1. 1.
  eskisehir de bir cadde adidir. hatta sonra baska bir cadde ye bu isim verilmistir. *
  4 -2 ... painkiller
 2. 2.
  27 mayıs 1960 askeri ihtilalinden sonra yassıada mahkemelerinde idam kararı verilen ve uygulanan 3 kişiden biridir..
  (bkz: adnan menderes)
  (bkz: fatin rüştü zorlu)
  4 ... intensivecare
 3. 3.
  idam edildiği esnada çocukları "dame de sion"da okuyan siyasetçi..
  -1 ... beyazyelkenli
 4. 4.
  adnan menderes'in demokrat partisinde maliye bakanı olan kişi. 27 mayıs darbesinden sonra yassıadada yargılandı ve idamla cezanlandırıldı. cezası infaz edilen 3 kişiden biriydi. diğerleri için (bkz: adnan menderes) (bkz: fatin rüştü zorlu)
  ... stockton to malone
 5. 5.
  ataköy 'de bir lisenin adı.
  1 ... kacak kelebek
 6. 6.
  barajı da vardır.*
  1 ... rommel
 7. 7.
  askeri yönetim tarafından; asılsız, yolsuzluk suçlamalarıyla suçlunan ve idam edilen eskişehir'li eski maliye bakanı. daha sonra iddaa edilen suçları işlemediği anlaşılmıştır. diğer kader arkadaşları gibi sokaklara, caddelere, okullara vb. yerlere ismi verilmiştir. bu kadar basit midir, düşündürücüdür.
  -2 ... fowler
 8. 8.
  demokrat parti döneminin eskişehir li maliye bakanıdır..ihtilal sonrasında hakkında çıkan yolsuzluk olayları sebebiyle adnan menderes ve fatih rüştü zorlu ile askeri yönetim tarafından idam edilmiştir..

  önceleri eskişehirde bir cadde adıydı lakin sonradan dönemin belediye başkanı o caddenin adını değiştirmiş hasan polatkan adınıda onun doğduğu söylenen bölegeye vermiştir..

  he eskişehirdeki öğrenciler bilirlermi bunu, yani adamın eski bakan olduğu ihtilal sonrası asıldığı falan yok tabi nerde...hatta aralarından ihtilali bilenler bulunursa ona bile sevinilebilir bir yerde..
  ... msd
 9. 9.
  eskişehir'de adı önce büyük bir caddeye verilip sonra oradan alınıp daha küçük bir caddeye verilen eski bakan. sebebini bilmiyorum tabi ki. bir de, yeni gelen öğrencilerin caddenin adını tam olarak öğrenemediğinden olacak minibüste 'hasan polat'ta inecek var' diye atıldıkları da olur.
  ... nikim yok benim
 10. 10.
  spor spikeri olan Tansu POLATKAN ın babasidir.
  1 -2 ... bylait