bugün

havalimanlarındaki yer kiralarının çok yüksek ve dolar cinsinden olmasıyla bağlantılı bir durum.
büyük ihtimalle zenginler alıyordur bu meyve sularını, o paraya normal bir marketten 11 tane meyve suyu alınabilir.
ayıptır. düz hesap 10 TL yapın, 8 TL nedir ya dalga geçer gibi.
bir adet suyun 2.50 tl olması ( 500 ml )
19 kuruşa alınan her yerde 50 kuruşa satılan suyun 3 lira olarak satılması gibidir.
zamanında "çüş amk" dedirtmiş fiyattır. şimdi olsa şimdi de derim, ki öyleymiş. eğer görürsem söylerim.
Biranın 19 tl oldugu yerde normaldir.
Yanında bir de 20 tl olan Ufacık bir salamlı kaşarlı sandviç ile yediğinizde içinize oturabilir.
meyve suyu senin neyine fakir.
yuha (yuh ile oha birleşimi) diyeceğiniz durumdur.
Yanımda börek getirmişim uçağın kalkmasına 20 dk var ve böreğin yanında içecek bir kutu portakal suyu istiyorum. Gittim. Hey merhaba şu ne kadar dediğim zaman bana 6.50 demesiyle, boğulsam bi bardak su almam ölümü beklerim durumunun cereyan etmesi bir olmuştur.
Yanımda börek getirmişim uçağın kalkmasına 20 dk var ve böreğin yanında içecek bir kutu portakal suyu istiyorum. Gittim. Hey merhaba şu ne kadar dediğim zaman bana 6.50 demesiyle, boğulsam bi bardak su almam ölümü beklerim durumunun cereyan etmesi bir olmuştur.
8 lirayı demir olarak yemek daha mantıklı doymuş gibi hissedersin en azından.
normaldir. hatta verdiğiniz para üzerini alabiliyorsanız şanslı bile sayılırsınız. çünkü havaalanında kösme sistemi denilen mantıkla çalışılır.
havaalanları , zorunlu oruç tutulan yerlerdir. ehh ramazanda geliyor oruç tutmakta zorlananlar varsa havaalanlarında takılmasını öneririm.
Havaalanında sözcü gazetesi dışında her gazetenin bulunmasından daha kötü bir durum değildir.
Havaalanına girerken ekonomi kavramlarını da güvenlikte bırakmanız gerektiğini gösterir, çok düşünmeninde anlamı yoktur, zira 3 TL meyve suyu karşılığı olup 5 TL hava parasıdır.
ayrıca ufacık bir minyatür viskiyi 20-25 TL ye köstürürken dandik bir panelin diğer tarafında duty free de o paraya koca şişe viskinin satılıyor olması da başka bir jet lag yaratan durumdur.
Havaalanında bulunan havayı solumaya para vermediğinize şükrettiren durumdur.
o parayla markette karton kaplı 32 tane mevye suyu alınır amk.
nereye hangi şekil domalıyoruz diye sorulmalıdır satıcıya.
soygundur.
Kapitalizmin had safhasidir.8 liraya meyve agaci dikerim lan ben.
Bir kucuk sise su 6 tl dir. Resmen soygunculuk.
kazıklı voyvodayı bile geride bıraktılar.
Havaalanında ucuz olan tek şey havadır. içmeyin kardeşim orada da bir şey. Evet.