bugün

Gözleri kısıp gülümseyerek susmaktır. Bırakın kendini yırtsın.
Susmak boş verin kendince hav havlasın en doğrusu susarak terbiye vermek tabii herkes bu olgunluğu da anlayamaz.
insan neyse karşısındakini öyle gorurmus derim.
hakaretin boyutuna bakar ama tercihen en iyisi susmaktir abi, cunku hakaret eden kisi zaten bilgisiz, kultursuz ve cahil oldugundan ve normal duzgun bir sekilde konusamicagi icin hakareti secmistir. yani senin burda verecegin cevap onu daha agir kelimeler kullanmaya tesvik edecektir akabinde kontrolude kaybedecektir zaten sonra agza alinmicak bir suru laf. boyleleri ile niye ugrasasin ki deger mi? ha deger diyosan da o zaman s..... ...
sessiz kalmaktır.
Umursamaz davranın,aklınıza birşey gelirse de söyleyin vurucuysa tabi.
Anani avradini bacini kizini s.... diyerek cevap verilmelidir.
Orjinal küfürler ederim hayranım olup çıkar.
Küfür edilmesinden de anlamıyorsa, boş yere sicilini de yakmaya değmeyeceğinden, umursama geç.
Sensin o. Evet bu cevap bütün hakaretlere verilecek en pratik cevaptır.
Kesinlikle susmaktır. Eğer susmazsanız hakaret yemeye devam edersiniz.
Hakaret edene cevap verilmez,.ağzı burnu kırılınca bir daha laf yarıştıramaz.
hakaret davası açmak.
tazminat 8 binden başlıyor..
bu davranışını hakettiğimi düşünmüyorum.
Seni kınıyorum ve sana laflar hazırladım

O lafları benden belledin
Dedemin s.kini elledin
Dedem seni s.kince nohut gibi terledin.
Geçenlerde kasada görevli çalışma arkadaşım ( benden köle olmasın oda bu kapitalist sistemin bir çarkıdır.) Kasada bir müşteri ile tartışmaya girişti. Müşteri ise Benim yaşlarıma yakın bir hanımefendi hiddet ile kendisine " seninle neden muhattap oluyorsam sanki,bana hemen müdürünü çağır." Şeklinde bir söylemde bulunmuş , bende tabiki vukuat yerine kasiyer arkadaşımın seslenmesi ile aheste aheste intikal ettim ve kadının elindeki x firmasının ürününü gördüm. Tahmin etmiştim restoranları karıştırdığını ama bu kapitalist sistemin hıncını bir yerden çıkarmalıydım. Her neyse bu beni görünce bağırıp çağırmaya başladı " nasıl personeliniz var böyle.. kaç dakikadır anlatıyorum anlamıyor.. böyle bir firmaya böyle personel yakışırmı sizi şikayet edceğim." vs vs vs daha ağzımdan bir kelam bile çıkmadan benimde ayak üstü kafama 2 şarjörü boşalttı anlayacağınız.Bu arada kasiyer arkadaşımın gözleri doldu tabi haksız yere bir ton hakarete varan söz duyunca bende sakince yanıma çekip diğer kasiyerleri bekleyen müşterilere yönlendirdim. Bu esnada hanımefendi tüm sinirini kusup, sakinleşince kendisine nasıl yardımcı olabileceğimizi sordum. Benim bu sorum ile pasif yeteneği olan egosu aktifleşti ve..

+ Bu ürünü ya değiştir ya da paramı geri ver.
- maalesef hanımefendi ikisini de gerçekleştiremiyoruz.
+ Ben tüketiciyim ve böyle bir hakkım var paramı hemen istiyorum! Sizi şikayet edeceğim hepinizi kovduracağım vs.
Bende hanımefendinin elinde ki x firmasına ait ürünü alarak, gömleğim de yer alan logonun yanına x firmasının logosu müşteriye dönük olacak şekilde çevirip parmağımla gösterdim o esnada hanımefendi de farketti tabiki ben öyle yapınca bi afalladı. kasada sipariş veren ve sırada bekleyen müşterilerin duyacağı şekilde
- alamazsınız çünki bu ürün bize ait değil. Bence sizin ürünü değiştirmekten ziyade, oturup biraz sakinleşmeye ve neden "insanlara" ego kasmasmamalıyım, gittiğim yerdeki çalışanların benim kölem olmadığını ve insan olduklarının farkına varmam gerek artık şeklinde bir düşünmeniz gerek! .Firmanın müdürü değil sahibiyim(Yanımda ki az önce bağırdığı çağırdığı kasiyer arkadaşımı) göstererek sizin köleniz değil ve oda sizin gibi evine buradan ekmek götürüyor, ona veya bir başkasına bağıramaz rencide edemezsiniz. Para veriyor olmanız birşey değiştirmez dedim ve (daha ağzını açmaya fırsat vermeden kapıyı nazikçe göstererek) bizi tercih etmediğiniz için teşekkür ederiz..Dedim ve ürününü geri verdim. gözüleri doldu, hafif ağlamaklı oldu ama birşey diyemeden döndü gitti. Ben de ofise geçtim tekrar sonra geri gelip özür dilemiş arkadaşımdan. Arada gelip bizim çocuklar goygoyunu yapıyoruz. Hayır diğer müşterilerde bileylenmiş ki kadın gidince onlarda homurdandı arkasından.
--spoiler--
"insanlara" ego kasmasmamalıyım, gittiğim yerdeki çalışanların benim kölem olmadığını ve insan olduklarının farkına varmam gerek artık şeklinde bir düşünmeniz gerek! .firmanın müdürü değil sahibiyim(yanımda ki az önce bağırdığı çağırdığı kasiyer arkadaşımı) göstererek sizin köleniz değil ve oda sizin gibi evine buradan ekmek götürüyor, ona veya bir başkasına bağıramaz rencide edemezsiniz. para veriyor olmanız birşey değiştirmez dedim ve (daha ağzını açmaya fırsat vermeden kapıyı nazikçe göstererek) bizi tercih etmediğiniz için teşekkür ederiz

--spoiler--

ukala bir aptalın edepsizliğine vermiş olduğunuz bu yanıt tokat niteliği taşır ve gerçekten takdir edilesidir.
ilkokulda "ayna" derdik.
Çingene külliyatına ve eski Beyoğlu pavyoncu jargonuna ait orjinal küfürler. (bkz: cevab veremedi)
görsel
Bilmukabele güzel cevap olabilir.