bugün

ikisi de kendisine ait olan topraklardan işgalcileri temizlemek ve zulüm gören halkını korumak ve kurtarmak amacıyla toplanmış silahl örgüttür.

birisi neyse diğeri de odur...
derdim israili savunma değil.fakat yanlış önermedir. çünkü türk halkı topraklarını işgalcilere satmamıştır.
(bkz: kavram karmaşası)
terörist isek teröristiz. alayına kaydık ya ona bakın lan tavrını alan önermedir
en azından
(bkz: hamas terör örgütü değilse pkk da değil)
önermesinden daha doğrudur.
kuvay i milliye canlı bomba kullanmamıştır. kuvay i milliye sivil hedeflere saldırı düzenlememiştir. beyninizin soğanından salata yapayım sizin.

hamas ve pkk bir terör örgütüdür. ve en kısa sürede destekçileri ile beraber dünya haritasından ve tarihinden kaldırılmaları gerekmektedir.

önemli düzeltme: kuvay i milliye yerine el kaide yazmışım ne alaka diye sormayın neyin kafasındayım haberim yok.
milli mücadele sırasında kuvayi milliye terörist mustafa kemal de terör örgütünün lideri idi. ama bu sadece işgalcilerin yani yabancı güçlerin düşüncesiydi. mustafa kemal cephede ve masada karşı tarafı rezil edince, hürmet ve biat etmesini bildiler.

hamasda işgalci ve yabancı güç olan israili topraklarından çıkarıp hem cephede hem masada yenerse değerini bulur.

tarihte hep yenenler haklıdır. yenilenler suçludur.
aynı tarz da bir başlıkta aynı şeyleri belirttim ve yine belirteceğim.
kuvay-i milliye (milli kuvvetler) anadolu'daki işgale karşı kurulmuş masum halka hiç bir zarar vermeyen bir direniş milli mücadele örgütüdür.
lakin hamas gerektiğinde masum sivilleri hedef almaktan çekinmeyen bir terörist örgüttür bu yüzden hamas denen terör örgütünü kuvay-i milliye ile aynı kefeye koymak tarihimize yapılan bir saygısızlıktır.
bu tarz yanlış bir önermeye evet diyen insanlara tek söyleyeceğim şey şudur.
atalarınızdan utanın.
(bkz: aksini söyleyen şehit dedelerinden utansın)
(bkz: ülkesini işgale karşı savunana terörist denmez)
kuvay ı milliye'nin yetişemediği yerlerde yunanlıların tecavüzler yaptığının kanıtı olan önermedir. zira bu önermeyle aramızda yunan torunları olduğunu görmekteyiz . hangi beyin, hangi zihin hamas gibi bir örgütü savunabilmek , yaptıklarını makul göstermek için kurtuluş savaşındaki başarıları ortada olan, ülkenin kurtuluşunda etkin bir görev alan , düzenli orduya geçene kadar yunan ordusunu durduran kuvay ı milliye'yi böyle bir cümle içinde geçirir şaşarım.
bazı gerizekalıların anlamamakta ısrar ettiği önermedir. önerme kuvayi milliyenin terörist olduğunu söylemiyor. hamasın terörist olmadığını söylüyor.

eminim ki atalarımız sizin anladığınız gibi anlamamıştır.
yanlıştır önermedir. fakat illaki kuvay i milliyenin modernini arıyorsanız ırakta kurulmuş islam ordusuna bakabilirsiniz efenim bana kalırsa. parayla toprak satmak yerine amerikalı askerlere direniyorlar iyi hoş bir şey yani. (bkz: juba the baghdat sniper)
kuvay ı milliye cilerin kemiklerini sızlatan önermedir. çok yazık...
bazı andavalların doğru olduğunda ısrar ettiği önermedir. hamas sivil yerleşim yerlerine roket atar; kuvay ı milliye,eli silahlı yunan ordusuna kurşun atmıştır.

(bkz: beyinsize anlatır gibi anlatmak)
modlara sesleniyorum. bu kadar cahili nerden buldunuz da bir araya getirdiniz ve bu denyo başlıklara müsade ediyorsunuz. pessss diyorum sayın modum peesss. havlu attım ben.

yaz evladım google a kuvayi milliye. ne çıkacak bir zahmet okuyuver ve anladıklarını anlatıver. bu devirde cehalet ısrardandır. bsg diyorum bsg
"Sağ kalmış türk askerleri peygamberin mezarını korurken araplar üzerlerine kıyasıya ateş açıyordu, çöle oluk oluk ingiliz altını yağıyordu". alıntısını yapma ihtiyacı hissettiğim benzetme.
islamcı arapçı andavalların Kuvva'ya sardırmasıdır. lan anasını le havle, oğlum bak adam ol adam.işin hamasın terörist olma kısmını geçtim. Kuvva başka bir şeydir hamas başka bir şeydir. lan Kuvvayı yunanlar, ingilizler mi kurdu? Haması israilliler kurdu. Kuvva gelir gelmez kendisi gibi bir başka vatansever örgütü mü yok etti? Kendi kardeşlerini mi öldürdü? El-fetihlilerle ne mücadelelere girdiğini iyi biliriz.

Ha ayrıca Kuvva Mustafa Kemal'in önderliğinde düzenli orduya geçerek başarılı olmuştur ve Kuvvacılar Türk çocuklarıdır, egenin efeleridir, karadenizin uşaklarıdır. Hamas düzenli orduya geçip başarılı olacak daaa. heh goçum he. Yeryüzünde arapların kazandığı tek bir mücadele örneği gösterin son 1000 yılda Haması kuvvadan üstün ilan edeyim.
(bkz: kuvayi milliye pkklı mı eğitti gerizekalı)
(bkz: eksileyin ulan)
kuvay-ı milliye'nin tüzüğünde, cihad veya türk olmayanı yok etmek gibi anlayışlar varmıydı? sorusuyla çürütülen önermedir. kuvay-ı milliye bağımsızlıkçıdır, siyasi-dini bir hedefi yoktur ve yurt içinde yurdunu savunur, hamas yurtdışı terör eylemleri yapan islami bir örgüttür.
kuvvacılar asla zavallı sivillerle dolu otobüslere intihar saldırısı yapmamıştır.

coluğu cocuğu bombalayarak öldürmemiştir.

hamas denen sürü adam gibi gidip siyonistlerle savaşmak yerine korkakça sivil katletmiştir. .
kuvay i milliye çıkıp cesurca savaşmıştır. çoluğu çocuğu, kadınları kalkan olarak kullanmamış, sivilleri öldürmemiştir.
doğrudur.

bir de sorular:

1) hamas' ın israil' e dönük intihar eylemlerinde 20 yılda kaç kişi öldü?

2) filistin halkı bugün 1948'den beri yayılarak genişleyen israil'e ne kadar toprak sattı?
kuvay i milliye ile hamas'ın farkını anlamak için bir şeye bakmak yeter. eğer bugün türkiye cumhuriyeti'ni yönetenler hamas kafasında değil de kuvay i milliye kafasında olsalardı, israil'den bu küçük düşürücü tokatı yemezdik, israil buna cesaret edemezdi.
(bkz: besmele çekin ipneler)

kuva- i milliye ismini ağzınıza alırken!
(bkz: sözlüğe karşı domalmak)