bugün

olsun usta kalkıp kendine sallama bitki çayı yap.
başlık aç kanka iyi gelir sana.
iki hapşuruğu duygusala bağlamaktır .

öncelikle yataklara düşene kadar hasta olmayacaksın . grip-nezle bir saniyede gelmiyor. uyarılar veriyor . boğazın yanar , burnun kaşınır vs.
ilk alarmda harekete geçeceksin . doktora gitmekten bahsetmiyorum. evde kendin bulacaksın şifanı. elim ayağım tutmuyor diyene kadar yapılacak çok şey var .
grip-nezle salgını dönemlerinde öncelikle ellerini , kollarını, yüzünü sık sık sabunla yıkayacaksın. kağıt havlu kullanacaksın. her gün duş alacaksın . her gün temiz çamaşır- kıyafet giyeceksin .
kolonyanı çantandan eksik etmeyeceksin .
beslenmende;
limon
bal
karabiber
ıhlamur-zencefil
sarımsak-soğan
baharat
yeşillik
bol meyve (özellikle turunçgiller ve muz )
sebze, et , tavuk , balık vb. besleneceksin. her zamankinden daha özenli yiyeceksin

şimdi diyeceksiniz ki; et, muz, bal almaya para mı var? . af edersiniz ama her haltı almaya paranız var.

anladınız siz ... neyse

geçmiş olsun *
Yakın suserlere çorba yapıp getirebilirim.Hemi de tarhana.Mercimek de yaparım.

Lokasyon Erenköy (istanbul)
7 yıldır gurbette yalnız yaşadığım içim alışkın olduğum durum. Kendi çorbamı yaptım az önce. En büyük güç kimseye muhtaç olmamaktır.
Tavuk suyu da iyi gelirdi hani. Yakınlardaysanız yapıp getirelim sayın yazar.

görsel
kimsem yok.. Herkesim çok uzaklarda ve hasta olduğumda kendime bakmak zorunda kalıyorum. Yapacak bir şey yok hasta olmamak için elimden geleni yapmaya çalışıyorum o yüzden.
zor bir hastalık olacağı gerçek. çorba değil kimsesi olmamak kötü.
(bkz: yalnızlık)
(bkz: yalnızlığın hissedildiği anlar)
Çorba işin bahanesi maksat nazlanmak. Hasta olunca daha çok ilgi ve şevkate ihtiyaç duyuyor insan.
Nazlanacak kimse olmadıktan sonra hastalık daha beter.
Yoksa çorba yapmakta ne var?
ne demişler " ne şam'ın şekeri ne arabın yüzü ".
çorbanın sağlıklı ve şifalı bir yiyecek olduğunu hasta olunca hatırlamak.

fast food beslenip sonra "çorba yapanım yok" diye ağlamak ta ne kardeşim .
Çorba yapanımızı sevemedik,çorba yaptığımız tarafından sevilemedik.
kişinin yalnız olduğuna delalet eder. vallahi izmir'de olup, hasta olup, yalnız olan varsa bu arkadaşınız seve seve gelir yemeğinizi de yapar çorbanızı da yapar muhabbetini eder, çayını da içer sonra da çeker gider.
işte bu yüzden sağlığıma çok dikkat ederim.
çok ta dert olmayan durumdur.

3-4 yılda bir hasta olacaksın diye sana bir çorba yapanı beslemeye gerek yok.

he ölecek gibiysen, kimse destek olmuyorsa o zaman durum başka.

öl gitsin zaten.
https://www.yemeksepeti.c...nkara/arama#st:%C3%87orba
insanı üzen bir durum, hemşire de olsan kendine çare bulamıyorsun evde olsam annem bir şeyler kaynatır içirirdi, az önce belki iyi gelir diye bir şeyler karıştırıp içtim, internete baktım bi faydası var mı diye tehlikeliymiş....iyileştireyim derken öldüreceğim kendimi yanlışlıkla.
incitir. Keşke etrafımdaki bütün insanları yok etmeseydim de birisi ilgilenseydi ama zaten böyle yapmadıkları ve yapmayacakları için uzaklaştırdım düşününce. iyi yapmışım.

7 kilo Esrar ve 20 enjektör eroin üstüne kuvvetli bir hap atmışım da bir litre viskiyi tepeye dikip üzerine bir paket sigara ile 2 kupa kahve içmişim gibi.

Acaba birisi biraz ilgilenebilir mi benimle?
Kendinizi ve bütün ilişkilerinizi gözden geçirmenizi gerektiren acı durumdur.
Hasta olduğunuzda, çorba yapacak güzel insanlar biriktirin. bu arada, poponuzu kaldırıp çorba yapan güzel insanlardan da olun bi zahmet.
Yok öyle, üç kuruşa beş köfte!!!
çorba modern tıbbın hastalıklar için ürettiği en üst çözüm değildir.
Niye eksiliyonuz lan çocuu zaten hastaymis garibim
Sakin ol viyole bimden hazir corba aldim geliyom.
yalnızlığın garip bir boyutudur.
1 tencere yapılır ama bir kaşık içilemez .
Üzücü durum. En iyisi gidip kendiniz hazırlamaktır.