bugün

ben nerede değilsem orada iyi olacakmışım gibi gelir.
büyük sıçrayışı gerçekleştirmek için bir iki adım geri gitmek gerekmektedir. bugün, yarına, dünle beslenerek yol alır.
Avunmak elbette kolaydır
Gönlün kahpeliğine tutsaksın açıkçası
Asıl savaş alanı suskundur arkadaş.
'insanlar gelmeleriyle boşluk dolduranları severler, gitmeleriyle boşluk bırakanlara aşık olurlar.'

(bkz: özdemir asaf)
"bu kadar cehalet ancak tahsille olur."
"sevmek, sevgiliyi bir beyaz güvercin gibi avuçlarına alıp okşamak ve yüreğine bastırıp korumaktır. ama sevgiliyi daha güzel ufuklar bekliyorsa onu salıvermektir sevmek. onun uçsuz bucaksız gökyüzünde kanat çırpışlarından sonsuz haz duymaktır sevmek..."
"Başkalarına bir fikri empoze etmenin en iyi yöntemi onları fikrin kendilerine ait olduğuna inandırmaktır."
Alphonse Daudet
kabuklardan kurtulmayan iç, ne illetten kurtulur, ne doktordan fayda görür.*
erken yatana tavuk, Çok çalışana inek, Aklını kullanana çakal, Kıskanmayana domuz denilen bir ülkede insan olmak çok zor.
bedeni büyürken dünyası küçülür insanın.
akıyor hayat, akıyorsun, kıyıda köşede birikip birikip taşmanın sonu yok. yol bul kendine.
"belki de dünya, başka bir gezegenin cehennemidir."
Aşk ateşi lüzümsuzsa, söndürünüz.
kurbağadan olma prensin canı birgün mutlaka sinek çeker.
(bkz: supanallah kardeş ibretlik bir paylasım)
şekerliğinden zehir olsa dokunmaz bize. ama sen zehri şeker, şekeri de zehrediyorsun, etme...

(bkz: mevlana celaleddin rumi)

zafer ve başarılarımın en büyük sırrı, hiç kimseye güvenmememdir.

(bkz: fatih sultan mehmed)

sirler pence-i kahrımdan olur iken lerzan, beni bir gözleri ahuya zebun etti felek.

(bkz: yavuz sultan selim)
kış gelse de kardan da olsa adam görsek.*
james hetfield den iki cümle:
-Life is ours, we live it our way (hayat bizim onu istediğimiz gibi yaşarız)
-One man's fun another's hell ( birinin eğlencesi diğerinin cehennemi)
kimi insan otların kimi insan balıkların çeşidini bilir ben ayrılıkların, kimi insan ezbere sayar yıldızların adını ben hasretlerin.
ya rab, yaptığım kötülüğü kötülükle ödertirsen sen, senle ben arasında ne fark kalır ki söyle!
geçiyordum hayalkırıklığına uğradım.(mükremin çıtır)
Kadın sevgi uğruna herşeye hazırdır, hatta sevişmeye de. Erkek ise sevişmek için herşeyi feda etmeye hazırdır; Sevmeyi bile ! [Paulo Coelho]
-bu senin uğruna çöllere düştüğün leyla o kadar da güzel değilmiş be mecnun.
+sen onu bir de benim gözümle görebilsen...
kulak, eğer gerçeği anlarsa gözdür. (Mevlana)
Pamuk prenses değilim , bana masal anlatma.
benim sözüm *
güncel Önemli Başlıklar