bugün

mitoz bölünür gibi üremeyi, çocuklarla çiftleşmeyi, akraba evliliğini "töre" ayağına kutsayan etnisitenin son kurbanı bahtsız kız çocuğu...

14 yaşında, kuzenleri tecavüz ediyor, aile meclisi karar alıyor, eniştesi batman çayında boğarak canını alıyor. ha bu arada bir de evlendirilmiş zorla kendinden çok büyük bir adamla ...

--spoiler--
Çalışmada, bu güne kadar hiç okula gönderilmeyen H.D.'nin yaklaşık 2 yıl önce dini nikahla zorla evlendirildiği, ancak eşiyle anlaşamayan genç kadının baba evine döndüğü belirlendi.
--spoiler--

bir de babasızmış yavrucak yetmezmiş gibi...

--spoiler--
Babası yıllar önce ölen H.D., aile meclisi sorgusunda amcası ve halasının kocasının yüzüne bakarak, "Sizin oğullarınız bana tecavüz etti. Bu yüzden hamileyim. Çocuğun hangisinden olduğunu bile bilmiyorum" diyerek ağladı. Aile meclisinin kurulduğunu duyan ve tecavüz ettikleri ileri sürülen iki kuzen ise o gün kayıplara karıştı.
--spoiler--

katili ise bir başka alem

--spoiler--
Amcalardan Habib Daşlı ifadesinde aile meclisinin toplanarak karar verdiğini, enişte Garip Daşlı’nın çağrıldığını, eniştenin Hasret’i kum ocakları civarında kafasını suya batırıp boğduğunu, Garip Daşlı’nın Hasret’e tecavüz edenlerden birinin babası olduğunu söyledi. Garip Daşlı’nın, cinayeti çocuklarının üzerine atmayı tasarladığını da anlattı. Polis zanlı enişteyi arıyor.
--spoiler--

bunlar bir de türk insanını beğenmiyor da ayrılmak istiyor...

canım benim...

http://www.internethaber....stesi-oldurdu-500727h.htm
keşke kur'an falan yaksaydı.

14 yaşında evlendirilip sonra da terkedilip, amcaoğulları tarafından tecavüze uğrayıp, hamile kalıp sonra da aile meclisi kararıyla töre ayağına tecavüzcülerinin babası tarafından öldürülmek sözlük camiasının ilgisini çekmiyor çünkü...

ya da babişkosu onu amerikalara yollasaydı da "blogger'ım ben taaam mııı?" diye çemkireydi elinde twit şeysiyle...

aa pardon. babası da yoktu!

iyi ki ölmüşün be hasret.
okuyamadan, adet görmeden zorla birine kadın edilen, daha sonra ailesinden en büyük kötülükleri gören, en sonunda da yine ailesi(!) tarafından hayatına son verilen çocuk.
amerikalı ya da reklam amaçlı kullanıma uygun biri olmadığı için, dünyada ne yaşarken ne de öldükten sonra adaletten zerre nemalanamayan garip.
güncel Önemli Başlıklar