bugün

anlam veremediğim, ukte vermek istediğim, kıyamadığım olay.
Kasıtlı yapılmış davranış biçimi.
(bkz: ota boka kötü entry vermek)
kişisel çatışma sonucu emeğin kötülenmesi şeklinde de görülebilinen durum...
bir çeşit seri eksi oy veren ibne davranışı. yalnız, örneğimizdeki ibnenin bir amacı yoktur. yani birisine taktığı falan yoktur. o, adı üstünde mesleği olan ibneliği icra etmektedir. zira yaptığı davranışta da bir mantık yoktur. maksat uyuzluktur.
beğenilip de oylanmışsa;
(bkz: kıskanmak)
(bkz: ego tatmini)
(bkz: eziklik)

tabi küçük bir ihtimal, beğenmeme durumu da olabilir. öyleyse;
(bkz: zevkler ve renkler tartışılmaz)
adı üstünde en beğenilen entry. peki en beğenilen entry niye eksilenir. adam istatistik yapmış 1.olmuş bir bakıyor ki eksilenmiş dünya kadar. eksileyen yazarın psikolojisi şu; ulan bu muyduuu bu muydu geçen haftanın en süper entrysi. te allam al lan sıfır...gibi.
ulan hödük ne bekliyordun hayatın sırrını mı?
normal olan.

türkiyede 2006 yılında en çok satan albümü ismail yk'ya ait olduğunu biliyor muydunuz?
ama ben o adamı sevmiyorum.

böyle olunca en beğenilen entarileri sevmeyen adam çıkması çok doğal. çıkmazsa problem var demektir. işte o zaman koyun sürüsünden bir farkımız kalmaz.
bu şekilde tartışmayla cevap bulunamayacak bir eylemdir ki;

birisi gerçekten beğenmediği, en beğenilen entrylerde görülecek bir entry olmamasından dolayı eksileyebilir ki gayet normaldir.

yine birisi bakar. aaa ne güzel yazmış *. niye ben yazmadım ki bunu der eksiler. tamamen kıskançlıktır.
-fıs fısfısı fısf fıs aaa aaaa bu ne lan ben de yazardım bunu, benim de aklıma gelmişti çattt eksi.

-fısı fısı fıs fıss vay amına goyim negzel yazmış lan, çatt eksi*

-hah haaa haa allahta seni güldürsün, eksi.
ibneliktir.*

edit: ahahha, biri üstüne alındı...