bugün

Eğlenceyi başlatan söz.
let the party begins...
şimdi akp'lilerden bir omurgasız u dönüşü daha bekleten rte sözü. evet.

edit: rte kendine rakip oluşturabilecek kimseyi istemez. görsel
senin bakmanla değil dememiş ya kimse, işte aradığım nezaket.
bir görüş.

aferin bülent abi'ye yine ne düşünüyorsa söylemiş, ben de sıcak bakmıyom. bu kavga edecekleri anlamına gelmez. o yüzden boşuna sevinmeyin pis kemalistler.
Önce istifa etmesi gerekirmiş Ama bu sözü söyleyen kişinin Cumhurbaşkanlığı adaylığında Başbakanlıktan istifası söz konusu değildir. Sen nasıl delersen yasaları millet de öyle deler ne olacak ki. Çözüm için çaba mı sarfedeceksin? Ucu kendine dokunan sözleri söylerler ama kimse uyanmaz. Hafızasını Sevdiğimin milleti sizi.
senin nasıl baktığının önemi yok, önemli olan efendilerinin nasıl baktığı şeklinde karşılık verilebilecek düşünce. Esad da kardeşindi, libyaya saldıranlar da büyük hata yapıyordu. ama sonra yüz seksen derece dönü verdin. dönersin dönersin hele dış ilişkiler komitesinden sana kararı tebliğ etsinler; mevlevi gibi dönersin, asena gibi kıvırırsın.
Yeni bir gündem değiştirme oyunudur. Altında çok bir şey aramaya gerek yok. Erdoğan istemiyormuş gibi yapar akp de fidanı aday gösterir sonra da partimizi erdoğan değil biz yönetiyoruz kararları biz alıyoruz haberlerini sürerler medyaya tamam işte oyun biter. Millet de he bak Erdoğan siyasetten elini çekmiş der final de böyle olur. Artık başka senaryolarda görüşmek dileğiyle.
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/28151558.asp
"benden izin almadan aday olmuştur" un başka şekilde ifadesi.
tohumlar fidana. fidanlar ağaca. ağaçlar ormana. dönmeli yurdumda.

yok arkadaş adam ağaç sevmiyor. daha fidanken bile olumlu bakmıyor amk. soyadı fidan değilde avm olsaydı olumlu bakardı bence.

mit müsteşarı (bkz: hakan avm)
(bkz: rtenin hakan fidanın adaylığıyla ilgili demeci)
(bkz: füze vardı da biz mi göndermedik)
kurgudur. tayyip bi 10 gün önce torununu da kucağına alıp davutoğlu'nun evine yemeğe gitmişti. orada her şey planlandı muhtemelen. ne yapmaya çalışıyolar anlamadım şimdilik ama danışıklı olduğu kesin...
--spoiler--
ankara'ya 4 adam gönderip rte'ye 8 füze attırırım.
--spoiler--
ben de adaylığına olumlu bakmıyorum, ne adaylığı.
direk milletvekili olarak meclise girmelidir, benim istediğim kişi bir de aday olup oy bekleyecek öyle mi?

çıkarın aday listesinden, direk aradan sokun meclise gitsin.

hayret bir şey ya.
"bakın ahmet kendi kendine karar alabiliyor" imajı için ortaya atılan boş laf salatası.
plana göre başkanlık sistemine geçiş yapılamadığında başbakan olacak kişidir fidan.
rte yok diyecek fidan istifa edecek aday olacak, üstüne bir de ahmet bu adaylığı onaylayacak. götümle gülerim bu senaryoya.
o konuda hakan fidan a ben de çok kırgınım.
tamamen ülkenin içinde bulunduğu süreç nedeniyle beyan edilmiş söz.
"Paralel yapıyla mücadele de benle beraber en fazla şey bilen adamdı, MIT te kalaydı iyiydi, milletvekili yada bakan olacak da ne olacak, o işi herkes yapar" demek isteyen cümle. Diğer yorumlar , RTE yi tanımayanların sığ değerlendirmesi.