bugün

manisa'nın turgutlu ilçesindedir. bir ilçede bulunan tek fen lisesi olma özelliği de vardır..
salihli'ye yakın olması sebebiyle salihli'de öğrenciler arasında çok populer olan fen lisesi. tüm orta okul öğrencilerinin hayalidir orda okumak.
müdürünün okulu için canını vermeye hazır olduğu, ancak aynı derecede acımasız ve sert olduğu, öss ham puan ortalamalarında türkiye'de ilk 10'dan aşağıya düşmeyen, yer itibariyle acaip sevimsiz bir konumda bulunan, manisa'nın devlet fen lisesi..

(bkz: özel fen lisesi)
aslında her fen lisesi gibidir, onu da kendi içinde değerli yapan özellikleri vardır, onun hakkında da atıp tutması kolaydır. aptal öğrencileri, hocaları da vardır, zekileri de.onu seven öğrencileri olduğu gibi nefret edenleri de vardır. bazıları için içte kalmış uhtedir. ama thkflde 3yıl her şey dahil hizmet gördükten sonra gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki akılda kalan kötü anıların pek çoğu siliniyor, ve o güzel anılarla o küçücük iki bina cennet gibi geliyor.

kız ve erkek yatakhanesi aynı binada hizmet vermektedir. lise sonların her istediği yapılır. nufüsu genelde pek kalabalık olmaz. yemekleri pek çok yatılı okulun aksine güzel denebilir. müdürü tahsin bozkurt genelde öğrenciler tarafından pek sevilmese de dünya tatlısı iyi bir adamdır ve o okul için pek çok şeyi göze almıştır. öğrenciler istekli olduğu sürece sosyalliğin de şartlar elverdiğince yaşanacağı bi okuldur. her yıl 4 tane gezi yapılır, yakınında bulunan palmiyeye gidilir eller havaya yapılır, öğrencilerin taleplerine göre tiyatro, sinema ve pikniğe gidilir. yatakhanesi temizdir, güvenlidir.

ilk başladığımda aman allahım ne yapacağım ben bu ineklerin arasında derken, inek olduğum, sonra napıyorum ben hayatım gidiyor deyip yapabileceğim pek çok şeyi yaparak içim rahat mezun olduğum okul. ama en güzeli kardeşten de öte, can, kan arkadaşlar kazandırması...
özetle
yaşanılası, özlenesi, gülünesi, eğlenilesi bir okuldur.
en azından -du...
an itibariyle, okuldaki ve yatakhanedeki kablosuz internet, her hocaya verilen laptop, her sınıfta projeksiyon, sıralardaki süper rahat sandalyeler, cuma günü yapılan 4 saat ders ile tekrar liseye okuma isteği doğuran bir iki tane güvenlik koyarsan tobb etüyle yarı$abilcek okul. sahiplenmeyi sevdiğim, giderken heyecanlandığım okulum.

ayrıca bundan yakla$ık 3 yıl önce havuz ba$ında güne$lenen ruslara da rastlanmı$tır.
okul müdürü tahsin bozkurt seni dayaktan hastanelik ederim sonra da arabamla hastaneye götürürüm der. ilginç şeyler olur orada.