kuyumcuya gidilir bursu nakide çevirmek istiyorum denilir, altın alınır satılır yaklaşık 15 lira kadar keser al-sat yapıldığı için.
Bir takım hile hurda ile gerçekleştirilebilecek eylem.

Efenim. Bu harçlık avans Nasıl oluyor, kim ödüyor, devlet yine mi bizi soyuyor bilmiyorum. Fakat şöyle bir fikir verilebilir:
Öncelikle, tanıdık, eş dost, olmadı hafiften hortumcu bir esnaf, hic olmadı pos cihazı olan bir yer buluyoruz. O karttan alışveriş yapılmış gibi gösterip, elden nakte çeviriyoruz. Tabii bu kişi de cüzi miktarda komisyonunu alıyor.

Evde denemeyiniz.
Paypal odeme sistemiyle komisyonsuz yapilabildigini duymustum. Tabi bunun icin bi bankadan kart mi ne cikartmak gerekiyormus. Daha sonra ziraat hesabindan kartina para gonderiyorsun, o karttanda komisyonsuz cekiyorsun. Ilgilenenler arastirabilir.
kuyumcuya gidilir. istenilen miktarın %8 i vergi için kuyumcuya bırakılır. geri kalanı nakit olarak elde edilir. evet. teşekkürler.
Alışveriş yapıp iade edilebilir.
marketlerde çevirmeye çalışırsanız %8 komisyon alıcaklardır, geçen sene oda arkadaşlarım çevirmişlerdi ben hiç çevirmedim.
Bu kadar kasmayın. Siz de biliyorsunuz, dikkatli harcasanız böyle bir gereklilik olmaz.
sopsy var incele derim.