bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    bu durumdan hareketle, uluslararası bir ortamda gerçekleştirilen bir web uygulamasının, türkiye de ilk örneğini oluşturmak, bütün fikir haklarına sahip olduğunu göstermemektedir. h2g2 aynı zamanda ekşi sözlüğün de bir klon olduğunu göstermektedir. dolayısıyla bana göre; uludağ sözlük için yazılan ekşi sözlük klonudur ifadesinin kaldırılması yerinde olacaktır.
    2 ... coincidental magic
  2. 2.
    http://www.bbc.co.uk/h2g2/guide/
    1 ... child
  3. 3.
    işin aslı öğrenildiğinde "vay be ssg de esinlenmiş işte" şeklinde "gördün mü lan" diye diyalogların gerçekleşmesi mümkün ansiklopedik sözlük.*
    ... bok var
  4. 4.
    öncelikle 1999 yılında değil 1997 yılında kurulmuştur. ben 1998 yılında üye oldum ve 1999-2000 yılları arası bir zamanda ekşi sözlük reklamı içeren ingilizce entry girildiğine şahit oldum.

h2g2 platformuna sözlük denilmez, çünkü douglas adams'ın kendisi kurucuları arasındadır ve tam olarak kitapta anlattığı şeyin karşılığı olan bir site olarak görülür. yazarlarına hiker denilir, entry ise ilk kez bu sitede hiker'ların yolladığı girdi için kullanılmıştır.

kısaca bu siteden beklenen şey sözlükçülük olmadığı için belki de o kadar popüler değildir.

ne demiş üstad:

"we have the first snowflake. now let's build a blizzard." h2g2 founder douglas adams
    ... muaddib