmaya devam etsin.

eski bir nurcu olan cumhur erentürk adlı kişi, youtube'ta said nursi'nin kur'an'a nasıl ihanet ettiğini, kur'an'ı nasıl kendi sapkın emellerince çarpıtmaya çalıştığını gözler önüne seriyor. fakat bu ispat videoları; samimiyetsiz ve iki yüzlü nurcu kanalların videolarının çeyreği kadar bile izlenmiyor.

sözler köşkü ve risale-i nur analizleri için sizleri bu oynatma listesine: https://ko.tc/KYRY

hayalhanem ve risale-i nur analizleri için ise sizleri bu oynatma listesine davet ediyorum: https://ko.tc/KYRZ

inşallah bu oynatma listeleri akıllarını said nursi ile oynatanlara şifa olur.

selam.
Bir grup gencin işleri.

Şöyle ki tam manası ile islamı yaşamayan vaaz vermesin. Youtube dan kazanacağı 3 5 kuruş için herkesi vebal altında bırakıyorlar.

ilahiyat hep bu tiplemelerle doldu. Herkes teheccüde kaldıracak eş arıyor. Kendi çok mükemmelmiş gibi.

Aslı olan muhabbettir, ihlastır. Çoluk çocuğun aklıyla olacak işler değil.

Bakmayın çok islamcı takıldıklarına gayetten normal, avam insanlar.

Üstelik kıssaları anlatırken ki laubali hareketler hiç hoş değil. Din edebtir!
Baya eğleniyorlar gibi, çok samimi bir ortamları var. Anladığım kadarıyla Uyuşturucu bağımlısıda, ateisti de her türden insan gidiyor, gayet kucaklayıcılar bu konuda. Çoğu kişinin de imanına vesile olmuş olan oluşum.
içerde neler oluyor?
https://youtu.be/NVWoQmfc4jI
mersin'de bir oluşum.
daha çok genç kitleye ve onların sorunlarına hitap etmeye çalıştıkları için bu konular üzerinden daha fazla video yaptıklarını düşünüyorum.
100 videodan 90 ı flört, ilk buluşma, ilişki, aşk vs ile ilgili. Her yerden engelledim bu tarz kanalları. Başka işiniz veya islama dair öğretilecek yeni ufuk açacak konunuz yok mu? Bi boşluk var bi eksiklik ve samimiyetsizlik çok açık var.
Zehir gibi başarılı adamlar.
dini kullananlarin olusturdugu topluluk. fetocu olmalari yuksek ihtimal. ayrica sosyal medyadan cok kiz dusuruyorlarmis.
Youtube videolarını izleyince imaninizin belirgin şekilde kuvvetlendigini hissedebilirsiniz.
Mehmet yıldız öncülügünde ilim ogretilen yuva.