bugün

Hapşurunca Etrafın 5 dakika boyunca leş gibi kokması durumudur... çaresi varmıdır bilinmez.
tek çare beklemektir.
sadece benim aldığımı sandığım böyle iğrenç , mide bulandırıcı, beklemekle de kolay kolay geçmeyen arkadaşlara söylediğimde benimle dalga geçmelerine neden olan koku.kokuyor işte lan.bir ben değilim demek ki rahatsız olan.hatta öyle hassas ki burnum bu konuda bir odaya girdiğimde hemen anlıyorum yakın bir zamanda orada hapşurulduğunu.o denli iğrenç bir koku işte.neyse ki yalnız değilmişim. (bkz: çok mutlu oldum sözlük)
ağzından ossurmak eyleminin değişik biçimi sonucu ortaya çıkan koku
hiç duymadığımdır.
(bkz: yat uyu ağız kokusudur o)
osuruğunu için sesi hapşuruğuyla kamufle eden elemandan gelen kotudur, yani duyduğunuz koku arkadaşınızın ağzından değil direkt götünden çıkmıştır.
ıhlamur ağaçlarına yaklaşanlar bilirler bu kokuyu. ıhlamur çiçeğine benzer bir kokusu vardır lakin pek çiçek gibi değildir. sokakta bu kokuyu duyduğum vakit nefesimi tutarım, sanki o kokuyu tenefüs ettiğimde grip mikrobu bana bulaşacakmış gibi gelir.
koklamamak gerekir, bir arada bulunmaması gerekecek kadar çok sayıda bakteri içerir. hatta mümkünse 20 dk. o konumdan uzaklaşılmalıdır. zira bu meretler 20 dk. kadar havada asılı kalmak suretiyle yeni sahiplerini ararlar.
Eski okulumda bir öküzün sürekli çıkardığı kokudur. Başkası hapşırsa o koku çıkmaz ama o hapşırınca çıkıyor sözlük.
hiç almadığım kokudur.