bugün

doktor ve sağlık personeline şiddet uygulayanların en beter şekilde cezalandırılacağını açıklayan sağlık bakanlığının alacağı tavrı merak ettirmiştir zira bir çok şey malum kesimin yoğunlukta yaşadığı bölgelerde göz ardı edilebiliyor..

--spoiler--
Doktora, hemşireye kısacası tüm sağlık çalışanlarına yönelik saldırıda bulunanlara, ağır cezalar verilmesi için düğmeye basıldı.
Adalet Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı, ceza mevzuatında değişikler için teknik çalışma yapma kararı aldı.
Çalışmanın detaylarını Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Meclis'te açıkladı.
--spoiler--

http://www.trthaber.com/h...gir-ceza-yolda-70274.html
adalet sistemimizin yeterince caydırıcı olmadığını düşündürmüştür.
Şiddetin cezası ağır olmalı. Sonra hemşire, hakim, savcı, doktor, asker, polis gibi kamu yararına çalışan insanlara karşı gösterilen şiddetin cezası daha ağır olmalı. Ulan o doktor için iğrenç ya da ayıp diye bir şey kalmıyor seni tedavi etmek için, üstelik o kadar yıl da okulunu okuyor. Bu şiddet için kendi kafanda nasıl bir savunma buluyorsun acaba?
o gereksizleri yavrulatsın diye okumadı 20 sene o doktor kardeşimiz abimiz.
Bu gidişle sağlık çalışanları ilk maaşları ile silah almak zorunda kalacak.Devlet bizi korumamaya devam ederse bunu kendimiz yapmak zorunda kalacağız..
çocuk tey tey halay çeke çeke çıkmak istemişse bundan doktorun suçu ne? kültürel bir ölümdür. halay kalksın analar ölmesin.
halka tepeden bakan ve kendini beğenen doktorlar için iyi bir örnek olmuştur.
yüksekovayı bilen bilir.yumurtlar gibi çocuk yapan bir halkı vardır.insana zerre değer vermezler ama muhatap oldukları dışarıdan gelen biri ise öğretmen doktor gibi her şeyin altında kasıt ırkçılık ararlar.ciğerleri beş para etmez insanlardır.şimdi o doktor o kadar okul okuduktan sonra en güzel şehirlerde lüks içinde doktorluk yapmak varken yüksekovada kalmayı kabul etmiştir. sırf bunun için bile o doktorun eli öpülmeliydi.ha ölüm illa ki kötü.ama nihayetinde doktor kasıt ile hareket etmedi.
tanım: doğuya yapılan demokrasi yatırımının sonucudur.
doktora muhtaç olmayacaklarını zanneden cahil işi.
devlet doktor göndersin, öğretmen göndersin ama, gönderdiği o kişiler darp edildikten sonra da üç beş damla kandan ne çıkar demesin. öğretmene, doktora saldıran o ibnelerin hepsinin kafalarını teker patlatıp sokak ortasına bıraksınlar. çöpçüler de toplamasın leşlerini sonuçta onlar da devletin personeli.

adam doktor dövsün sonrasında serbest bırakılsın, bu neyin kafasıdır ey hukuk devleti...
iyi olmuş tohumuna para mı verdim ak yaa.
(bkz: sadece yazarı ilgilendirecek derecede subjektif)
hakkaride havalimanı olmadığı içindir. yoksa medeniyetin mimarı olan bir kabilenin bunları yaptığına asla inanmak istemem.

ne yazacağımızı şaşırdık artık amk. "kürtten olmaz evliya, olsa da koyma avluya" demişler. türk milleti atalarından uzaklaştığı müddetçe haktır olanlar.

seni faşizmle, ırkçılıkla itham Edip susturdular, donunu alacaklar elinden haberin yok. sen de artık roma sokaklarında "hümanistim be hülooğ" diye dolaşırsın.
Evveliyatını siktiğimin ibneleri işte, ondan sonra kürt türk diye ayrımcılık yapıyorsunuz diyorlar yapacağız tabi ne faydanızı gördük şu güne kadar cibiliyetini siktiklerim. Herif 6 sene dayak yemek için okumuş sanki.
(bkz: geleneksel kürt terörü)
insanlıktan nemalanmamışların gerçekleştirdiği, insanın insanlıkla küsmesine sebebiyet verecek çok acıklı olay.

bir tıp doktoru en az 22 yıl okuyor. sonra diplomasını elinde tutabilmek için devlet zoruyla ebesinin nikahına gidiyor. ve o bütün gün kendisine küfrettiğim devlet bir doktorunu korumuyor. 50 kişi adama sürpriz yapıp saldırmaz. bunun öncesi var.

kaç gece sabahla, kaç can kurtar, elin 50 orospu çocuğu gelsin dövsün seni. seni koruması gereken devlet de anca gençlerle, muhalefetle sidik yarıştırsın.
saygısızlıktır.ınsanlar canını saglıgını bu doktora emanet edebılıyor ama asıl korkmamız gereken doktorun canı ve saglıgı olması gerektıgını gosteren olaydır.
bir doktor kolay yetişmiyor. evet ama herkes bilir ki yarım doktor candan eder. bu olayın arkasında ne var diye hiç düşünmedik. acaba adamlar neden böyle sinirlendi demedik. bi kere bile demedik. neden? çünkü olayın içinde Diyarbakır sözü geçtiği için. bu kelime sanki anahtar kelime. bir doktor sizin hastanızı ihmal etse ve henüz yeni evli olduğunuz karınız doğumda ölse, ve bu da doktorun hatası ve keyfi ihmali olsa ne yapardık? o doktorun kaç yılda yetiştiğini hesaplayıp, uslu uslu evimize mi dönerdik? hatta doktor uzmansa hımm 4 sene daha okumuş bari doktordan özür diliyim mi derdik?

kısacası bu adamlar anlamadan dinlemeden doktoru dövmüşlerse allah cezalarını verir. ama bu doktorun ihmaliyse zaten cezasını bulmuş dicem ama gencecik bir annenin canı bu kadar ucuz değil.

hümanist falan değilim. müslümanım ve insanları dinlemeden konuşmaya da su-i zan diyorum, iftira diyorum.

sahi neden ölmüş o gencecik anne? ha? lütfen biri olayı aydınlatsın.
hayati tehlikeyi atlatır, inşallah iyileşir o doktor. ama ben soruyorum buradan, yapılan adli soruşturma sonucunda başta doktor olmak üzere müdahale yapan ekibin hiç bir suçu olmadığı ortaya çıkarsa, ya doğum yapacak olan annenin yanlış müdahale sonucu ölmediği kesinleşir ve ispatlanırsa ne olacak? diyelim ki böyle oldu ve o doktor yoğun bakımdan sağ çıkamadı ve öldü* nasıl verecekler bunu yapanlar hesabını? ulan sizin insanınızın canı canda bu adamın ki can değil mi?

(bkz: kurban vallahha bilmiyoruz, Allah kuran hakkı için biz bişe yapmamışık) böyle der bunlar işin sonunda iyi tanırım ben bunları, hemde çok iyi!
burnundan kıl aldırmayan, bütün bu dağları ben yarattım havasında, götü ultra havada olan doktorların uğradığı saldırılardan biridir.

ne olduğun bilinmiyor ama eminim insanları/hasta yakınlarını tahrik eden doktor olmuştur.
Daha hala şiddeti savunanlar davarları gösterip, sözlükte insan olmadığını gösteren vahim olaydır.
ey orospu çocuğu cehaleti yüklü insan her tahrik edeni siker yada döversen annenin de kibar götünü sikerler. Sonra annem mi tahrik etti diyeceksin?
edit: bazı arkadaşlar mesaj atmış. iyi Kürtlere küfür etmişin diye. Fakat Kürtlere küfür yok. Dikkatli okursanız şiddet uygulamadan hoşnut insan ve yazarlara küfür var.
ırkçılık için bahane arayan, kürtler tarafından anası becerilmiş bazı orospu çocuklarının kızdığı hadisedir.

anan tahrik ederse onuda sikerler.net
ağır orospu çocukluğudur. meslektaşım adına mesleğim adına çok üzgünüm ve ben o şerefsizler adına utanıyorum. oradaki doktorlar mesleki yeminlerine sonuna kadar bağlı olarak çalışıp didiniyorlar, karşılığı bu olmamalı.
(bkz: doktorlara saldıranların genelde kürt olması)
(bkz: kürtlerin entry girmekten sakındığı başlıklar)
50 şerefsizi haşlanmış kazanın içine atacaksın kazandan çıkarıp gevşemiş olan götlerinden sikeceksin. nolacak şimdi.