bugün

(bkz: trainspotting/@meister-writer)
Gerçek olan haklı çıkmakta, bilgi kendi yinelenişiyle sınırlı kalmakta, düşünce sırf totolojiye dönüşmektedir. Düşünce makinesi varolanı kendine fazlasıyla bağımlı kıldıkça, varolanın yeniden üretimi sırasında körü körüne kısıtlı kalır. Böylece Aydınlanma hiçbir zaman elinden kurtulamadığı mitolojiye geri döner.

adorno, horkheimer
kargalar, tek bir karganın gökleri yok edebileceğini iddia eder. Buna hiç kuşku yok, ama bu yine de göklere ilişkin hiçbir şey ifade etmez, çünkü gökyüzü kargaların yokluğu demektir.

kafka
gerçek bölünemez, bu yüzden kendini tanıyamaz; her kim onu tanımak isterse bir yalan olmak zorundadır.

kafka
Felsefe; çeşitli bilimler tarafından kanıtlanmadığı halde doğru kabul edilen bütün o ilkel önermelerdir.

wittgenstein
Kapalı bir pencereden dışarı bakan ve yoldan geçen bir adamın tuhaf hareketlerine bir anlam veremeyen birini hatırlatıyorsun bana. Dışarıda nasıl bir fırtınanın estiğini, belki de bu adamın ayakları üzerinde durabilmek için büyük gayret sarf ettiğini bilmiyorsun

wittgenstein
(bkz: düşünüyorum öyleyse varım) descartes
(bkz: bu dahil bütün genellemeler yanlıştır) nietzsche
özgürdü, her şeyde özgürdü, bütün özgürlüğü üstüne çullanmıştı yine. mırın kırın etmekte özgürdü, insan ya da makine olmakta özgürdü, korkunç bir sessizliğin ortasında, dönmemecesine mahkum, sonsuza dek özgür kalmaya mahkum.

jean paul sartre' nin akıl çağı adlı eserinden
(bkz: oscar wilde)
(bkz: kafka)
(bkz: sartre)
"endure, in enduring grow strong"
planescape torment
"Neden beni hiç kimse anlamıyor, ama herkes beni seviyor?"
(bkz: albert einstein)
ever tried
ever failed
try again
fail again
fail better

meali;

hep denedin
hep yenildin
yine dene
yine yenil
daha iyi yenil
(bkz: samuel beckett)
başladiği yerde biter tüm yolculuklar...
Only two things are infinite: the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former. - Albert Einstein
Bir aslan konuşabilseydi onu anlayamazdık.
Wittgenstein
Gerçekliğe inanç dinsel yaşamın ilkel biçimlerinin parçasıdır. Anlağın, sağduyunun bir zayıflığıdır.

Baudrillard
Deneyler yaparak deneyim kazanamazsınız. Deneyimi yaratamazsınız. Onu yaşamalısınız.
camus
ancak akıllı olan "aptal" olabilir.
max scheler
ilk boşluk, aynı zamanda bizim kalbimizdeki boşluktur.
max scheler
a friend in need is a friend indeed!!!
tutarlı kalanlar ölüler oldu, yaşayanlar çok değiştiler.
'mona lisa'nın eteğindeki el benim' al pacino ( şeytan'ın avukatı adlı filmin final sahnesinde)
sen her gece gelesin ben vehbiye veresin
Esselamun aleyküm ve aleyküm selam. (bkz: Sümbülzade Vehbi Efendi)
if something worth doing, it will worth overdoing. steven tyler
churchill makarios için söylemiştir:

onun söyledikleriyle yaptiklari birbirinden farklidir. asil düşünceleriyse bambaşkadır.