1. .
  kemalizm'in devlette her türlü hak iddia etmek için savunduğu müthiş argüman.
  2 ... once upon time in turkey
 2. .
  kemalistlerin degil gözü açık olan herkesin görmesi, kabul etmesi ve acilen doğruluğun bertaraf edilmesi için var gücüyle çalışması gerekli olan, içler acısı doğrulukta argüman. ayrıca, devlette hak iddia etmek ne demektir yahu? kemalizmin öyle bi çabasının olması zate saçma olur, devlet hala en azından teoride (pratikte olmasada)bu ilkelerin üstüne kurulu.
  1 ... bimelekimben
 3. .
  elitistlerin yeni soygun parolası. Hayır halk cahil değil, aksine kerhen bir gruba destek vererek ehven-i şerri seciyor. Halk otobusleri kamusal alan mı değil mi sorusuyla ugrasmak istemiyor cunku!!!
  1 ... hasta siempre
 4. .
  (bkz: egemenlik kayıtsız şartsız milletindir)
  (bkz: nah milletin)

  birinci bakınız; doğru ve yerinde söylenmiş bir sözdür. ve atamıza aittir.

  ikinci bakınız; yine doğru ve yerinde söylenmiş bir sözdür ve bana aittir.

  çünkü, "millet cahil biz onların yerine karar vericileriz" diyen bir zihniyet, örümcek ağı gibi mukaddes vatanın her köşesini sarmış durumdadır.
  ... brachiosaurus
 5. .
  evet halk cahildir ve cahil kalmaya devam edecektir. bunun böyle olması bu halkı yönetenlerin tercihidir. cahil olmayan düşünen yazan söyleyen kişiler yönetimler için tehlikelidir. ama böyle cahil olmaya devam ederse ne şiş yanar ne kebap.
  (bkz: sözlük başlıkları tavşan boku gibi ne kokar ne bulaşır) sonrasındada akıllı adamların açıklaması gelir halk cahil.
  ... sinope
 6. .
  gündüz tv kanallarını açtığımda devamlı zikrettiğim iki kelime.
  ... morgsakini