bugün

dünyaya at gözlüğüyle baktığı yetmiyor gibi 40 derece miyop olan gözünede baktırmayan insandır.
tarihin hiç bir döneminde olmamış bir şeyden bahseder.
bunu ispatlamak için cemil çetolardan, babanzadeden, kürt sait'Ten, koçgiriden bahsetmeye gerek yok.

ilk etapta özbeöz kürt örgütü olan pkk var.
bunun yanında 4000 yıllık kardeşlerimizin bazı icraatlarına bakalım:
mersin'e bayrak yakmaya çalışmak- bunu ermeniler yapıyor bir tek-
hakkaride okulun bahçesindeki bayrağı indirmek
çukurcada atatürk büstünü taşlamak
diyarbakırda istiklal marşını yuhlamak-bunu yunanlar yapmıyor-
iyimser insandır.
türkler ve kürtler herdaim kardeştir, araya ayrılık bölücülük sokan hayırsızlar yüzünden milyonlarca kardeşimize küsmek ise zulümdür. hem kendine hemde karşındaki aynı vatanı paylaştığın kardeşine bir zulümdür.

bizi bölmek isteyen çürümüş galoş zihniyete hizmettir bu kardeşliğin aksini savunmak.
kardeşliğin ne olduğunu bilmeyen insan.

(bkz: kardeşliğin kan bağı ile olduğunu bilmeyen insan)

(bkz: din kardeşliğine inanan insan)

(bkz: arap-ermeni kırmalarının Türkler ile kardeş olduğunu söyleyen insan)
ne yani, çocukluğumdan 22 yaşıma kadar beraber büyüp her bir haltı beraber yediğimiz - abim kardeşim alınmasın daha çok görüşürüp konuşuyoruz - kürt kardeşimden, ölümü de beraber tatmak istediğim kürt kardeşimden bahsetmekte mi saçma geliyor size. yazıklar olsun.
bu kardeşliğin içinde barındırdığı çelişkileri çözemeyen insandır.

anne babalarını öldüren jitemcilerei polislere taş atan, kürt çocuklarına yaşlarından büyük cezalar vermek.
zilan'da, dersim'de bilumum diğer kürt bölgelerinde kürtleri katletmek.
diyarbakır cezaevi'nde kendilerine b.k yedirerek onurlarını ayaklar altına almak.
kürtleri kollektif haklarından mahrum etmek.
kürtlerin kendi geleceklerini tayin hakkını tanımamak.
kürtlerin legal alanda siyaset yapan partilerini zırt pırt kapatmak.
kendi ulus-devlet anlayışı için kürtçe'yi yasaklamak. yasağı kaldırdıktan sonra da baskı altında tutmak.
kürtlerin de aslında türk olduğuna dair teoriler üretip bunları dayatmak.
hiç olmadıkları ve olmayacakları halde el kadar çocuklarını her sabah sıraya dizip türk olduklarına dair yemin ettirmek.

bu tablo 1000 yıllık bir kardeşliğin getirisi. aslında kardeşlik kelimesinden ne anladığınız da önem kazanıyor burda. olsun biz yine de kardeşiz.
*allah katında, hâlâ türk - kürt diyerek ırkçılık yapan insanımsıdan daha kabul görecek* insandır.
bölücülerin oyununa hala gelmemiş insandır. eğer "yeter artık, kardeş mardeş değiliz baksana" diyorsanız o bölücüler sizi de kazanmış oluyorlar.
insanlıktan ve güzelliklerden umudunu kesmemiş insandır.
hala hümanisttir.
hala müslümandır.

peşin peşin edit: tüm müslümanlar kardeştir.

taksitli edit: evet evet size dinin kurallarına aykırı hareket ettiğinizi hatırlatan birine kin kusmanız gayet doğal aferin.
yüzyıllardır aynı coğrafyada yaşan insanların kardeşliğine inanan insandır. ayrıca pkklı olmayan kürt, bu insan için her zaman kardeştir.

(bkz: her kürt pkklı değildir)
unutmadan kürdüm demek, "hayır ben kendimi türk olarak görmüyorum" demek değildir. aksine sadece sahip olduğun etnik kökeni vurgulamaktır. doğuluysan doğulusundur. kürdüm evet.
gelelim şu mevzuya; neden bir kürt terörist iken diğeri değildir?
çok açık ve net. ben batı illerinde büyüdüm. daha iyi imkanlara sahiptim. birlikte top oynadığım, koşturduğum, derdine çare olmaya çalıştığım insanlara karşı hiç bir zaman kin güdemedim. nefret dolu olmadım. insan öldürecek kadar aciz organizasyonlara ne sempatim oldu ne de saygım. ben birlikte büyüdüğüm kardeşimin nasıl bir insan olduğunu iyi biliyorum. nasıl güzel bir ailesi olduğunu. içtenliğini, samimiyetini iyi biliyorum. mecburi görevle vatan vazifesine koşan insanı karşıma alıp o birlikte büyüdüğüm insanlara nasıl mermi sıkabilirim? nasıl bu tip birşeye sempati duyabilirim? nasıl hak ve hukuku hiçe sayarak saçma sapan şeyler peşinde koşabilirim? çünkü ben eğitim aldım. iyi insanlar ve güzel bir çevre içinde büyüdüm.
eğer sen benim gibi bir kürde verdiğin imkanı, hoşgörü ve anlayışı o en ücra köşelerdeki adama da yaşatabilirsen emin ol ne Atatürk büstü'ne saldırır, ne de bir ayıp davranışı olur. işte tüm mesele budur. izmir'de büyüyen bir kürt vatansever iken, hakkari'de büyüyen kürdün terörist olması kesinlikle ortam ve çevre ile bire bir ilgilidir. bunu halen anlayamamış bütün faşist kardeşlerime selam ederim. * *
bü güne kadar gelen ya da getirilen kardeşliğin bu gün tartışılıyor olmasının sebebi ırkçılık, faşizanlık felan değildir.birilerinin gazına gelipte nerden geldiğini unutan bir kaç köpeğin ve o köpeğin arkasına takılan binlerce belki de daha fazlasıdır bu gün bunu tarıtışılır kılan.vatanımı seviyorum misak-ı milli sınırları içinde tek devlet vardır diyeni siktiler mi?hayır ben görmedim.ille de ayrılcam diyen bi kardeş varsa eğer o da katl-i vacibtir.
ota boka kardeşlik ve sevgi pıtırcıklığı yapan insandır. ulan insanın bir kardeşi vardır bir de kandaşı vardır. gerisi nereden kardeş olmaktadır?
Ülkemizin kurucusu paşamızın bir sözü var.Onun zamanındada bu durumlar oldu.80 küsür sene geçti halada oluyor
iki Milleti çarpıştıran haindir.Bu söz Mustafa Kemal paşamıza aittir.Kardeşliği bozacak olan haindir.Doğuda pkk bayraklarıda açılsa bu hepsinin pkklı olduğunu göstermez.Devlet olarak millet olarak Onları Milli benliklerinin kaybetmesini izlediğiniz için siz utanın.Anasına sövmek kolay.Tankla tüfekle öldürmek katliam çıkartmak kolaydır.Siz kolay olanı kaçmayı seçiyorsunuz.
Bu sözü unutmayın

iki milleti çarpıştıran Haindir.

Mustafa Kemal Atatürk.
yaşasın halkların kardeşliği
laik kemalist ya da milliyetçi faşist olmayan şerefli, onurlu, vatansever, vicdanlı anadolu müslümanıdır.
ateist pkkyı seven sayan yağmura allah işemesi diyen pkkyı bağrına basan müslümandır.

değildir. allahı inkar edenle dost olan mülüman olmaz.
pkk nın odun kafalı faşistler tarafından büyütüldüğünü bilen
pkk nın odun kafalı faşistlerce sapık hamlelerle korunduğunu bilen
pkk ile kürtleri ayrı tutabilen bu ülkenin yüz akı insandır.
dis guclerin oyununa gelmeyen,akli selim sahibi insandir.
bir kesim kendini bilmez faşist insanın terbiyesizliğini kendine silah edinip üniversitelerde meydanlarda forumlarda sözlüklerde burda şurda v.s. eline geçirdiği fırsatı değerlendirip kurşunlarını sıkmak isteyen gereksiz insanların inkar ettiği durumdur. biz barış içinde bir toplum oluşabilsin bunda ufak da olsa bir payımız olsun diye götümüzü yırtalım sen bunları görmezden gel, bir kesim ırkçı insan yüzünden tüm milleti ırkçı yap. ne güzel aq. bi siktirin gidin lan.
pkk ya küfreden ve Atatürk ü seven kürtlerin de olduğunu görüp işin amerikan oyunu olduğunu anlayan insandır.
hala 'türk' ve 'kürt' terimleriyle düşünen veya düşünmek zorunda olan insandır öncelikle.

eğer kardeşliğe olan vurgusu yaşadığı coğrafyada süregelen milliyetçi ayrımlara karşı bir çaba ise, bilmelidir ki 'milliyet' söylemi, kamplaşma, biz/onlar veya onlar/diğerleri ayrımları ortadan kalkmadan kardeşlikten söz etmek boştur. önce yapılması gereken bu terimlerin içinin boş olduğunu göstermektir. tabii başlamışken dinsel, cinsel, yaşsal ve türlü türlü diğer ayrımların da yapaylığını ortaya koymak kardeşliğin şanındandır.
insanların ırklarına bakmayan kişidir.
mersin'e bayrak yakmaya çalışmak- bunu ermeniler yapıyor bir tek-
hakkaride okulun bahçesindeki bayrağı indirmek
çukurcada atatürk büstünü taşlamak
diyarbakırda istiklal marşını yuhlamak-bunu yunanlar yapmıyor-
asıl mesele bir önermede bulunacam derken kürtlere,yunanlılara,ermenilere ve turklere saydıranın ne oldugudur.
not:kendi faşistligini tüm turk halkına mal eden turklere de hakaret etmiş oluyor.