bugün

http://www.hukukfakultesi.hacettepe.edu.tr adresinden de görüleceği üzere kurulmuş bulunan ve dekanlığına da selma çetiner'in atanmış olduğu fakülte. ha hacettepe üniversitesi'nde bir hukuk fakültesinin gerekliliği de ayrı bir tartışma konusudur.
bir zamanlar ıcq'da sohbet ettiğim biri, hacettepe üniversitesi mimarlık fakültesinde okuduğunu söylemişti. hacettepe mezunu olduğum için olmadığını çok iyi biliyordum, utandırmamak için bozmamıştım. gerçi bu kadar fütursuzca sallayan biri de utanır mıydı,orası da şüpheli ya.

herneyse bu başlığın da espri niyetiyle açıldığını sandım ama gerçekmiş, hayırlı olsun.
Şaka diye girip gerçek olduğunu öğrenince şakınlığa düştüğüm okul. Gerçekten insan ne gerek vardı demekten kendini alamıyor.

(bkz: Ankarada Hukuk Fakültesiz Üniversite kalmasın)
üniversitemin bir sonraki okumak üzere hedeflediğim bölümü.
diğer alanlarında olduğu gibi bir marka olması beklenmektedir.
selma çetiner gaddar olsa bile, kesinlikle bu fakülteyi türkiyenin en iyi hukuk fakültelerinden birisi yapacaktır.
beytepe kampüsünde iibf'nin yanında güzel sanatların da karşısında bulunan fakültedir.

şimdilik binasını güzel sanatlar fakültesi'nin öğrencileri sergi salonu olarak * kullanmaktadır.
2006 yılında atlet bi arkadaşın hayalinde kazandığı bölümdü.
biz o zaman bilmiyoduk var mıydı yok muydu, sonradan öğrendik, yokmuş.
neyse adam bize yalan söylemiş burayı kazandım diye. ama işin ilginci bizden başka herkese aynı yalanı söylemiş.
yani düşünün. bütün atletizm sahası duymuştu bunun hikayesini.
hiç anlayamadım neden böyle saçma bişey yaptığını.
- "sabahlara kadar test çözdüm" diyodu yavşak utanmadan.

velhasılı biz gitmedik üstüne. utanmasın, ne gerek diye.
ülen mnakoyum cümle atletizm tesisi sıraya girip bebeye ayar vermeye çalışıyodu iki de bir.
hani yalnız bebeler yapsa neyse de kelli felli atletizm hocaları "hacettepe' de hukuk yok ki" falan deyip gidiyolardı.
18 yaşında hata yapmış bi insan en nihayetinde. size ne oluyo mnakoyum!
bizimki de yalanın altında kaldı en nihayetinde.
gitti, aldığı boktan puanla beden eğitimi bölümüne girdi.

alın işte 2008' de hukuk da açılmış. memnun oldunuz heralde.
şu an için sadece lisansüstü seviyesinde öğrenci alan fakültedir.
Geçiş yapmayı planladığım hukuk fakültesi. Yalnız duyduğuma göre hacettepe'de ders geçmek zormuş, e bi de hukuk olunca nasıl olur bilemiyorum.
hakkında detaylı/az detaylı/detaysız her türlü bilgi verecek arkadaşları özele beklediğim fakülte.
bünyesinde yüksek lisans yapmayı düşündüğüm fakülte. lisansüstü programlarına başvuruda yabancı dil puanı şart değil fakat yabancı dil puanı varsa %10 oranında hesaba katıyorlar sanırım. bilişim hukuku tezsiz yüksek lisans programı var lakin özel hukuk, insan hakları hukuku gibi alanlarda da lisansüstü programları var mı, varsa başvuru koşulları nedir tam olarak bilmiyorum. bilen arkadaşlar varsa aydınlatsın lütfen.
duyduğuma göre bir istanbul hukuk un yanından geçemiyormuş.
avukatlık sınavı gelsin diye deklarasyon yayınlamışlar fakültedir. günümüzde bir çok hukuk fakültesi var kalitesiz öğrenci yetişiyor gerekli altyapı oluşturulmadan fakülteler açılıyor demiş kendileri. bu yakarışa sonuna kadar katılmakla birlikte; bünyesinde kaç tane profesörün anabilim dalı başkanlığı yaptığını, kaç doçent ve dr dan akademik kadrosunun oluştuğunu merak ediyorum.
insanı resmen yalancı çıkaran fakülte. hacettepe öğrencileri haricinde kimse bilmiyor herhalde böyle bir fakülte olduğunu.

- nereyi kazandın cnm?
+hacettepe hukuk.
- aaa hayırlı olsun. iyi de hacettepe'de hukuk var mı? ben hiç duymadım da daha önce :ss:s
+(kendini yalancı gibi hissederek) iki sene önce açıldı o yüzden galiba.

146 Gün sonra gelen edit: artık bu soruya "yok ama ben okuyorum." cevabı veriyorum.

Ayrıca hakkında bilgi isteyenleri aydınlatabilirim.
Gitmek istediğim yer bilmiyorum nasılıdır.
Hacettepe huhuudur, hukuk fakultesi beytepedemi bilmiyorum ama beytepe kampusu guzeldir. Egitim olarak hacettepe diyince akan sular durur.