bugün

bar,pub ya da restaurant turu yerlerde belirli saatler arasi bellirli yiyecek ve iceceklerin daha ucuz fiyata satildigi saatlere verilen isim.
sosyal hayatımıza yavaş yavaş giren kültür emperyalizminin son hedesi.
rapidshare sitesinin eskiden yaptığı olay. belirli saatlerde linkten önce geriye sayım olmaz, dosya indirdikten sonra bekletmez, aynı anda bir kaç dosya indirmeye imkan verirdi. son zamanlarda denk gelmedim, artık yapmıyor olabilirler.
şirketlerde genellikle her cuma ya da her ayın son cuması motive amaçlı düzenlenen içki partilerine verilen isim...

içkiler şirketten olunca zaten insanlar beleş içmenin mutluluğunu yaşayarak evlerine giderler...
an itibarı ile yaşanan, bünyeyi coşa getiren rapidshare etkinliğidir.
Rapidshare de sabah saatlerinde sıkça yaşanan, ve bir sürü kedi köpek ve bilimum indirilmemeye dayalı şifre ve güvenlik kombinasyonlarından geçmemenizi sağlayan olay.
bazı işyerlerinde her ayın son cuması öğleden sonra düzenlenen kokteylimsi parti.
amerika' da bazi restaurant turu yerlerde, aksam 4 ile 6 arasi sadece appetizerlari kaplamak suretiyle %50 lik indirim sonucunda gerceklesen olay.
bar ve pub'larda genelde gündüz saatlerinde yada akşamüstünde özellikle birada indirim yaptığı saatler.
uzun zaman sonra bugün işyerinde verilecek olan mini parti.
(bkz: işyerinde alkol alımı)
iş çıkışı ki bira mı içsek dediğinizde gelen mail konusu.

-arkadaşlar toplanıyoruz
- akşama mesai var.
38 yıllık hayatımda henüz bugün duyduğum etkinlik.

vay amk...

millet neler yapıyor yahu?

happy haur denilen herze şuymuş, cuma günleri saat 17.00'de şirket çalışanları 1 saat yer içer eğlenirlermiş, böylece haftasonunun gelişi kutlanırmış. içki neyin içerlermiş...

olum biz inşaatçıyız, çevremiz amele, usta dolu, onlara desem ki "haydi arkadaşlar happy hour yapıyoruz", "sen bize sövüyor musun" diye kürekle vurmaya kalkarlar ya la...

hehe, vallahi hayat çok garip.

evet, siki taşağına denk bir firmaya gittim bugün, orada fabrikayı gezerken müdür anlattı bu etkinliği. bak hala gülüyorum, zira bizim firmaya uyarlamaya çalışıyorum, tam uyarlıyorum bir gülme geliyor...
2015 yapımı bir alman filmi. karısı tarafından terkedilince bunalıma giren bir eleman iki arkadaşınca teselli edilmeye çalışılır ve üçü birlikte irlanda'ya tatile giderler. ancak üçü için de hayatın ve ilişkilerin zorlukları bu tatil esnasında da kendini gösterecektir.
Şu saatlerde sokakta, parkta, avm de ailenizle rahatça vakit gecirebilirsiniz çünkü bütün sapıklar cuma namazinda.
Tilt oyunlarının vazgeçilmezi.
Adi mesut süre. Bir kahkaha attı uykumdan uyardı beni. Ne güzel tarih obası dinlerken için geçmiş. Sen otomatik oynatma açık kal. Videolar aka aka Meksika Açmazına gelsin. Mesut da hayvan gibi gülsün. Sıçrayarak uyan. Uykun kaçsın. Sonra bir daha uyuyama.