bugün

zerafet.
iyi niyet, yardımseverlik, mantıklı düşünme, sadakat, sevgi ve fedakarlık başlıca şeylerdir.
gülümsemek.
edepli hayalı olması.
bu konuda söylenecek bir kavram varsa o da orospuluktur.
Yakışıklılık.
Güzelliğin ölçüsü yok.

Gülen kadın güzeldir hepsi bu.

Ama sen yok rimelim aktı mı yok kombinim iyi mi yok şu mu yok bu mu diyerek kendi psikolojini sikip atarsan e bu kaygı ve psikolojik sorunlar yüze yansıyor ve en igrenç kadın oluveriyorsun.
Aç gözlü olunmaması, iyimserlik, samimiyet vs vs.
özgüven , başarı , ilgi yoksunluğu yaşamama gibi her insanda olması gereken şeyler.
anlayış ve saygıdır kesinlikle.
kadında ne aradığına göre her erkek için değişir.
Akciğer solunumu yapmak. Kesin bilgi. Evet.
Meme.
(bkz: meme)
doğallıktan gelen kibarlık, tevazülük, hanımefendilik. ki zaten bunları hissettirince ve siz de hissedince gözünüze güzellik geliyor zaten ve aşık olabiliyorsunuz. allah, gönül güzelliği ile yüz güzelliği bir arada ortalamasını veren kullarından eylesin. sevin ve sevilin şu üç günlük dünyada. o zaman işte güzellik hariç olmaz, hep güzellikler görürsünüz mutlaka.
Doğallık ve meraklılık. Bir obskürantist bir erkeğe meraklanırsanız ve merakı doğru ölçülerde belli ederseniz o erkek sizinle ilgilenecektir. Doğallık konusu da obsesyonellerin klasik çok yaklaşınca sizden soğuma hissine ters olacak gelecek ilaçtır. Doğal olursanız, obsesyonel sizin arzunuzu ketlemeye çalıştığında onu absorbe edebilirsiniz. Örneğin önceden gözüne batmış ama siz ona arzusunun tatminini göstermemişken lafı bile geçmemiş Instagram fotoğrafınıza takılır. Kezban olduğunuzu ifade eder vs. Buraya dayanıp agresif davranmazsanız, obsesyonelin ötekini yok etmesiyle ilişkilenmezseniz bir süre erteleyecektir bu davranışı.

Yalnız beni rahatsız eden uzak tutan tek bir şey var, insanlara herhangi bir konuda kendini kullandırtan insanlara asla yanaşamıyorum. Böyle biriyseniz, bunu alışkanlık haline getirmişseniz karşınızdaki kişinin böyle bir fikri yoksa bir süre sonra böyle davranacaktır.
Cilve. kadin güzel değildir fiziksel olarak ama bir bakar z bir kaş göz süzer er kişi anında tav olur .
(bkz: çiftleşme dansı)
Asalet.
Güzellikten önce cana yakınlık çok etkiler.
Yoktur.
Empati anlayış ve karakter yapısı.
(bkz: küçük meme)
Herkes demiş ama benim için edep haya güzelliktende öndedir.
Ona güvenebilme iyi günde kötü günde yanında olacağını bilmem.
Kaşlardır. Özellikle şu kaşlar:

görsel
Bir erkeğin bir kadına aşık olma sebepleri arasında güzellik dışında bir neden arıyorsak bu cinsel çekim duymak olabilir.

Ben çok güzel olduğu halde konuşmaya başlayınca büyüsü bozulan çok insan tanıdım. Aşk bence şehvetten doğan ama sadece şehvet olmayan bir duygu.

Ayrıca bence sanılanın aksine güzel olmak aşk için her zaman olumlu bir durum değil. Kulağa saçma gelse de bazı kızlar da gözlemlediğim bir durum var. Güzel ve şirin bazı kızlar eğer ufak tefek ise bebekce konuşmaya eğilimli.

Bu tipleri koruma refleksi oluşuyor ve aşık olmuyorsunuz.