iki kişinin muhabbet ettiği sırada bir münasebetsizin * sohbeti bölerek ne konuşuyordunuz sorusunu yöneltmesi sonucunda mahiblerden birinin verdiği cevap.
aziz nesin in 1958 de basılan öykü kitabının adıdır.her zamanki mizahi üslubuyla memleket insanının günlük meseler içinde eğlenceli, bazden de acıklı öykülerini anlattığı mutlaka okunulası kitabıdır.
ask insani sair yapar bilirim. hava durumu ise ya ilham kaynagidir ya da icinizdeki baska durtuleri aciga cikartan olgu. misal ben disarisi buz gibi diye kuryeye yemek siparisi vermiyorum. sen hala "ne kadar dusuncesizsin sekerim" diyebilir misin? bulasik eldiveninden daha onemli kesiflerin oldugunu ogreten havalar sular. neyse yani anladin iste, digerlerinden ille de farkli bir felsefe kasmanin manasi yok.
çok manyak bi şarkı. sabahtan beri dinliyorum.
emrah karaduman imzalı güzel bir ebru yaşar şarkısı. altyapı çok iyi geldi bana. ebru yaşar'ın ses rengine de güzel oturmuş.
muhabbetin bittiği yerde başlayan sırf konuşmak için konuşulan anlamsız muhabbetlerdir.
artık 'oradan buradan konuşmak' anlamını yitirmiş, bugünlerde gerçekten konuşulmaya başlayan durumdur. tahmin etmezdik belki ama evet. sürekli havaların ne kadar kavurucu olduğundan, suların ne kadar azaldığından, susuzluktan bahsediyoruz. geç de olsa, anladık.
(bkz: küresel ısınıyoruz işte)
yapılan her konuşmada illaki geçen cümle "bugün hava ne sıcak ya", "bugün hava amma soğuk be" genelde muhabbetin kilitlendiği zamanlarda söylenir.