bugün

ülkemizde bazı insanları üzen, bazılarını sevindiren olaydır. *
bu kadar adaletsiz bir yarışma ortamında daha iyisi olur muydu? sanmıyorum. helal olsun kıza.
yanlış bir yorumdur. doğrusu "hadise'nin eurovision'u kazanamaması" olmalıdır.

42 de 4. olmak ne zamandan beri kaybetmek sayılıyor? bu kadar mükemmeliyetçi olmamak lazım. bünyeye zarar. pipisi düşer insanın mazallah.
genç arkadaşlarımızın düşünceleri. tabi hatırlamıyorlar üçüncü olup da çılgın attığımız * zamanları.
biz de kaybetmiş sayılmışızdır. sanırım bi yanlışlık yok. evek.
''memesi de vardı ama....'' diye düşündüren olaydır. hatırlanırsa geçen sene mvö bir bok yapamayınca mor ve ötesi iyiydi de memeleri yoktu denilmişti. halbuki memeleri vardı da ele gelmiyordu.
komşu komşuya verirse olacağı budur..
he diyeceksinizki bizim komuşularımız yok mu?

var tabi ama bizim komşuların geçmişte kalan kuyruk acıları olduğundan pek faydalarını göremiyoruz

he çok umrumuzda mı

açıkcası çokta fifi.onlar daha kendilerini bu yarışmalarla,sözde katliamlarla oyalasınlar..

hadise elinden gelenin en iyisini yapmıştır helal olsun..
öyle olmayandır.

hadise çıkıp bas bas bağırmıştır (ki son açıklamasında da aynısını demektedir) "ben birinci olmayı değil, ilk beşte yer almayı hedefliyorum" diye. hal böyleyken, hadise bir yenilgi almamıştır ülke adına. aksine tam da dediği çıkmıştır. kendini birincliğe programlayanları, 4. sırayla yetinemeyenleri hayal kırıklığına uğratmıştır tabii. onlara 0 puanla 25.lik alsaydık daha mı iyi olurdu? demek istiyorum.
(bkz: ne yapsam yaranamıyorum)
çok yanlış bir düşüncedir. lakin, for real gibi bir şarkı* bile 4. olmuştu. kaybetti diye düşününenler, öpsün başına koysun bu dereceyi.
hassas olan milliyetçilik duygularımızı zedelemiştir ancak dünyanın sonu da değildir. genel siyasetçi ve futbolcu söylemiyle ifade etmek gerekirse;
artık önümüze bakacağızdır...
eğer eurovisionu kaybetmek dördüncü olmaksa gerçkeleşmiş olan olaydır.
hakettiği bir sonuçtur hadise'nin bence.. o ses, o görüntü neydi öyle ? resmen kırmızıların içinde kayboldu. hadise'yi göremedik bile.
hadisenin canlı performansını gördükten sonra 4. lük gayet büyük bir başarı olmuştur bence.
fena halde de göt göbek yapmış hadise hanım gözümüzden kaçmadı, extralar yaramış herhalde, sonuçta hadisede dünyalığını kurtarmıştır...

edit: hadise bizzat gelip - ledi beni tebrikler...
zaten norveç'in birinci olacağı aşikardı,şarkıları birinci benim ikinci kim dercesine çığırtıyordu hadisenin kaybedeceği apaçık ortadaydı ama insan gene de ülkesinin kazanması adına bir umut besliyor tabi doğal olarak..
almanların kaybetmesi üzerine oluşan durumdur.
o şarkıyla o hastalıkla gittiği için olabilir.
oysa ferhat güzel gitseydi, begüm begüm huu diye bağırsaydı. o zaman bakalım kaybediyor muyduk.
Gurbetci turkler sayesinde alinmis bir dordunculuk vardir kaybedilmis bir birincilikten bahsetmek icin hic sarki dinlememis olmak gerekir.
türk'ün türk'ten başka dostu yoktur sözünü kanıtlayan bir sonuçtur. aldığımız tüm oyların yurt dışında yaşayan gurbetçilerimizden geldiği gerçeği bu sözü kanıtlar. azerbeycan dışında hiçbir komşumuzun bize adam gibi puan vermemesi hatta bosna'nın bile oy vermemesi düşündürücüdür.
kaybetmek kişiden kişiye göre değişir.

önemli not:eurovision da 42 ülke değil 25 ülke vardır * ama 42 ülke oy kullanır.
eurovision da birinci olmak için sertap erener olmak gerektiğini bizlere öğretmiştir. şöyle bir sertap erenerin birinci olduğu yılı hatırlıyorum da o zamanda komşu komşuya veriyordu, biz kıbrısla kavgalıydık, komşularımızla küstük, kuzey kuzeye güney güneyeydi ama gel gör ki birinci olduk. sertap ın söylediği gibi "eğer gerçekten güzel bir şeyler yaparsak bütün kapıları açarız." hadisenin şarkısı, sesi, şovu ile sertabı karşılaştırdığımızda birinci olmayı zaten hak etmeyen hadise nin, kendi adına iyi bir sonuç aldığı gün yüzü gibi ortadadır. gel gör ki, hadise gibi kariyeri 3 şarkıdan ibaret ve ses kalitesi teknolojinin olanakları ile düzeltilen birinden birincilik bekleyen türk ekibine saygı duyarım...
25 ülke arasında 4. olmak kaybetmek değildir. gayet güzel sonuçtur.
ermenistan'a bizden tam puan gitmemesi ayrıca sevindiricidir.
ermenistandan ve yunanistandan bize puan gelmesi ve her ikisine de bizden puan gitmesi daha daha güzeldir.
azerbaycan'ın aldığı derece pek daha güzeldir.
iyi söyleyemediğindendir. bir de ülke ülke gezdirirseniz o güzelim hatunu böyle olur sonu, incindi zavallı... eşşekler!!!!
dördüncü olmayı kaybetmiş sayan zihniyetin uydurmasıdır.
ilk beşe girilmiştir, beğenilmemektedir.
hadisenin dum tek tek olmasıdır.