bugün

O çorbayi içtiysen düğünü de yapacaksın. Gizli mesaj budur.
(bkz: seni seviyorum demenin farklı yolları)ndan birini kullanan sevgilidir.
Kıymeti bilinmediği konusunda söylemler dönüyor ortalıkta!
Başüstünde tutulması gereken vefalı, güzel yürekli ve can dostu sevgilidir.

Bunu yapan sevgili ilerde elinizi sıcak sudan soğuk suya sokmaz. Ben yaparım sen keyfine bak der.

Eee ne demişler. Hastalıkta ve sağlıkta ...
Olmayan sevgilidir. Ben böyle şey görmedim. Uzun zamandır hasta olmuyordum covid başladığından beri şimdi de olmazdım da biraz da ben davetiye çıkardım mal gibi. Çok şükür covid falan değilim hiç de olmadım ama tekim ve bir sıcak çorba bile midemi bulandırıyor. Resmen başım alev alıyor ateşten. Offf.
18-20 arası anaçtır, cimcimedir. 20-24 arası çorbayı getirip kavga çıkarır, hiç sekmez. 24-30 arası aynı anda çorba getiren kişi sayısı birden fazla olduğu için gelsin kaos. 30-35 çorbayı satın alır getirir ya da uzaktan sipariş eder evinize.

35’ten sonra hala bu üsttekilerden birinin kıymeti bilinememişse çorbanızı kendiniz yaparsınız beyler.
''anama ana diyesin, babama baba diyesin. sen bize gelin gelesin'' dedirten sevgilidir.

(bkz: keşke bundanım olsa)
Atem tutem ben seni, şekere katem ben seni denilesi ulu insandır.
Çerçeveletip duvara asın.
Azalarak bitmek uzere. Ustune bir de portakal sıkanını bile tanidim. Nesilleri tukenmeden kaybetmemek lazim.
tavuk suyuna sebze çorbası bilmiyorsa boşuna gelmesin.
Covid olur. Enayi.
hemen çorbayı içip yatağa geçmek ve aslında ben sana hastayım diyip sıcacık içine girip gidip gelmek lazım. sonuçta çorbayı da sıcak diye içiyoruz.
öyle biri bulunursa bu devirde hemen nikahı basmak lazım.
"Sana çorba yaptım bana gel." Diyen sayılmıyor galiba. *
Eğer bunu yapan bir kadın ise,; Biz erkeklerin çoğu onu da haketmiyor. Sonra kıymet bilmiyoruz.

Eğer bunu yapan bir erkek ise; kesinlik kıymeti bilinmesi gerekir.
(bkz: ütopya)